Poboljsanje kompjutera

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by veN, Jul 10, 2007.

  1. veN

    veN Aktivista

    pozdrav hwbovci
    evo zadnjih par dana razmisljam da unaprijedim kompjuter pa mi treba par savjeta.
    Razlog za poboljsanje je cisto zbog igrica , ne trazim da igram call of duty 2 na najvecim detaljima nego cisto da mi mogu fino ici igre poput world of warcraft, silkroad, gta san andreas... i ovaj novi nfs kad izadje .. Uglavnom mi je vazan fps vise od detalja

    Konfiguracija mi je ova:
    AMD athlon xp 2000+
    hdd 1 80 gb
    hdd2 40 gb
    geforce4 mx400 64mb :oops:
    256 DDR-2 433 il 400 mhz ? :)
    ostalo je manje vise nevazno

    razmisljao sam o nekoj kartici poput 7600gs, 9600 pro ili u tom rangu i jos 512 mb rama. Zanima me povlaci li to kupovinu nekog ultra jakog kulera , nove maticne ili pak boljeg procesora

    unaprijed hvala
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    uf :roll:

    iskreno od ovoga možeš ostaviti diskove kao data storage... cpu je slab, ali definitivno ti je tu grafa i ram usko grlo.
     
  3. veN

    veN Aktivista

    a ne , kazem ti , ne treba da mi sve leti sa max detaljima. recimo ja sad san andreas igram normalno , zna zastekati kad se loadaju nove texture zgrada ali na 3-4 sekunde. isto tako i silkroad , zasteka kad tek ulazim na pola minute i onda leti.
    Shvatio sam da mi treba minimalno 512 rama, za graficku bi neku jaku od 128 ili 256 slabiju pa me zanima da li bi bilo potrebe zbog ove graficke kupovati i neki zalman kuler od 70-80 km posto imam budzet od 300 KM za kompjuter :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Za 300 mozes uzet kakvog Athlona 3000+, plocu i 6600GT (ili 7600GS jos bolje, lik je na ovom forumu prodaje za 90 KM) - sve polovno naravno. Ako sta ostane love, dodaj jos malo i ubodi 1 GB ddr400 i to ti je to ;)
    Ne treba ti nikakav Zalmo :)
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Dodati 512MB ram-a (mada bi bilo fino da zaokružiš na 1GB, ako ti matična ima dovoljno slotova). Pusti hlađenje, ne treba ti, ne clockaš. Za grafičku 6600GT/7300GT/7600GS AGP. Procesor će kočiti grafu, ali ne moraš se brinuti, ići će sve ok.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa nema 1 ddr slot ffs.
     
  7. veN

    veN Aktivista

    e hvala, za pocetak sam odlucio uzeti 7600gs i jos 2 plocice od 256 i 512 rama.
    kasnije dolazi procesor i maticna :)

    pozdrav