Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. CooK

    CooK Novi član

  3. Esh

    Esh HWB

    CooK likes this.
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    CooK likes this.
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Kontrast dobar, slika solidna, vidljivi ugao prosjecan kao kod svih pva panela, da ti iskreno kazem nisam ga upalio mjesec dana, stoji u drugoj sobi, a ovdje gdje mi je muzika, i HT tu mi je oled pa mi se nakon njega gadi sve, a sigurno vrijedi 950km jer za te pare nema sanse ista bolje naci pogotovo te velicine.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ne znam kako ovaj radi sa njihovim postavkama, ali ja sam po njihovom podesio stari sony 50w807c kad ga poslije nisam bacio kroz prozor, to je katastrofa slika bila, isprana, mracna, topla ko kandilo u ratu, ma fuj, podesio poslije sa av foruma neko objavio postavke savrsene bile.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma i meni se cini da nije najbolje sa ovim postavkama za 6300. Bolje je bilo sa 6100, tako da cu vjerovatno vratiti. Ovdje mi je slika dosta tamnija.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. CooK

    CooK Novi član

    Takva je kalibrirana slika, mracna, bljutava i zuta ako si navikao na oversaturaciju. Ako nikada do sada nisi koristio TV sa kalibriranom slikom onda je bolje da stimas po svom ukusu i da batalis te kalibracijske parametre.
     
    Sena likes this.
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Hvala na odgovoru. Kupio sam taj TV i prezadovoljan sam slikom ali mi se pojavljuju vertikalne linije - banding kada gledam nogomet. Samo na nogometu to vidim i nema na ostalom videu. Mislio sam da ga zamijenim ali me na jednom drugom forumu uvjeravaju da je to normalno za entry level TV i da se te linije pojavljuju i na skupim televizorima poput Q9 i da necu puno bolje stanje imati ni kada ga zamijenim. Ima li kod tebe tih vertikalnih linija - bandinga kada gledas nogomet?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja koristim sa av foruma postavke, plus par mojih stimanja. Vecini se ne svidja, ali takva je slika, kakva treba zapravo da bude, kalibrirana.
     
    CooK likes this.
  11. CooK

    CooK Novi član

    Heheh. I kod mene je tako. Vecina ljudi kada mi dodju kazu da mi je losa slika a ja im onda prebacim na dinamicno i kazu "e sad je super" a meni oci hoce da otpadnu i odmah vratim na onu kalibriranu. Navikao narod na prezasicenu i presvijetlu sliku ali to je njihov problem i ja cu na svom TV-u gledati onako kako meni odgovara jer sam sebi kupio TV a ne njima. Ni ja ne cackam po tudjim televizorima iako je skoro svaki uzasno prezasicen i presvjetao.
     
    Last edited: Jun 19, 2018
    Sena likes this.
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Nije do toga nego fakat nevaljaju, koristim na lg-u isf postavke, koje nisu ni napucane, ni vivid, ili tehnicolor znaci sve normala, ali one njihove postavke su definitivno smece, previse zuta slika to je svako primjetio, bas zuta dominira, nije prirodno da bog kaze, imas oci vidis sta je prirodno sta nije.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Dobro mu radi telemachov EON, ali preko kabla wi-fi zaboravi trza, zapinje uzas 2m od rutera.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok radi wifi kod mene na KS 8000.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Kod mene na 5ghz wifiu radi sasvim normalno. A ne odgovori ti meni ovo iznad sto sam te pitao za banding na nogometu?
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja takodjer imam malo bandinga na KS 8000. Samsung sluzbeno, a niti jedna kompanija nece priznati to kao defekt, ako nije previse izrazeno.
    Nesto kao pravilo za mrtve pixele.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema kod mene uopste na 55"6179, mada sam ga probao u radnji.
     
  18. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Znam da nece priznati ali ja mogu zamijeniti ovaj TV zato sto nije proslo 7 dana od kupovine a ne znam da li da ga zamijenim ili ne. Na Bugovom forumu me uvjeravaju da je to normalno za entry level TV i da puno skuplji televizori Q9 i 9000 to imaju i da zamjenom necu nista postici. Kada gledam standardni program nista se ne vidi ali kad se kamera mice po nogometnom terenu vidi se nekoliko linija od kojih je vecina jedva primjetno a jedna je primjetna. Takodjer me brine da zamjenom necu dobiti jos losiji primjerak.
     
  19. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Kakav 6179, ja pricam o 6172.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Operisan sam od fudbala pa ti neznam reci, hahahah
    Meni oled bolje radi na 2,4ghz nego na 5ghz, duplo brze ucitava youtube, cak i xrugi lg 4k isto, samsung je predaleko pa je na telemachovom ruteru.