Koja matična,pomagajte

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Edin_Turbo, Jun 19, 2007.

  1. Edin_Turbo

    Edin_Turbo Novi član

    Treba mi vasa pomoc, planiram kupiti novu maticnu plocu ali da podrzava sljedece: socket 478, ddr (po mogucnosti da podrzava i ddr2), AGP i PCI-E (ne odgovara mi "Asrock P4Dual-880Pro" zato sto:
    ).
    Trazo sam dosta na internetu i nisam nista nasao, osim gore navedene maticne.Nadam se da ce te mi vi pomoci, jer polako gubim nadu da cu naci rjesenja a nisam pri parama da tenutno ulazem da mijenjam jos neki dio kompa
    Unaprijed se zahvaljujem svima

    P.S.
    nasao sam ovu maticnu ASUS P4V800D-X ali mi nije jasno sljedece
    Da li i ovaj PCI-E radi na 4X?????


    Inace moja konf je: P4 2,4 GHz, GeForce Ti 4200 128 MB, MSI 1,5 GB DDR...
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Drug sad trebash uzeti ono shto mozhesh jer chinjenica je da nemash da birash s478 plocha ... ASUS chisto sumnjam da chesh nachi novu ... ASRock-ica josh ima ... a sa DDR2 :| :| :| :?
     
  3. Edin_Turbo

    Edin_Turbo Novi član

    Ma znam da nema velikog izbora i da ne mogu biti izbirljiv, nazalost, ali jbg ako na ove dvije ploce PCI-e radi na 4X onda mi se u to ne isplati "ulagat" jer sam kasnije mislio mijenjat i graficku ali trenutno nemam love da obadvoje mijenjam.
    Hvala na brzom odogovoru Looney
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    jarane slicna situacija je i kod mene... trenutno imam P4P800S-X i ona ima samo DDR i AGP8x... al moja sljedeca investicija ce biti novi PC...

    i sad ja da sam na tvom mjestu skupio bih jos para i onda promijenio i procesor... i onda sebi rahat slozis sta sto ce imat sta god hoces... jer potesko je tako gledat ako te nesto koci, u ovom slucaju tvoj proc(tj s478) npr ja sam tako prije gledo, da kupim samo maticnu a proc da ostavim i to sam i uradio, al zato sad nemogu ni DDR2 ubacit, nit PCI-E, nit SATA 2 i podosta ovih malih dzidza... i kasnije sam ja skonto da me skuplje sad izadje kad cu sve mijenjat nego da sam onda promijenio sve iz temelja nego sad...

    al opet sacekaj nekog iskusnijeg :D
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Lol, čovječe tebi je topnik prodao onaj komp što sam ja njemu prodao :mrgreen:
    Inače ako hoćeš da kupuješ tu ploču preporučujem je, jer sam je i koristio (P4Dual-880Pro),i kod obje ploče koje si naveo radit će pci-e na x4. Sa P4Dual-880Pro ćeš OC-at proc do 3GHz ako u bios-u uključiš Memory Compatibility ili tako nešto, ali dobićeš drastičan pad u performansama memorije, a inače bez toga ide do 2.8GHz. Ako možeš kupi asus-icu ;)
     
  6. Edin_Turbo

    Edin_Turbo Novi član

    Hvala ljudi na brzim odgovorima, puno mi znace.

    Imam jos dva pitanja:

    1. Ako PCI-e radi na 4x da li je to sporije,brze ili isto go AGP 8x (Vidim da je razlika u brzinama u korist AGP, ali posto je PCI-e novija tehnologija pa se pitam sta je brze :?: :?: :!: )

    2. Danas sam bio u gradu i trazio maticnu, i lik koji radi rece mi da je na trziste izasao neki "konvertor" koji se umece u AGP i na taj nacin es dobije PCI-e slot,nesto mi to cudno pa reko da vas pitam jel iko ista cuo o tome??? Rekao bih i naziv firme u kojoj mi je lik to rekao ali ne znam smijem li to napisati zbog reklame i slicno... :mrgreen:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    "Ne znam smijem li to napisati zbog reklame i slicno..."

    Otkud ti to da ne smiješ pisati?

    Taj PCI-e će raditi mrvicu ali baš mrvicu sporije ali to će biti neprimijetno.
    x8 AGP = 2.1GB/sec
    x4 PCIE = 2.0GB/sec
     
  8. Edin_Turbo

    Edin_Turbo Novi član

    Hvala jarane na odgovoru, ma sta ja znam za reklame, reko da se nece neko bunit il slicno. ....To sam pitao lika koji radi u DNC-u u Sarajevu.....znal iko ista u vez tog konvertora....
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    P4V800D-X hronicno mrzi jeftine pci-x grafe tipa x300,x550,6200
    Sa agp-om radi ok ali sto se tice pci-x je poprilicno muhanata.
     
  10. nomad

    nomad Novi član

    Ukratko bjezzzzzziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ..... :evil: :evil: od toga, to je moje iskustvo sa AGP to PCI koverterom
    Cisto njesra.... samo djaba bacas pare....
     
  11. rento

    rento Guest

    Maticna

    Cao svima prije nekoliko dana mi je crkla maticna a sad bi je htio da je promjenim ali neznam kakva mi je potrebna, pa ako mi neko moze reci nasto trebam da pazim kad budem kupovo novu maticnu
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisi morao oziviti temu od godinu dana, al hajd novi si. Reci koji procesor imas.