All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Nije to ok,vjerovatno se začepila drenaža od klime pa kondenzacija ne kapa vani kako bi trebala nego unutra.Posjeti majstora ii sam probaj naći začepljenje pa pročepi.
     
    Haker likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    NeTRa1der likes this.
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :)

    Ziv sam naravno. Dosao s godisnjeg i zatekao red pred kucom. Kao da niko osim mene ne postoji : D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Vozam Ford Focusa 2004 mk1 TDDI 18 nekih 10ak god, i zadovoljan sam autom, ali odradio je svoje, klima mi je otkazala ove godine, vakat ga mjenjat.
    Pojma nemam šta sljedeće da uzmem, da održavanje bude za mog džepa, a neka plafon granica koju bi pljunio za auto je 10-12k KM.


    Ima li tko prijedlog šta da uzmem?

    Godišnje ne prelazim 10k, većinom je to gradska vožnja (djeca, škola vrtić, posao), 4 su člana obitelji, i ovaj fokus je poslužio da se ode i na more par dana, mada nebi bilo loše nešto i komotnije ovo novije da bude :)

    Pružio bih se i više ako bude neka opcija baš dobre prilike.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    https://www.olx.ba/artikal/53943885

    Ja bih ovako nesto preporucio svakome, dobro auto i za grada i za duze relacije, svoj odrzavam u Inter Autu i ok su cijene.
    Sa svojim A3 predjoh 41.000km i u dvije godine tek na kraju trebalo reparirati turbinu, izvan toga nije bilo vecih problema, takodjer ni sad na A4, isti/slican motor, jedino sto je dug, pa zakaci "lezeci" u garazi, s A3 nije to bio slucaj.
    Focus mi je bio drugo auto po redu, 1.8TDCi, najgori auto ikad, iako je bio u extra stanju s 160.000 na satu, isto 2004g.cini mi se bio. Cak i hrdjavi Punto nije imao problema mehanicke prirode da mu stalno nesto odlazi i da se gasi na semaforu, jedini vjeciti problemi su bili elektricni servo i limarija.
    Nemoj samo pola, neudobno auto posebno pozadi, evo otac mi kuka da ga boli koljeno, nije se pokazao bas, mada malo trosi.
    Dajdza mi ima Mitsubishi Outlandera, prije toga su to bili Mazda 5 i Peugeot 807, ako ganjas minivanove radi djece, to je isto solidna opcija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 25, 2023
    kvaju likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I od mene velika preporuka za A3. Imam ga malo više od dvije godine i apsolutno niti jedan problem nisam imao koji nije "potrošni". Doduše, ja stvarno stavljam samo najkvalitenije dijelove, ne štedim na tome. Aditiv sipam svako par hiljada km zbog prevencija, ipak je kod nas preloše gorivo. Nema gdje nisam išao sa njim po EU. Kod mene je model sa dvoje vrata i malo je nezgodno ko ima djecu zbog čestog pomicanja sjedišta. Nazad itekako ima prostora, niko se do sada nije žalio da mu je usko nazad čak su neki rekli da je komotnije nego kod golf-a (subjektivno). Automobil je veoma kvalitetan, izolacija fenomenalna, udoban i stvarno dobro ide za 140ps (lagan auto). Kao što kolega gore kaže, stvarno nije skup za posjedovati, nekih 7-8L grada dok na otvorenom ide 3-3.5L uvijek. Zapremina gepeka je identična kao na tvom trenutnom vozilu, tako da se možeš ravnati po tome.

    Doduše, uvijek ima ono kakav primjerak uzmeš.

    Polo i Seat nisu loš izbor ali, definitivno se osjeti da je kvalitet ispod prosjeka.
     
    Last edited: Jul 25, 2023
    kvaju likes this.
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kvalitet :D ljudi cijene
    Ne odgovaras na PM pa zato pitam jesi li se ziv vratio sa godisnjeg :)
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže, ako si porodičan čovjek zaboravi A3, to je momacko auto i skuplje je za održavanje od Škode ili VW-a.

    Octavia A6 1.9 ili 2.0 TDi 2009-2013 ili neki karavan iz VW koncerna sa 1.9 TDi motorom.
    Za porodicu uvijek treba prostora. Meni je 600l bar nešto prikladno, dok sam imao 307 sa 350 litara gepeka, bila je patnja.
    Focus sljedece generacije u karavan izvedbi
    Peugeot 308 1.6 HDi, 68 kw u karavan izvedbi.
    To su moje preporuke.
     
    dams82, aNaToMiC ! and kvaju like this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Svako svog konja hvali :D
    Ja bih tu da dodam onda Tourana/Sharana ako su vanovi u opciji, ali nista ispod 2.0 TDI.
    Posebno za malu djecu da preporucim klizna vrata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kia Ceed benzinac ili dizel svejedno, oba su dobri. Ima i karavan verzija ako treba. Barem ces ih naci sa realnom kilometrazom.
     
    kvaju likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tesko je danas naci nepregazeno auto za te pare, jedino preko poznanstava gdje se zna kako je cuvano i odrzavano.
     
    kvaju likes this.
  13. nivla

    nivla Komšija

    kolegica ima pro ceed,imala udes, 20 dana cekala nove farove, eno i sad voza bez dijela stop svjetala jer joj je preskupo da nabavi, kakav god kvar ima u crno je zavije, i ceka tako 15-20 dana da dodje i zamijeni
    platila auto nesto smijesno malo, ali nabezveznim stvarima vrlo brzo dosla na skuplja pita od tepsije stanje
    prednji branik joj nekako plasticar skrpio jer ga nije bilo ispod 30 dana cekanja
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale je u pravu, kakav crni audi, ostaviu ganjaj.

    A za dijelove je tako jebiga. Evo drug za Mercedesa već 20 dana čeka dijelove za prednji trap i felgu, kao da im sa ali expressa dolazi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve ima svoje prednosti i mane, ali ne kupujes auto sa namjerom da ga lupas. Gleda se cijena redovnog odrzavanja, niko ne gleda koliko kosta far ili karambolka ili gdje ces ih nabaviti.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    pa kupujes auto da ga vozis, a ne da cekas 20 dana da ti dodje nesto sto bi trebalo biti dostupno u normalnom roku
    ja sebi ne bih priustio da vozim auto kojem u slucaju da mi se razbije far treba 20 dana da se osposobi za voznju, ili da sve osim filtera i ulja moram isto toliko cekati
    ja bih se zato drzao evropskih auta
     
    dams82 likes this.
  17. nFare

    nFare Komšija

    To sa čekanjem dijelova ti je u današnjim vremenima postalo normalno.

    Ja bih lagano pretraživao primjerke sa što manjom kilometražom, neki okvir godišta i manje ruku, za početak ne bi gledao auto kuće, znam da je i to nepouzdano ali bi tako suzio izbor pa onda gledao na brendove da filtriram dalje
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kad sam kupovao škodu ispade najbolja ona sa najvećom kilometražom, po meni ja kilometaražu ne bih gledao, već stanje auta, ja sam kupio auto od prvog vlasnika koji ga je kupio novoga u BiH. Evo ušao u drugu godinu bez problema.

    Po meni je najvažnije prvi vlasnik, kupljeno u BiH ako je moguće.
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 26, 2023
    suppa_FMB and kvaju like this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je family time najbitniji. Sve ostalo je prolazno. Život je kratak.


    Mada nema našeg naroda, samo CZ,PL,SK, po koji DE i A.
    Mi smo 10 dana odmorili.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    edgsi, suppa_FMB, NeTRa1der and 4 others like this.