Driveri za WD1200JS HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nuno_Gomes, Aug 21, 2007.

  1. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    dobio komp. pise nema drivera od HDD i nemoze se formatirat (SATA hdd),
    jel trebam skinut drivere od maticne za disk ili od diska pa onda instalirat ono pomocu floppy-a.


    Maticna: Asus P5S800-VM
    Chipset: SiS 964
    HDD: WD Caviar SE - WD1200JS


    ako neko zna pa da mi odma da link od drivera,,,

    hvala
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nadji sata drivere od te ploce na sajtu, snimi ih na floppy, prilikom instalacije windowsa pritisci F-nesto (zaboravim uvijek) pricekaj da ucita drivere, i onda na kraju sa liste izaberi odgovarajuci za svoju plocu nakon cega sve ide bez problema.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Vjerojatno u BIOS-u mozes podesiti SATA mode. Ima SATA i IDE. Pri instalaciji windoza samo odaberes u BIOS-u, IDE mode i instaliras windoze, nakon toga stavis SATA drivere za maticnu, u BIOS-u podesis nazad na SATA mode i trebalo bi sve raditi bez problema.

    Ako imas dva HDD-a u kompu (IDE i SATA) onda samo skini drivere od maticne za SATA kontroler i formatiras HDD.
     
  4. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

  5. Shenron

    Shenron Komšija

  6. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    evo da probam pa javim jeli uspjelo..
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ili pogledaj na support.asus.com pa potrazhi po modelu ploche drivere ;)
     
  8. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    evo nasao sam prave drivere.. i pritisnem F6 i trazi mi da odaberem windows i odaberem i formatiram,,, i onda nece da kopira windows,.,, hhifhweohgwrauiohgwuioahuiogh?!?!?!?!


    sta to moze biti ?????
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ti prepozna hdd i mozes ga formatirati, onda ostalo moze biti jedino do windows cd-a...
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    IDE kabla i optike.
     
  11. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    a to sam i ja mislio
     
  12. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    dok se formatira izgleda ovako ne sjecam se pise li uvijek kad se formatira ovo SiSRaid ?

    [​IMG]

    zatim se ovo pojavljivalo al mislim da je to zato sto nisam izvadio floppy

    [​IMG]

    i na kraju kad sam formatirao i kopirao windows pojavi se ovo poslje logo-a windowsa

    [​IMG]



    ?????????? do cega je ovo zadnje ?
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo ti moze biti HDD, optika, kablovi kao i felerican windows medij. Mjenjaj redom dok ne ubodes do cega je.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a mozda i pogresni driveri isto tako. skidaj s oficijelne stranice a ne sa softpedie...
     
  15. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    a ovi su sa cd sto je dosao uz komp...

    probat cu jos malo pa vam javim

    hvala
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Trebalo bi raditi i bez SATA drivera. Barem je moguce na vecini ploca. Samo u BIOS-u odaberi umjesto SATA da ti HDD se prikazuje kao IDE (PATA). Ako uopce ima ta opcija (probaj stinusti SHIFT+F1 pa vidi hoce li se sta pojavit).
     
  17. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    nista,, tuga ,,,probao sam sve to iopet nista... ne znam...

    ipak hvala
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator