DDR2 Dual Chanel

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by nomad, Jun 28, 2007.

  1. nomad

    nomad Novi član

    Pozdrav svima,

    Ako neko zna voli bih da mi pomogne da rijesim jednu dilemu oko DDR2 "Dual Chanel" memorija. Kakva je razlika izmedju modula koji su oznaceni od proizvodjaca kao "Dual Chanel" i istih takvih modula bez oznake "Dual Chanel".

    Recimo:
    Geil 2GB DDR2 667 Dual Chanel Kit (2 x 1024)
    i
    Geil 1GB DDR2 667

    S obzirom da su latencije i teh.specifikacije iste ali je cijena ovog prvog skro 30 - 40% veca nego da kupis 2 table po 1GB ovog drugog modula a koliko znam jedino od MB zavisi da li ce Dual Chanel raditi odnosno da li MB podrzava tu opciju.

    Ja nevidim drugu razliku nego samo cijena....mozda neko zna sto ja neznam 8)
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja koliko znam dual channel kitovi su "fabricki" testirani i garantovano je da ce raditi u dual channel modusu...

    plus sto recimo ne pise sad ni koje su latencije ili dalje specifikacije, tako da je dobro moguce da je taj kit skuplji i zbog toga :)
     
  3. nomad

    nomad Novi član

    Sto se tice latencija evo ovo je sa sajta proizvodjaca:

    DDR2 Value Dual Channel kit - 2GB
    PC2-6400 DDR2-800 Dual Channel Kit
    PC6400 DDR2 800 Mhz, CAS 5-5-5-15

    DDR2 Value Single Channel Kit - 1GB
    PC2-6400 DDR2-800 Single Channel Kit
    PC2 6400 DDR2 800 Mhz, CAS 5-5-5-15

    O testiranju i garanciji da ce raditi u Dual Channel modu nema ni slova ali je zato cijena 2 modula "Single Channel" skoro 30% manja nego ovog od 2GB.

    Mene interusuje da li je neko to probao "uzivo", kupio dva modula po recimo 1GB i stavio na plocu i "potjerao" ih da rade u Dual Channel modu...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    po 100. put, nema "dual channel" memorije. a ako su moduli isti onda ce sigurno radit u DC. mogu radit u dual channelu i kad nisu isti, ali to nikad nije sigurno.
     
  5. nomad

    nomad Novi član

    Hvala na informaciji i izvini po prvi put ali nisam mogao naci informaciju...

    poz..
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    nema frke. samo se pobrini da moduli budu isti i to je sve ;)