Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Al su nešto zeznuli sa baterijom, u oktobru uzeo 14 Pro Max, bat health do prije par sedmica bio 100% (nikad ga ne punim preko 80% i ne dam mu da padne ispod 20%). Sad je na 95%, svake sedmice za 1% ode health dole.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja ga svaku večer punim do jutra ne obazirem se dokle je došla itd, nekom 8 mjeseci i dalje 100%, tako radim sa svakim telefonom, vjerujem da su proizvođači to sredili kako treba i da se ne treba obazirati na postotke tricikle charge itd, bitno samo da je org oprema.

    A mislim da Apple priznaje 1% po mjesecu battery health da opada u prosjeku kao normalno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je na 13 Pro Max poslije godinu dana na 98%
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni je na iPhone 13 Pro spao na cak 87%, bas rapidno opada, na ovoj 11ci je 81%
    Nije problem ako je svako vece, ali ja punim dvaput dnevno tj dopunjavam, a to mi bas smeta :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na bateriju utice niz faktora a prvi je temperatura. Ko pregrije telefon redovno baterija zaplati. Ljudi ostave telefon na suncu po plaži u autu. Drug ima 13pro on ga puni pp cijelu noć na onaj mag safe i sada mu je nakon godinu dana 86, mada radi i ovo gore sve nabrojano tako da ki zna.

    Za 14 pro nešto nije ok, neki tvrde da neki modeli imaju lošu seriju baterija opet ko zna. Taj postotak baterije je svakako apple prevara nakon onog rezanja performansi izmislili su ovaj bullshit. Ja bih se jedino vodio time ako osjetis da baterija kraće traje.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja punin preko USB porta na Playstationu, ostane citavu noc :D
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja preko laptopa od firme :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Dali koristiš originalan kabal i punjač uvijek?

    EDIT: sad sam vidio odgovor iznad ovoga :)

    Ja apsolutno uvijek koristim originalan kabal i punjač (ne onaj s pika od 40km nego originalan) i neko sam uvjeren, ali mozda i griješim da to mnogo utječe na zdravlje baterije.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pretpostavljam da je originalni 100km

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koja dominacija Applea umovima ljudi.
     
    Ajdin87 likes this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Treba izvuci od Jobsa iz 2010te onu kako nepravilno drzite telefon u ruci.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    A eto sad ispadam Apple freak jer mislim da originalna oprema ima veze sa battery health.
    Ne opravdavam Apple, ali mislim da radi toga traje duže, mozda i griješim, govorim opet iz svog iskustva.

    Sve se pogrešno shvati


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja koristim magsafe kabal orginalni ukljucen u Anker 20w punjac. Punim svaku noc do jutra ono po starinjski i baterija je bila na 100% citavu godinu i nekad u 13om mjesecu je pala na 99%

    Sad mu je godina i po i na 94% je.

    Kod zene isto 13PM kao i kod mene i ona je magsafe al nije orginal al je ukljucen u orginalni punjac 18w sgo je ostao od 11PM

    I kod nje je bila baterija na 100% citavu godinu i pala na 99% u 13om mjesecu. Isto se puni svaku noc do jutra.

    Uglavnom na na 13PM baterija je top. Drzat će 3-4godine lagano.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Momci, trebaju mi preporuke za telefon

    Koristio Galaxy Note9, savršenstvo od telefona i sad mi svaki koji pogledam ili nema sve što želim, ili je preskup (S23 Ultra naravno)
    Sad privremeno Note 9 Pro koristim sa Pixel Experience romom i služi dovoljno, ali nije to-to jbg. Sitne stvari me ometaju poput nekih UI bugova, isprane kamere i vidljivog pada baterije sa bilo kakvom malo oštrijom upotrebom.

    Trebam i sebi i ženi šta konkretno uzeti, a fokus je na 1. bateriji, 2. kameri i 3. performansama. (Njoj naravno više na kameri, meni više na bateriji)
    S kinezima imam ok iskustva, ali najviše mi je smetalo na Honor, ovom Xiaomi, Huawei i Poco što je kvalitet poziva očaj - ili prekida veza, ili prekida/pretih/preloš mikrofon/slušalica, gubljenje WiFija itd.

    Volio bih Qualcomm chipset, budžet recimo do 1200-1300KM otprilike. Exynos i Mediatek ni u snu. iPhone jok.
    Preferiram preporuke za telefone koje ste koristili ili koristite, jer moje iskustvo je da ono što piše na spec sheetu ne znači ništa i često u real life bude sranja uprkos dobrom hardveru.



    Hvala unaprijed :)
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    S21 FE je dobra kupovina.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    S23 se tu uklapa, ne može bolji za tu lovu. Snapdragon 8 gen 2 je ogroman skok u odnosu na sve ostale prije. Pixel nemoj radu chpseta, kinezi su ok do 600km

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Također preporuka za S23, ima sve navedeno što tražite. Neće Samsung zadugo izdati ovakav kompletan telefon.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Bila ti je akcija neki dan s23 kupiš u Samsunga i dobiješ s21 fe gratis, mislim da je prošla


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    nenji_avero likes this.
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala momci, pogledam :)
     
  20. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Traje još, ali u ovim radnjama cijena S23 kao u drugim S23+S21FE, pa još malo :D
    Znam da je razlika u garanciji, ali svejedno 700-800KM razlike jbg

    Ali mislim da bi S23 bio dobar za pocetak, pa cemo vidjeti dalje