Problem sa MP3 playerom SanDisk Sansa

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Manager, Jan 24, 2009.

  1. Manager

    Manager Novi član

    Dakle, kad upalim mp3 player, jednostavno zablokira, nista ne pomaze. Takodjer kada ga prikljucim na racunar putem USB kabla,racunar ga takodjer ne prepoznaje. Na mp3 playeru ima tipka hold, medjutim ukljucivanje ili iskljucivanje navedene opcije takodjer ne pomaze. Ima li ko kakvu pametnu ideju sta da radim ? Ima li spasa za mp3 player? Steta bi bilo da se baci, jer ima 2 gige memorije
     
  2. D4T4X

    D4T4X Novi član

    kada si ga kupio
    kada se desio kvar
    pri kakvoj opciji se desio kvar

    to nam odgovori ili ->>>>servis
     
  3. Manager

    Manager Novi član

    Dakle, na playeru vec ima muzike, medjutim kad se upali, pojavi se naziv pjesme i stane. A dobijen je iz Kanade prije jedno godinu otprilike, vjerovatno virus neki da je belaj napravio. Postoji li u Sarajevu neki servis za navedeni player ? Fakat, steta ako mu nema spasa
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    popravljao sam ja sansa player sa istim problemom.
    odvrnes 4 sarafa sa zadnje strane i izvadis bateriju, sacekas nekoliko sekundi pa je vratis.

    ja sam tako dva puta vec rijesio problem.
     
  5. Manager

    Manager Novi član

    Al problem je sto nema sarafa sa zadnje strane, osim da player "razvalim", a baterija nije na punjenje nego ide ona tanka od 1,5 V AAA
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    do mene je. ja sam mislio da se onaj koji sam popravljao zove sansa, medjutim svi im se playeri zovu tako, pa imaju jos dodatnu oznaku.

    daj navedi koji je konkretno model u pitanju. za tvoj model je mozda cak i jednostavnije. trebas eventualno samo uraditi reflash firmware.

    pretpostavljam da si ga palio na silu, iako se on ugasio jer mu je baterija bila prazna...
     
  7. Manager

    Manager Novi član

    Model je c150, imam kabal za povezivanje sa racunarom, al racunar ga ne prepoznaje. Znaci, samo se upali player, pojavi naziv pjesme i tako ostane, koju god da tipku pritisnem ne reaguje, osim sto se ugasi kad izvadim bateriju
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    vazno je da ne prikljucujes uredjaj na front usb panel, nego direktno na maticnu plocu, jer je moguce da ne dobija dovoljno struje (tako kazu na sandisk stranici).
    pokusaj ove varijante:

    1)

    SOLUTION 1 - Reset the device.
    1. Press and hold the Power/Menu button for approximately 20 seconds.
    2. Release the Power/Menu button.
    3. Press the Power/Menu button again to turn on the player.


    SOLUTION 2 - Power cycle the device.

    NOTE: The power cycle discharges excess/residual power from the device; with the use of a new battery, it should be able to power on the MP3 player properly.

    STEP 1 - Remove the battery

    STEP 2 - Power cycle the player
    1. Connect the device to the PC.
    2. Leave the device connected for about 2 minutes.

    STEP 3 - Turn on the device
    1. Disconnect the player from the PC.
    2. Insert a fresh AAA battery into the device.
    3. Turn on the device.


    2)
    posto ti sansa playeri imaju dva modusa, MSC i MTP. da sad ne trubim koji za sta sluzi, ovako prebacujes u MSC pa probaj i to.

    1. Turn off your player.
    2. Press and hold the Volume down button.
    3. While the Volume - (down) button is held down, connect the player to the PC.
    4. Release the Volume - (down) button once the player is detected.


    ako ti to ne pomogne, imas jos nekih rjesenja na sandiskovoj stranici.

    http://kb.sandisk.com/cgi-bin/sandisk_en.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_brand=sansa&p_sid=jgAePNfj
     
  9. Manager

    Manager Novi član

    Hvala na pomoci, probat cu ove varijante, nesto bi trebalo upaliti...