1. Hafizovic

    Hafizovic Novi član

    Imam racunar slijedeca konfiguracija

    MBO Asus S775 P5VD2-X

    CPU Intel s775 Core 2 Duo
    E6400 2.13GHz
    2x1024K/1066MHz BOX

    RAM Apacer DDR2 512MB
    PC4200 533MHz

    VGA PCX GRF NVidia 7300GS
    256MB TV Out DVI

    ali je Hard Disk IDE i radi ja mislim na 7200 rpm ili je cak sporije

    pa da li me zeza HD ili je nesto drugo

    racunar bas uspori

    Carbon mi zna zastopati dok igram
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Malo rama imas, meni je sa 512 MB stopkao cak i NFS Most Wanted.
    Uzmi jos 512 MB rama i rjesen problem

    I graficka ti nije vala nesta, bez 7600 GT nepomisljaj na Carbon na max detaljima
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Jos samo reci da je 64bitna grafa :roll:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    do rama je. iako po mom ličnom mišljenju Carbon ima loš grafički izgled, on opet jede ram do bola. 768 MB minimalno ako hoćeš da ti sve radi bez problema
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma može stavit terabajt rama ali 7600gs (koja mi već smrdi na 64bitnu) nije carbon-friendly :wink:
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    pa nije se žalio da ima loš framerate, već da mu igra štopa, a i sam znam kako je u onoj gore navedenoj smećarskoj igri 8)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    joj daj molim te... a svejedno je ako je trenutno u meniju i gleda svoj auto ili kad u vožnji pokraj njega prolazi 50 milijuna poligona i još toliko operacija sa pomičnim zarezom :wink:
     
  8. Hafizovic

    Hafizovic Novi član

    ma ssada je bolje formatirao sam racunar

    nego govori li iko o HDD-u

    mozda da je SATA sta mislite
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    koji je disk?

    svejedno teško da je do njega.
     
  10. Hafizovic

    Hafizovic Novi član

    napisao sam da je IDE i da ima koliko se sjecam 7200rpm a mozda i manje :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :x
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja sam imao IDE 7200rpm i sad imam SATA2 7200rpm i vala iskreno nisam bas osjetio neki boost u performansama...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nebi ti trebalo biti do diska, ti kad loadas igru, ona se sa diska ucita u RAM memoriju, tako da bi ti disk eventualno skratio vrijeme loadinga (a i to je upitno), nista bez jos pola gigice rama , ispravite me ak grijesim..
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja mislim da je syss upravu, te da je grafa usko grlo.
    Ja prekucao carbon na sempronu 3000+ sa 512MB rama i 6600GT, na 1024x768, full detalji, AA 4x, itd. Masina blago clockana.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Neznam sta je, ali znam da je meni NFS:Most Wanted svakih 7 -8 sekundi kasljucao (koristio hard,swappao) dok sam imao 512 MB DDR400 (Athlon64 3500+, 7600 GS - clockana na 480-480). Kad sam dodao jos pola gige letio je na max detaljima bez ikakvog trzanja.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ljudi NFS je danas neoptimizirano smece od igre. Citao sam kako ljudima na X1900XT, X2 3800+ i 2GB kasljuca iako je dobar framerate...
     
  16. Hafizovic

    Hafizovic Novi član

    EDIT:

    formatirao sam racunar i NFS C radi bez greske

    nedutim kada pokrecem neku i ne toliko ogromnu aplikacije zna da zastopa po 3 ili 4 sec

    za ovaj problem mislim da je ipak do rama

    nego ne znam kako je sa FBGA tehnikom kod DDR2, da li je bolje 2x512MB ili 1x1024MB
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2x512MB jer ti je na C2D neophodan dual-channel. 1x1024 samo ak ces uskoro uzet jos gigu rama ;)
     
  18. Sale

    Sale Aktivista

    To si 100% upravu evo ja sa ovom konf tj sa x1950pro osjetim nekada da se spusti frame i tako malkice izgleda kao da zasteka dok avg ide na nekih 50fps-a tj na 1280*1024 aa4x i sve max sve, ista situacija je i kod mog frenda sa 7900gs :wink:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    wtf? :?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    C2D je (vrlo) gladan memorijske propusnosti, u single-channel bi bio znatan deficit.

    Ne velim ja da ne moze radit u SC, moze radit, ali trpe performanse.