Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    nije android, neki je linux, ali je dosta brži od smarta kojeg imam na samsungu, neznam tačne oznake stariji je model samsung...
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imaju li negdje postavke za kalibraciju ovog mog samsunga 43mu6172 ?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. Esh

    Esh HWB

    kolinsb likes this.
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Treba spomenuti da su kanali na satelitu uglavnom 1080p dok na kablu guraju 720p.
     
    IdeMedoSumom likes this.
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na satelitu su 1080i i 720p.

    720p na satelitu jedu malu djecu u odnosu na nase HD kanale.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Nisam mislio na balkanske kanale nego opcenito. Puno je teze gurati visok bit na kablu u odnosu na satelit i sada popularni DVB-T2 (po svijetu) .
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ni ja ne govorim o balkanskim kanalima. Reci mi jedan 1080p kanal da pogledam. Ja ga nisam vidio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    U pravu si. Samo na Dvb-T2.
     
  9. CooK

    CooK Novi član

    Nisam se registrovao samo radi toga. Nisam ranije ni znao za ovaj forum a sad kada znam pisacu i na njemu povremeno.
     
  10. CooK

    CooK Novi član

    Istina, nasi HD kanali su samo teoretski HD jer imaju rezoluciju HD kanala ali im je bitrate toliko smanjen da ne lice ni na sta. Normalno da to izgleda lijepo kada sa nekog SD kanala prebacis na HD kanal ali kada posle satelita ili youtube-a prebacis na taj isti HD kanal tek onda vidis koliko je los.
     
  11. CooK

    CooK Novi član

  12. CooK

    CooK Novi član

    Na kablu idu 1080i kanali.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Kupio majci 50MU6172 (5 god garancije) za 823 KM sa dostavom na ekupi.ba koristeći NLB karticu, bagatela, nema ovako ni u ŠveCkoj :D
     
  14. CooK

    CooK Novi član

    100% tacno.
     
  15. CooK

    CooK Novi član

    Odlican TV sa najboljim omjerom ulozeno-dobijeno i trenutno naprodavaniji TV na njemackom amazonu i sa vrlo dobrom ocjenom 4,2 od 5(kod njih se zove 50mu6179). Do sada je najjeftiniji bio u Domodu preko Raiffeien kartice 888KM a prvi put cujem da se moze nabaviti i jeftinije.

    EDIT: Kako 823KM sa dostavom kada pise da je preko NLB kartice 849KM+8KM dostava, znaci 857KM?
    https://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-TV-50MU6172-Ultra-HD-SMART-367344.aspx
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Skocila cijena izgleda ovo dan-dva.
     
  17. CooK

    CooK Novi član

    Heheh... Mora da su im se poceli prodavati kao ludi po toj cijeni pa skontali da je prejeftin i digli cijenu. :D
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    kolegu sam nagovorio da kupi 50mu6172 nesto mi prica 40, 42 reko batali to i kupi 50 kaze on mozel se naci za 1500 ponesi osamsto i kusur i idemo :) bas se obradovao svim karakteristikama tva a narocito cijenom
     
  19. CooK

    CooK Novi član

    Ma dobar TV, vidio sam ih nekoliko. Jedini problemcic je sto svaki primjerak koji sam do sad vidio je imao malo bandinga pa se vide vertikalne linije prilikom gledanja sporta ali nista pretjerano i vidljivo je samo na cisto jednobojnim povrsinama a na ostalom sadrzaju se ne vidi nista. Sve ostalo je za te pare cista perfekcija.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u inat sad :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk