Particije na hard disku

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RJZ, Jun 22, 2007.

  1. RJZ

    RJZ Novi član

    Imam jedan hard disk koji je podjeljen na dvije particije ...... problem je sad da sam nekako napunio particiju na kojoj je instaliran operativni sistem i ne mogu da kopiram dvd-ove...... :( mene sad interesuje kako mogu da mjenjam velicinu particije?

    Izvinite ako sam profulao podforum ...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne kontam, kako ne mozes da kopiras dvdove?

    Trazi neki partition menager. Paragon nije los.
     
  3. RJZ

    RJZ Novi član

    ok hvala
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moram ti skrenuti paznju da zezeanje s particijama dok imas podatke na njima, nikad nije sigurno 100%. Dakle, na vlastitu odgovornost.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    NIPOSTO nemoj da bi koristio Partition Magic, znam bruku raje (ukljucujuci i mene) kojima je zezno sve na hard disku, pa su morali sve particije formatirati
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ne koristi partition magaic, meni radi super bez ikakvih problema, ali kod havera zajebo 12 gb podataka.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ček ček samo malo.. ti imas manje od 4 GB prostora na sistemskoj particiji i ne mozes kopirat s diska na disk?

    ako budes prosirivao particiju izgubices sve podatke na njoj.. imaju programi koji vracaju izgubljene podatke ali ne vraca sve uspjesno.. to se meni desilo sa partition manager 7 kad sam prosiriva i cinimi se da se desaje sa svim programima kolio sam cuo

    radije ako imas na toj drugoj particiji prazno vise od 4.7 gb.. kopiraj na nju taj disk pa onda snimi ..i onda poslje izbrises sadrzaj s particije
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Nista ne cackaj po particijama, vec kad dodjes do tog dijela kad trebas kliknut na Copy ili Burn imas dole tab More.. kliknes na njega i izbacit ce ti jos neke opcije i onda ces vidjet pise C:\Windows\Document and Settings.. tako nesto i imas dugmic sa tri tackice (...) klikni tu i izaberi samo tu drugu particiju i klikni OK i slobodno przi sta god hoces kao i do sada jer ce sve ici preko druge particije ;)
    Naravno ovo vazi ako koristis Neru za kopiranje...
     
  9. RJZ

    RJZ Novi član


    Koristim DVD shrink ........i sami znate za sta sluzi :D :D
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Eh jbg onda pogledaj mozda ima neka opcija mjenjanja lokacije za image datoteka..
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima ba ta opcija u neri... a i u svakom drugom programu... nije mi jasno kako to prvo nije pogledao