komp radi i odjednom se samo ugasi ...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by BAKI, Jun 25, 2007.

  1. BAKI

    BAKI Novi član

    Pozdrav,
    Imam problem, komp mi radi jedno 30 min 1h zavisi sta radim npr. kad igram kantera nakon 15 min komp mi se ugasi, odmah nakon ponovnog paljena dobijem poruku "CPU over temperature ERROR!" ??? u cemu je problem, možda u tome sto ja mi komp radi od 7:30 do 00:00 :D
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Provjeri temperaturu procesora!
    Moguce da ti cak i vent od coolera ne radi, moguce da ima previse prasine u cooleru.
    To ti je sad normalno po ovim vrucinama.

    I provjeri da li je cooler dobro nalegao na procesor.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    pa ocigledno ti kompjuter pokusava reci da ti se CPU iliti procesor pregrijava, i da se on ugasi da nebi doslo do kvara? :)

    predlazem da otvoris kuciste dok su vrucine.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Momak pravac na kurs engleskog :mrgreen:
    Ako imaš komp duže vrijeme otvori ga i očisti prašinu ;)
     
  5. TequilA

    TequilA Novi član

    ili ako ti je slab procesor gledaj pregrij ga pa onda starce za glavu pa uzmaj novo :mrgreen:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Pa nije konj da se umori uz brdo :lol:

    Nije adekvatno hladjenje, promjeni pastu/ocisti hladjenje. Vjerovatno je sve bilo na granici dok ove ljetne temperature nisu skocile.
     
  7. BAKI

    BAKI Novi član

    ma jarane li-Bo me rac-Ku ima garanciju do septembra :D nosim ja njega :evil:
     
  8. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Kad smo vec kod paste, gdje se stavi i kako se mijenja...Gledah u plusu 5km.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bi vjerovao sta sve ima na netu. GOOGLE. Use it.
     
  10. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Sorry uobicajno ja prvo pitam prije nego vidim na pretrazivacu. nece se ponoviti :wink:
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Pastu stavljaš na:
    A beautiful metal shiny thing, that looks like a square and usually has a little arrow at one of its pointy ends :arrow: :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je ako ima heatspreader :D
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Hajde može ba i bez njega :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da moze, ali tad opis ne odgovara. :D
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma hajde ba malo je onih koji će skidati heatspreader :D
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Bas ce uvazit garanciju kad skuze da je proc skuren :lol: . Tj. ako stuze, ne znam koji CPU imas, ako nema HS onda se moze lako vidit da je zbog temp otisao.

    Pastu stavite da bude skroz tanko, tanko tanko :D
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Samo treba paziti kad se skida, ako dugo nije skidano onda se zaista zaljepi, pazi da ne izvališ cjeli socket :mrgreen:
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Uh moja topla preporuka nemoj ti to dirat da ne zakajmacis pa et belaja :lol:
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja sam tako izvalio CPU i iskrivio par pinova. Znao sam da ce se sranje zaljepit i pazio sam, al nakon 10min borbe sam povukao i jednostavno izvukao i CPU i cooler :D ... onda je nastala muka, 15min sam zagrijavao cooler da odljepim CPU. Onda sam se mucio 10min da ispravim 4 pina na CPU, stavio ponovo pastu, vratio sve na mjesto i radi :lol: