Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne prodaju to ljudi sto nemaju hljeba...nego uzme sebi mini kredit...kupi uz paket i telefon,placa rate a kes dobije odmah.
    Doduse manje nego ce on platiti ali za 24 mjeseca,ko ziv ko mrtav i kolika inflacija :D
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa neko ko plati telefon na rate 1800, a proda ga za 1400 za kes i otplacuje taj mini kredit je dobio taj kredit sa kamatom od 50% na godišnjem nivou. Pa mikrokreditne uzimaju 5x manje, a ima i povoljnijih lihvara :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A ne zaboravi jos da nije ni dobio poklon :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek ga platio 2060 KM na rate u domodu. Ma ne možeš ovo ovako naći osim da ti Bog da, tako ja to vidim. Mogao bih mjesec dana sjediti po čitav dan i da ne nađem ovo. Inače slabo to zagledam ali eto kad sam vidio ovu akciju potražim da vidim ima li šta i eto :)
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma da...kada trazis nesto,nema sanse naci.
    Ja nekada trazim telefon od 100 KM i nema sanse naci...ili je ofucano,ili razbijeno,ili daleko i ne salje postom ,i milion nekih ili :D
    A nekada se sve poklopi i svemir se okrene na tvoju stranu :D
    Evo sada mi neko nudio nov Samsung A53 8/256 iz univerzalnog,kupljen 4.11. placen 690 a prodaje za 500 ali meni nije zanimljiv model a i cijena je visoka za taj model,ali ako neko hoce eto ,nov je telefon,neka pise proslijedim mu kontakt :D
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad kod nas nema nista. Ja kihnuo za svoj oneplus 11 1600 kermi, a neki dan na oneplusovoj stranici bio popust na 550 dolara.

    Jos ja sam kao i dobro prosao jer je u evropi jos skuplji.

    Za onaj deal sto je samsung reklamirao uzmes s23 ultra ili fold i dobijes s21fe samo kod nas moze proci. U americi bi sigurno fasovali neku kaznu za lazno oglasavanje jer nikakav discount kupac nema.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako nema discount ako dobije drugi telefon na poklon? Za šta bi tačno dobili kaznu? Nema tu nikakvog lažnog oglašavanja, jasno je napisano kupiš te modele u tim radnjama i dobiješ to na poklon.
     
    Last edited: Nov 10, 2023
    nenji_avero likes this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ta akcija bude i u Njemackoj za svaki Black Friday. Ja sam dvaput uzimao mobitele tako za roditelje, direktno od Samsunga.
     
    nenji_avero likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja se čudom ne nogu nacuditi da to ima kod nas. Obično bilo kakva akcija nas zaobiđe


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da, kod nas su akcije uglavnom bile kad izađe telefon ili prednarudžba pa dobiješ galaxy buds 2 i slično.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    A34 da li je puno losiji od A54, citam pretezno se osjeti razlika na build quality, ostalo manje vise :)
    Otac hoce da kupi, ali ne bi da daje vise ako ne mora :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za oca ce ti biti sasvim dovoljan. Ima malo veci ekran a i baterija bi trebala duze trajati u odnosu na A54.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Poco x5 pro?, brzi telefon od a34 a ista cijena. Performanse slicne kao A54.
     
    Last edited: Nov 10, 2023
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ni sa jednim od ta tri neces pogrijesiti.
    Ja bih uzeo najjeftiniji od ta tri,jer u praksi nece biti nikakve razlike.
    I A34 je dobar telefon i oku lijep.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, ali samo hoce Samsung dzaba ista drugo predlazem :D
    Najvjerovatnije ce biti A54, uzima nesto za narednih nekoliko godina, trenutno ima A50 koji ga je sluzio dobro dosad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam baki kupio a34. Telefon radi recimo 90% kao s23, kada ga baš kreneš drndati ponekad dropa koji frame. A telefon je solidno napravljen, to što je od plastike po meni je plus.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uzmi A34 i ustedi pare...haman pa isti telefon...Samsung je za ovu godinu nizi rang poboljsao,jer imaju samo dva modela fakticki...A14 i A34 i srednji rang A54 a nekada je bilo 9 modela iz A serije .
    Ja sam imao taj A34 i onako na prvu,telefon je fluidan i fin,nema tu nikakvih iznenadjenja...dok vec A14 ne bi preporucio...to je preslabo i presporo smece :D
    Taj bi preporucio do 150 KM :D
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Poco F5 je takodjer odlican za ulozeni novac.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja bih samsung, ako ništa starije osobe koriste dok može, samsung je najbolji sa updatema

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Najbolje i ne raditi update...najbolje telefon radi sa originalnim androidom i firmwareom...a starije osobe svakao nece ni obracati paznju i ne trebaju im ni sigurnosni updatei :D
    Ali Samsung je jednostavan za koristiti a ljudi kada se naviknu,tesko navike mijenjaju i uce nesto novo,ma koliko to sitno bilo.
     
    Reznor and aNaToMiC ! like this.