Problem sa performansama laptopa

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Denyboy, Apr 24, 2007.

  1. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Igre mi idu neshvatljivo sporo.

    imam Fujitsu amilo d 7850

    3 Ghz
    512 RAM
    ATI Mobility Readon 9200

    npr. Cak i ako PES5 odvijem na medium ili high pocne sporo da ide, ili ako rezoluciju dignem na 800x600 ili 1024x768.

    Evo FEAR istalirao, igram na 800x600 i sve na minimumu i igrivo je, ali zna zapinjati. Nedo bog da dignem sta od detalja.

    Nemam originalne cd-ove od lap-a. Skinuo sam sa http://www.treiberupdate.de chipset, sound i video drivere za Fujitsu amilo d 7850, ali skoro isto ide.

    Cini mi se i da sam za ATI novije drajvere skidao.

    Ima li iko ideje kako da mi pomogne.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Imam ja ideju, kupi kompjuter za igranje.


    Vidi bolan koja je grafika u pitanju, kakav FEAR. Dobro je pa se na zalis na Oblivion.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Graficka ti zakla performanse, uzmi sta puno jace i game on ;)
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Možda će ti zvučati malo neshvatljivo ali PES5 je zahtijevna igra što se grafičke tiče. Jednom sa prilikom imao tu 9200 i nisam uspio igrati PES5 ni na 800x600 i medium detalji a da ne trza.

    Grafičku zamijeniti obavezno.
     
  5. Denyboy

    Denyboy Novi član

    trazio sam savjet, a ne pametovanje (za sulu-a). Znam ja dobro kakva je konfig u pitanju.

    Imam desktop komp za igranje, ali hocu da sredim i performanse laptopa, jer i na njemu igram.

    Igrao sam na ovoj konfiguraciji i igre su isle sasvim OK, ali sada na ovom nece ni 50% od prijasnjih. Fora je sto su ranije performanse bile 2x vece.

    Svjestan sam da je grafulja karina, ali je prije sve islo mnogo brze. Disk je formatiran i sistem je svjeze instaliran.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma na navedenoj konfi se neces vala naigrati... sta god da joj uradis..
     
  7. Ante

    Ante Aktivista

    Probaj neke starije drivere, catalyst 5.x.
    Napravi clean boot.

    Al FEAR na 9200 ne ocekuj nista nego minimum.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Eventualno ugasi AA/AF ako je upaljen.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    :?
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ako sam te dobro shvatio, osjetio si nagli pad u igrama koje su prije isle glatko? U tom slucaju, drugi su ti vec dali prijedlog.. Usput ako sada mozes igrati FEAR na 800x600, sigurno nisi izgubio puno na performansi :D
    Ne ocekujej da ces zaigrati FEAR, COD2, COH ili HL2 s tim EI Nis-om.