Assetto Corsa

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Jun 10, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ne znam da iko voza bilo koji sim sa tom "externom" kamerom. Prebaci to u cockpit ili sa haube i uzivaj.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako vozi iz trece perspektive, onda neka kokpit kameru izbaci vani, imat ce vise kontrole i opcija.

    Otvori konzolu i kucaj: set driverEye.z 0.8

    ..to je da je izbaciš na haubu pa sada kontaj koliko moras ici u minus da izbaciš nazad kako ti valja. Npr:

    set driverEye.z -2

    A X i Y gore-dole, lijevo-desn a nuliranje lateral opcije gasi okretanje kamere.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sa svim kamerama je tako, iz kokpita koje poteze pravi ispada da vozac ima vrat od pola metra barem :D
    Probam pogasiti ta sranja.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidim u traileru GT-R i P1, kad oni stizu?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Strasna auta, dođi mi da kupim volan.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Jes, neka stranih auta, dosadilo vise vozat samo Yugu
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    P1 je davno najavljen a ne bih ti znao reci kada dolaze. Ono sto ja cekam jeste da vidim kako ce odraditi multi i AI.

    Oni su radili netKar. Ja je tada nisam vozao ali ljudi kazu da je igra bila odlicna samo za hotlaping. Nikada nisu sredili ni multi ni AI. Koliko vidim, corsa je u istom stanju. Najavili su neto puno auta u 2015. Po meni ih sada ima dovoljno da se svakodnenvo voze utrke.

    Ja jos nisam uzeo igru.. baš mi se neda. Kakav je multi u trenutnom stanju? AI je pravo loš.

    Vrijedi ona i za hotlapinga, igra je meni 10/10 ali ako multi bude postranica, sav ce im taj trud biti djabe.

    Mene trenutno koci sto nemam stola.. moram praviti rig kao ti vedo da montiram volan. Doslovno ga nemam gdje staviti ali kada se uzme volan, mislim da cu preci na iRacing.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahahham dobar, dobar.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja samo i vozam multiplayer, super odradjen, par minuta zagrijava krugovi, pa Qualifying pa onda ide Race. Zna bit racera gdje bas ljudi paze, ne bi te dohvatili nema sanse. a zna se desiti da bude i djecurlije gdje redom sve udaraju. Al bude i admina pa odma ban, a mozes i vote-at za kick odredjenog playera. Pit se i ne koristi, jer su uglavnom 10 lap trke.

    I kad radim hot-lapping to radim u multipalyeru, mocno npr. Nordschleife, 20 raznih auta, od one Cobre do E36 do Z4 GTR, svi u isto vrijeme na stazi, blicnes covjeku i preskocis ga :)

    iRacing je meni jedno smece, AC ima po mom misljenju bolju fiziku, grafiku, zvuk. Ne svidja mi se iR nikako.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, ako velis da se multi da igrati, da nema laga onda je to to..
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema laga al ni sekunde, ponekad bude neko sa ogromnim pingom ali ga brzo i kickamo sa servera.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sta ovi onda peglaju. Citao sam negativne komentare pa sam mislio da nije igrivo. Dovoljno da se moze okupiti raja u nekoj "sobi", da nije lag party i da ima kick kao na LFS.. meni dosta.

    ACR ima dobrih implementacija za ramere. Detektuje udarac velikom brzinom pa se pretvoriš u duha i prodjes kroz auto. Oni koji se izvrte takodjer postaju ghost a za one koji sijeku krivine idu proracunate kazne sa dodatnim penalima na vrijeme. Nema usporavanja.

    Volio bih vidjeti te neke sitnice i u corsi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Sinoc mocna trka bila, 24 nas, Spa, na 3. poziciji bio od starta, tip 6 krugova 10 metara iza mene vozi i ne moze da me uzme, i u zadnjem krugu na zadnjoj okuci mi zaplesa McLaren i covjek me uze. Napeto ko treger, do gaca mokar bio xD
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ramera ce stalno biti ali je neka posebna gotiva u racing igrama kada se nadje par normalnih ljudi. Filing koji bas nemam u drugim igrama.

    Ja sam sa jednim likom na auto club revolution odvezao 2-3 utrke za redom po dvadesetak krugova na daytona stazi. Sami ja i on, 1M vozalice i ganjaj se. Najveci fazon je bio kako koristiš slipstream. Do zadnjeg kruga smo se ganjali a ni jedno mse dirali nismo.

    Gotiva je to kada se potrefi ekipa, nadam se da ce corsa dati alate da mozemo kontrolisati utrke sa penalima za ramere.

    Na ACR smo imali klubove. Ja sam bio u jednom od najpopularnijih pa su to sve bili vozači, ljudi koji se poznaju pa se organizuje interna trka. Nema budalaština.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima i password protected servera na AC, pa se valjda raja probere na nekom forumu i onda skupa vozikaju.

    Generalno, iz AC mp iskustva,njubare se udaraju, i oni su obicno na zadnjim pozicijama, dok maestri bas paze i ne bi te dohvatili nema sanse.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Još malo monaco..



    Pravo su fun ovi što "šetaju" na monacu..
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam gdje su ga pokupili ali je model pravo lijep:

    Coyote Corvette DP High-Downforce
    Download: http://adf.ly/wJovF

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kradu moderi masovno iz Forze 4 modele.