AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni stvarno nije jasno ko ce kupiti ovu budalastinu od rx480, neo je dokaz nije je imao ni 15 dana.
    Kao sto neo rece, impresivan je dizajn gpu-a ali softwer je uzas.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja više prodajem zbog 4K rezolucije, ogromnih problema nisam imao iskreno, ali znam da sam sa R9 290 imao opasnih poteškoća sa framepacing-om.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao masovne probleme sa r290 clockanjem, imao bi freeze nakon cold boota, sve sam pokusao, mijenjat biose, drivere, ali nista.
    Skontao sam da se titan moze u sverige nabaviti, to mi je bingo, tetka mi gore, bit ce veselo.
    Naravno samo da dbs prodje kako treba, bez komplikacija.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  5. igor.g

    igor.g Komšija

    To ce oboriti cijenu igre, sto je odlicno. :smt003
    Ima da osvanu prodaje po ebayu, forumima, steamgifts...
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prijatelju je otišla R9 270.. i sada želi da kupi neku novu. Gledamo u winwin.ba RX 460 oko 260km, pa da li se isplati?
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa fps ne znači ako je framepacing sj***an, a kod AMD-a gotovo sigurno jeste, pogotovo u DX11.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kepler/Maxwell kartice ocekivano pad performansi u DX12.

    @Neo, to stoji, mada ja sto god sam probao ide kao po loju. Najbolja kartica jos od HD4870.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "ide k'o po loju" je baš subjektivna stvar; tek sam sa 1060 vidio koliko sam se godinama zlopatio sa AMD-ovim driverima i framepacing-om.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Može neko objasnit šta je tačno framepacing?
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sacekajte reviziju drivera, peglanje igre itd pa cemo vidjeti gdje stoje nVidia i AMD, ovo sad ne znaci nista.

    Kad si fanboy bio :D
    Welcome to the dark side :)

    Google is your friend.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Nekada su "crveni" davali jako puno za znatno manje para u odnosu na konkurenciju, više to nije slučaj.
    Ne smeta mi u kojoj sam stranci ako nudi više od suparničke.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    eli5 "Johnny and Amanda take 60 steps over a minute to cross the length of a hallway.
    Johnny takes one step per second. Every step would not look much different from one another so his motion is very smooth.
    Amanda hops every other step. All the even steps take 1.5 seconds while all the odd steps take 0.5 seconds.
    Both Johnny and Amanda are making the same number of steps per minute (frames per second), but the timing per step (frame pacing) differs. Johnny's steps would look very smooth but Amanda's are much more erratic, making the action feel less smooth and jittery."

    :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ala ga smoriste sa tim pacingom do neki dan nisam ni znao da to postoji a kamoli da sam primjetio a imao sam sepet nvidija i amd grafickih.

    BTW taj grafikon ne kontam min i avg oznaceni istom sivom bojom na dnu?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nisi znao da postoji nije ti ni smetao. Isto kao što svojevremeno mnogi nisu primjećivali fosforne tragove na plazma televizorima a mene je izluđivalo. :)
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad ce mu smetati :D
    I mene sad nervira airflow kroz kuciste, taman kad sam kontao da sam gotov sa sastavljanjem konfe :D
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa baš i gledaš boje klocu :) Logično je da je min manji broj na grafikonu, dok je veci average a trećeg broja i nemaš :) boje ništa ne znače, cifre znače. Očita greška pri kreiranju grafikona
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kao što sam i pretpostavljao, framepacing je osjetno lošiji na AMD-u u DX12, bez obzira na nešto veći framerate (Battlefield 1):

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja, smeće..

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk