Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ne znam jos. Mada bi bilo cudno jer skuplje nego original :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas jucer mi stigo contact frame.

    Stvar je prilicno zafrkana, malo vise stegnes i memorija nestabilna. Prvo montiranje nije valjalo, skidaj cooler, ponovo dotegni sarafe na frame-u, boot, test, sve ok. Testirao dovoljno da znam da je sad ok.

    Prije montaze pogledao IHS pod jakim svjetlom, vidi se da je malo iskrivljen. Eto sta stock mounting radi procesoru, sad su mi temp nize za 2-3C ali mislim da bi lapping to oborio za jos minimalno 5-6C. Treba contact frame odmah instalirat, a ne nakon godinu dana.
     
    Picoooka likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam stavio od prvog dana na z790 hero Final Cool frame.Ima na piku za cvaju i sve je zasada ok,ali kontam mozda je ipak thermalright malo bolji mada ne treba se puno zezati sa ovim moze doci do ostecenja cpu uticnice tj. savijanja pinova pogotovo na mojoj ploci koja ima backplate i ne moze se postaviti frame u fabrickoj kutiji kao kod ostalih ploca.

    Dotegne se frame lagano kljucem do te tacke dokle moze,a nikakva pretezanja i dotezanja nisu preporucljiva.
     
    Last edited: Dec 8, 2023
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cekaj koji imas cpu/socket? Pretpostavljam da taj problem ne vazi za AMD?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @adsubzero Kod njega je i3 12100F. Prodaju se ti frameovi i za AM5, ali je problem uglavnom na Intelu LGA1700.

    Jel isti contact frame-a za intel 12 i 13/14 gen? Vidim thermal grizzly ih prodaje odvojeno.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Preko kupiglobal 8$,ali usput narucim ovako neke sitnice preko nekoga od poznanika,ako je ostalo viska prostora i nije se uklopio u 300km :D
    Contact frame mi je prijatelj narucio uz svoj mis i podlogu na isti racun da ne placam amazon i kupiglobal shipping.
    Itekako moguce da je kopija i na to je @mobsterc upozorio.
     
    Last edited: Dec 8, 2023
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema AM5 problem, koliko znam. Samo LGA1700. Na AM5 ljudi uzimaju samo zbog estetike i cinjenice da se pasta lakse ocisti.

    I btw 12/13/13 gen su identicni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @Reventon
    Stiglo, djeluje ok. Provjerio ovaj kod sa kutije, kaze da je original. Nisam jos stigao montirati. :)
     
    Reventon likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Montiraj pa javi utiske. I stavi koju sliku da vidimo kako izgleda u kucistu.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vrhunski hladi, nema sta :D

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima prostora za ram ispod ventilatora? Koliko te izasao na kraju sa dostavom?
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod mene ima sasvim dovoljno sto se tice radijatora, samo sam podigao prednji vent za 1 cm. 50 dolara, dostava besplatna.
     
    Reventon likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja nigdje nisam nasao sa besplatnom dostavom preko aliexpresa, uglavnom je dostava skuplja od samog kulera.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To je ovaj sto sam linkao sa ebaya
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Last edited: Dec 18, 2023
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da, ima i to. Rekoh ovaj je svakako malo bolji a samo 5 dolara razlike :D
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To nije problem rijesiti. Kod mene na Noctua hladnjaku su to obicne dvije silikonske trake na ivicama gdje se naslanja ventilator koje apsorbuju vibracije.
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Sada si mi bacio crva realno. Evo i recenzije za oba, kakav Noctua... :D