Problem sa przenjem DVDova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by n3v3rm0r3, May 20, 2007.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Kupio sam dvd pisav prije nekih 2 mjeseca (DVD RW/RAM NEC AD-7170, SATA) i cini mi se da sam u prvom danu uspjesno snimio 2-3 dvda . Nakon nekih 10 dana pokusao sam ponovo snimiti dvd sa nerom (7.5 i 7.0) al mi je stalno javljao gresku :"could not perform end of disc-at-once". Posto nisam bio siguran da li je greska do pisaca (cudno mi bilo da se javi greska nakon samo 15 dana od kupovine :S), sacekao sam jos 2 sedmice posto sam trebao reinstalisati win xp . Kad sam opet probao sa reinstaliranim win xp , javio mi je istu gresku , te sam odnio pisac u servis . Kad sam se vratio u servis po pisac , pisalo je na priznanici da je dvd pisac ociscen od prljastine i da je test prosao ok (samo mi je tu cudno kakva prljastvina nakon samo 2 sedmice od kupovine :S ). Al eto , kad sam se vratio kuci , pokusao sam opet da sprzim dvd , al mi opet javio istu gresku.Onda sam pomislio da mozda nije do nere , pa sam skinuo program "CDBurnerXP Pro 3" .Kad na njemu stavim da mi sprzi dvd javi mi gresku :
    Writing Error (3).
    Error occurred writing data to disc.
    A NT disc I/O operation failed (1054).
    Medjutim kad po drugi put pritisnem write disc(posto nakon greske mi ne izbaci dvd nego ostane na istom prozoru sa "write disc" i cini mi se "exit" opcijom), sprzi mi dvd normalno . Zapravo to je i jedini razlog zasto nisam opet otisao u servis. Wh jucer sam eto htio da provjerim da li to samo greska do nere, pa sam skinuo cheetah dvd burner , al kad sam probao da sprzim dvd javi mi slicnu gresku kao kod CDBurnerXP Pro 3 (nesto vezano za I/O ).
    Eh sam ne znam da li je to greska do pisaca , ili moram neke opcije u windowsu promijeniti =?.Thx.



    P.S nero mi przi cd-ove normalno pa nisam imao potrebe da testiram cd-ove na drugim programima.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Flashaj firmware na pisacu, probaj druge medije i probaj u neri iskljuciti DAO opciju.

    Btw ti likovi u servisu bacaju bombe.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i probaj koristiti + medije ako nisi...
     
  4. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ja sam imao slicnih problema na svom necu 3500 i flash-ovo sam mu firmware i sve je proradilo i dan danas radi bez ikakvih problema
     
  5. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Ev pogledao sam za firmware i cini mi se da je najnoviji (posto je moj 1.82 a pored njega ima jos samo 1.00) . A kako mislis da ugrasim u neri DAO , posto kad stavim da se sprzi dvd ima samo DAO opciju (ne moze se promijeniti). A koristio sam i Verbatim i princo dvd-r medije.

    EDIT: Ne znam , pokusat cu nabaviti dvd+r medije i isprobat a dotad cu morat prziti sa ovim CDBurnerXP Pro 3 programom, valjda nece ni on zakazati.
     
  6. neko

    neko Aktivista

    probaj ti da ne koristis neru(novog) jer po informacijama koje sam ja dobio(a od profica su) najvjerovatnije cu morati mjenjati hdd jer nero (novi) pravi neke greske koje su neizbrisive..i nisam jedini kojem se to dogodilo...
    btw informacije sam dobio iz Plusa i jos nekih radnji,pa ko ne vjeruje nek pozove i pita..pozz
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Danas mi se desilo nešto slično. Nije htio snimati ni poslije restarta. Onda sam otvorio kućište i malo pročačkao kablove i proradilo je.
     
  8. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    E jbga , ovo je sad fakat cudno. Kupio sam danas bio DVD+R medij i probao sprziti nesto sa nerom(7.0) i sad mi javi gresku "reset ocurred" i izbaci mi dvd . Srecom, ne unistava mi dvd (kao kod dvd-r),pa sam mogao da ga ponovo sprzim sa CDBurnerXP Pro 3 programom . Fakat ne kontam :S
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Zna nekada biti do kabla, probaj promijeniti taj koji imaš i vidi hoće li pomoći.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Kad sam vidio da je proradilo, kontao sam da ga promijenim, ali mi je mrsko otvarat kućište.