monitor do 400 - ostalo za 1000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, May 6, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    znam da je bilo brdo ovakvih pitanja ali posto cjene padaju gotovo svaki dan morao sam pitat vas sta predlazete

    dakle prijatelju mi treba novi komp, on ima cinimi se dvojku, plaho se ne razumje u racunare pa bi uzo neku konfu oko 1000 i monitor za nekih 400

    znaci ne treba mu nista pretjerano ali eto ..da se ne osramotim
    ja bi mu stavio neki sata do 160 GB, jedan DVDRW, nebi mu memorije stavljao preko 1GB.. stace mu..

    ma nista posebno ni za jdnu stavku, eto sta se moze stavit u tih 1000 km i LCD oko 400 eto..

    ma sve prepustam vama, sta god skontate :D
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    MB ABIT KN9 NVIDIA nForce4 Sck.AM2 166KM
    AMD ATHLON 64 X2 3600+BOX DUAL CORE Sck.AM2 218KM
    HDD 160GB HITACHI SATA-300 8MB 117KM
    VGA POWERCOLOR ATI RX1650PRO PCI-E 256MB DDR3 dual DVI 248KM
    DVD RW NEC ND-3550 black Dual layer 16X 78KM
    DDR II 1024MB 800MHz KINGMAX 150KM
    ovo sve u plusu 997KM

    MONITOR LCD PHILIPS 190WV7CS 19" 5ms** 443KM

    sve cijene su sa pdv-om

    eto toliko od mene u ovim ranim satima :p
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj 3600+ u Plusu je 99% Windsor, pa samim tim ima 256k L2 kesa, ili cekati Brisbane ili uzeti 3800+. Drugo, uzeo bih WD prije Hitachija, i KN9-S. Monitor moze ostati.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemaju ga na lageru, a bio je windsor. I pored toga jos je itekako preskup ako uzmemo u obzir da je kod Slavoljuba X2 3800+ 175KM.

    Usput meni se ni ploca ne svidja. Radije bih kakvu asusicu uzeo. A ram je preskup. U uniexpertu ima a-data po 130KM.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    FearLess, hvala na konfi
    Bahamut Zero, ma nek mu ostane ovaj CPU.. to mi je i previse :D ..za hitachi sam i ja kontao dal da mu stavi, vidjecu jos, a zasto ne ova ploca, zasto KN9-S.. m,islim ako ti nije mrsko objasnit, jedina razlika ako se ne varam je zatosto KN9 S im 3 pci express slota.. jel to ?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    KN9-S bi trebala biti sa NF550 chipsetom ako se dobro sjecam, a KN9 sa NF4.
     
  7. Miko

    Miko Aktivista

    Nevolim nikoga reklamirati od ovih nasih lokalnih firmi jer su svi preskupi. Ali nebi bilo lose da pogledas ipak http://www.ascomp.ba (oni su nedavno otvorili poslovnicu u skenderiji ) jer kod njih su cijene za bogdu skuplje od genelec-a. Pa je tako kod njih:

    3800+ X2 Am2 185Km BOX dok kod mugdima jos stoji 265KM, ili cak
    4600+ X2 Am2 255KM BOX nezelim ni da pomislim koliko bi to bilo kod mugdima.
    Takodje imas i memoriju 1Gb ddr2 800MHz takems za 120Km

    Pozdrav pa ti vidi sta ti se vise isplati ( da ti nebude samo ko meni kod mugdima kada sam cekao racunar 2 sedmice jer je covijek izmislio sve moguce izgovore).

    Zamolio bih da nebude nikakvih rasprava oko mojih izjava, jer ja sam samo iznio svoje misljenje.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    hvala Miko, ali on ce kupovti ovde u ze.. mada nam je mal izbor poprilicno, ima ITComputers gdje su odma otpali (naravno, s razlogom) ima Techno MAX gdje su mi pre napuhani, jednostavno mi se ne svidjaju a i cjene su im pomasne, ima Apex gdje mi prije godinu jaran uzeo komp kod njih pa je imao raznih problem, ima Slot gde je jedna mala firma od dvojice likova pa ne znam kako im ide, i ima jos jedna..

    ma iskreno briga me gdje ce uzeti, jer ne razumje se u racunare pa je takvima tesko objasnit gde kupit a gdje ne i zasto,,.. sto se mene tice ja da ga uzimama ja bi i van BiH otisao ako treba ali ovako njemu.. on nece ni 20% iskoristit racunara

    tako da cu vidjet gdje da ga uputim od ovih nabrojanih prodavnica
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad vec trosi 1500KM, valjda se moze odvojiti i 20KM za gorivo da dodje u Sarajevo i kupi sto mu treba.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda je najbolje da dodje u Tuzlu. ;)
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    imas GOGkoji su jako dobri i povoljni.ljudi rade i po narudji i neodskacu po cijeni bar nisam ja primjetio.imas ii computers,pa imas kod kina central neku radju zaboravio sam kako se zove.uglavnom pogledaj u GOGu trebao bi da nadjes nest povojno.

    a i kao sto ti kazu pa moze da ode do sarajeva ili tuzle da kupi to nije mu valjda problem kada vec daje te pare.pozz
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    ma joj ba znas vec bice ono i od njega i od njegovih staraca:
    zasto ne moze ovde sta ovde fali, kako je od moje prijateljice sin uzo i ITC kako ovo kako ono, koce se vozat tamo vamo bla bla, mislim ima 23 ali znate vec kako to ide

    .. ma stame briga once proc kako ce proc.. ma hebem ti, naj veci fazon je sto se ja oko ovoga ne trudim jeste ta stvar sto ima djece koja vise poi klubovima da dodirnu racunar, sanjaju da imaju svoj kakav takav a on ce imat stroj a nece ga 2 puta sedmicno palit i to je meni vise nego zalosno i iritirajuce, ma grjehota sama..

    zoi mc, ma spomenuo sam te sve a sto se tice kod kino centra njih necu ni izbliza, srecom nisam okusio na sebi njihov "kvalitet"..
     
  13. Miko

    Miko Aktivista

    Opet nije da nekoga preferiram, ali neznam jesi li isao na stranicu ascomp-a, oni imaju takodje poslovnicu u Visokom, a to ti od Zenice i nije daleko.
    Pozdrav
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ascomp je gay. 5 dana ne odgovaraju na mail :evil:
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Miko, ok hvala, reci cu mu pa ako mu ne bude mrsko a ima kola, vidjecu da odemo
     
  16. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Kolko ja vidim ascomp-ov cjenik je copy/paste genelecovog, narvno sa nesto dignutim cijenama...
     
  17. Tekla

    Tekla Novi član

    Za 250KM moze uzet x1950GT ili PRO.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Tekla, nebi rekao, bas sam gledao i oko 250 je at 1500 neka..
     
  19. Tekla

    Tekla Novi član

    x1950Gt je bila 1100KN a sada je 1200KN.Ili za 250KM moze uzet 8600GT koja je jaca od x1600.