Vrijedi li ovo 230KM?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Mar 2, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako su kutije pravo drvo onda vrijedi, a ako je neki drugi materijal obojen u boju drveta ja ih ne bih kupovao.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma iverica, garant.
     
  4. Predator

    Predator Aktivista

    Jako se rijetko kutije prave od punog drveta jer ima lose akusticke osobine nego se koristi iverica ili medijapan oblozem pravim furnirom, plasticnom folijom, itd.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mislim to, nego su na njemackim TV Shopovima prodavali slicne zvucnike, obojeni u drvo a ono ustvari neka vrsta plastike, sto nikako nemoze dati dobar zvuk poput drvene kutije, toga se pazi.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jamo i nije neko ime, ali svakako ce biti bolje od onih sto dodju uz liniju.
    Mada za te pare mozes bolje proci.
    Syss ce znati vise :mrgreen:
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    Jamo jeste neko ime, mozda nije bas prva liga ali definitivno je ime, ne kao neka engleska vrhunska ali koliko para toliko muzike.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne razumijem. Sta si ti sad rekao a da ja nisam?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ovdje nije rijec o iole skupljim zvucnicima...

    Ali Jamo floorstander zvucnici sa po dva 16.5cm drivera(iako oba na jednom kanalu), to nije za bacit. Iako sam malo skeptican, zato sam i otvorio temu da cujem i vasa misljenja.

    Cekat cu syss-a, ovo je njegov fah. :D
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja mislim da za tu lovu mozes sastaviti visaton alto 1 ili 2 koji ce ih kvalitetom zvuka sigurno oderati.

    Edit: Gdje mislis ovo kupiti?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je samogradnja?

    Ma ne mogu se ja zezat s tim...u biti nemam nikakve uvjete za samogradnju.

    EDIT: ima u HG-spotu u Zg.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    kolko para, tolko muzike... driveri jeftileni, kutija još više, ali sve skupa će te služiti definitivno.

    @dog... eh dobar stari visaton :wink:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh sad, ocekivao sam da ces popljuvat ove zvucnike :mrgreen:

    Odlucio sam (ipak) pricekat, ovako se vazda zaje*** pa kupim jeftinocu.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma nije da sam ih popljuvao... ako imaš ozbiljniji hifi, onda ćeš ćut da su dreq, ako imaš mini-liniju onda ćeš doživjet preporod.

    za te pare -> kreni u dućan!
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa eto, imam neko drek Vivax 5.1 pojacalo, dva Ei trostazna i neka dva od Daewoo linije spojena u seriju. :mrgreen:. Mislim da bi ti Jamo zvucali daleko bolje od ovog sranja, pojacalo nije toliko lose koliko su losi zvucnici. A onda bih ove mozda bacio kao rear zvucnike i imao quadrofoniju. :mrgreen:
     
  16. Predator

    Predator Aktivista

    Od Vivaxa definitivno moraju biti bolji ipak jamo je firma a vivax bljak.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    A da argumentirash? :lol:
     
  18. Predator

    Predator Aktivista

    Ko se imalo u zivotu bavio audiom i Hi-Fijem netreba mu nikakav argument dovoljno bi bilo visegodisnje iskustvo, realno vivax je smece da nemoze biti vece ja sam u zivotu napravio i popravio velik broj raznih zvucnika firmi za koje mnogi na ovome forumu nisu ni culi a kamoli vidjeli.
    Ja licno imam zvucnike koji su deset puta skuplji od tih jamo zvucnika mada sam imao prilike da koristim i razne jamo modele i skroz su ok. ipak je to stara danska firma a neki kineski drek.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sad mi je ujak javio da ce mi moc uzet X1900GT bez PDV-a(izace me vrlo povoljno, 240KM), tako da ce zvucnici morat pricekat :mrgreen:

    Nisam mogo odolit ovoj X1900GT za 240KM...:roll:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    bolje da si zvučnike uzeo... vga comes and goes (posebno ova x1900 od 3kg), a zvučnici ostaju.

    @predator... sve se danas u kini radi.