Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prakticno razlika u jednom heatpipe vise i par mm za ram clearance kod Phantom Spirit modela.
    Ventilatori se mogu uvijek zamijeniti i staviti npr. Arctic P12. Bitno je da je baza i sam hladnjak dobar. Kad pogledas cijene i performanse, Noctua moze kljuc u bravu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Kad smo kod Arctic-a, nisam znao da dostavljaju i za BiH.
    Za 85-86 KM sa dostavom se može dobiti novi P12 Max (5 Value Pack ).

    [​IMG]
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji cirkus ispade oko novog Alphacool metalnog ventilatora.
    IgorsLab prvi testirao i kao najbolji na svijetu, revolucija, kasnije doslo pod ruke ostalima, izmedju ostalom Romanu sa Derbauer kanala, i ventilator je u najboljem slucaju klasika, ali kosta 30 eura.

    Ispostavilo se da je lik koji radi za IgorsLab debelo pogrijesio u testovima i umjesto da prihvati gresku, uvukao se u probleme preko glave. Nekako me podsjetio na nas balkance :D

     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa smrdilo mi je odmah cim sam vidio prve testove, pogle samo koliko je mali propeler, ubij me ako nije 110mm ventilator.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    iPlay likes this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Kome treba dobar CPU cooler, Arctic je izbacio novi Freezer 36 (Review) Single Tower Cooler, ... ali je veći fazon u tome što Arctic slavi 23 rođendan, pa ga direktno iz Njemačke sa dostavom za BiH možete dobiti za 26,50 €.

    Pored njega su i drugi proizvodi na akciji > https://www.arctic.de/

    Nebi bilo loše uzeti ovo, a Freezer eSports na OLX baciti za iste pare. :D
     
    Ragnarok and techton like this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledao sam test na Gamersnexus, ok je za tih 30$ dok je na akciji. Inace mu je cijena oko 50$ i tu vec nema nekog smisla, jer je Thermalright Peerless Assassin bolji u svakom pogledu.
    Edit:
    Cudno mi je da su se odlucili ubaciti contact frame za Intel procesore, i to je pod moranjem da se koristi jer ne postoji drugačiji nacin montiranja. Znaci fabricki bracket sa maticne se mora skinuti, sto nije za svakoga.
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam poručio ovaj Freezer 36 Black direktno sa njihove stranice, bumo vidjeli.
    Na kraju mogu eSports Duo koji trenutno imam prodati za 50 KM na OLXu.
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Stigao za 8 dana od Artica. Samo mi nije jasno zašto druge stranice ne vrše dostavu u BiH na ovaj način?

    [​IMG]
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Arctic Tito

    Ja mislim da cu kupit Freezer 36 pa nek stoji i kupi prasinu. 19 EUR, dzaba. Pa ventilatori vrijede bar 10 EUR.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Sta mislite da li je ovaj novi freezer dovoljno dobar za r7 5700X
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Imam Thermalright Peerless Assassin nov, nekoristen. Ne odgovara mi zbog dimenzija pa cu njega prodati.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cuj arctic direktno shippa za BiH.

    Dobro je to znati.

    Vrati li nas ikad computer universe na listu podrzanih zemalja?
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne dostavljaju još uvijek... nakon registracije na Computer Universe, ne možeš odabrati BiH, samo države EU.

    Ovi iz Artica su ovo odlično uvezali. Naša pošta naplati još 9,90 KM, ali mi je to skroz ok. Donese ti na vrata.

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 17, 2024
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja danas narucio jednog freezera 36 direktno sa stranice,49KM sa dostavom pa to nema nigdje. Prvo sam mislio to je onaj neki mali kao freezer 7 nekad davno kad smo klokali C2D procesore kad ono pravi cooler sa dva 120mm venta.
     
    Last edited: Mar 27, 2024
    iPlay and aNaToMiC ! like this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li ista postarina i za 1 i 2 komada?
    Izgleda da ce ovom mom ryzenu 5 5600x trebati bolji cooler...ovaj stock,temperature na max loadu idu do 95 stepeni...to je max temp njegova ali cim je na max,nije dobro
    Ili da ga undervoltam
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Totalno slabo orginal hladjenje. I ja sam zbavio neki R5 2600x i stvarno je super proc za svoju cijenu al hladjenje slabo skroz. U BF5 ode preko 90c. A grafa ni 70c :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Mijenjaj to. Meni je Freezer 36 smanjio temp. za 3° do 6°C u odnosu na Freezer 34 eSports Duo koji sam imao.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa valja li ovaj sto spominjete i moze li se koristiti i za ryzen procesore,konkretno ovaj moj R5 5600x ,ima li sve one dodatke i dzidze midze ?
    Ako je 50 KM,tesko da ima sta bolje za tu cijenu.

    Evo gledam na yt,ovaj e-sport 34 obara temp 20 setepeni u odnosu na stock lagano a da ne pricam koliko je ovaj stock cooler bucan kada je 70% i vise,kada se vrti.

    Definitivno cu naruciti i ja ovaj freezer...50 KM je top cijena.