1. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    Posto je kvalitet screen shot-a cisti drek (72dpi), interesuje me postoji li mogucnost da se to nekako sredi u vindouzu da bude jaci dpi.
    Konkretno, kad se crtez iz CAD-a prebaci u jpg, linije izgledaju k'o da ih je mlada sama gazala. :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm probaj dignuti rezu do kraja, i onda spasiti kao bmp, a ako trebas slati nekome onda samo u rar strpaj...
     
  3. neverland

    neverland Novi član

    Corel Capture ti radi dobar SS, ja mislim da mozes cak i birat koji ces Depth stavit
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    PrintScreen i copy paste u MS Paint. BMP file, vjerovatno je bolja varijanta.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    da, ne znam oko čega frka tolika... paint i bmp rade super (jest da je fajl težak ko manji usb stick, ali bože moj).

    osobno idem na printskrin i pejstam u mm fireworks... isti dreq.
     
  6. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    @bahamut...pokusavao, ali kad prebacim na truhlju od laptopa, pa na projector...muljavo opet.

    @syss / sulu...bmp jeste bolje, ali nema shot-a ispod 2,5-3 MB....
    pogotovo kad dodem na neciji laptop koji se vuce k'o stara baba....najgore je kad baja dode nestrpljiv i nervozan :smt003
    20-30 slajdova se otegne

    kont'o sam da se mogu u vindouzu neki parametri podesit

    evo kako to izgleda....ko dlakava leda :mrgreen:
    [​IMG]
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozda da zumiras dok si jos u cadu, pa sastavljas jpg iz vise komada. Pravis hi-res sliku. Malo vise posla ali trebalo bi biti bolje. Mozda da probas i kroz neke sharpen filtere u ps-u provuci.
     
  8. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ma nema sta nisam probao. sve je ok, dok se ne spasi kao jpg.

    nema veze, ako ne moze, ne moze.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa spremaj u druge formate dok ne ubodes optimalan omjer kvalitet/velicina. tiff, png, tga itd.
    Nesto mora valjati.
     
  10. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    nesto cu vec skontat
    najgore je sto to meni prije nije ni smetalo, nego se stari pa mi pocinje sve da bode oci :mrgreen:

    hvala na savjetima :)