1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Majke mi, sa takvim framerateom mi je tesko upravljat autom, znam jer ova X1650 toliko izvlaci.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Malo su cudne (lose) kontrole, nesto kao kod Dirt-a, ja i ne primjetim pad framea npr. sa 60 na 40 bas mi se cini tecno.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene 2232bw monitor pa stavim vertical sync on. Ne prelazi 60fps na 1680 rezi. Kad ugasim vsync ode vrti se oko 80-90.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja pokusam nekad igrat grid, i fps je 50-70 (kad se stvori previse dima od skripe guma, zna pasti i na 20-30). ali brate, zafrkana igra pravo :shock: ko da vozim balerinu, a ne auto pfffffff sve plese po cesti, samo das malo gasa, pocne se okretati :oops: :oops: :oops: neki dan kad nisam comp nogom nabio radi te igre :? sta bi bilo tek da igram sa tastaturom, ovako igram sa gamepad-om. grafika je extra dobra, ali tesko vozit auta :mrgreen:
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Malo off topica, nije igra zafrkana nego je to uvijek problem arkada/nakarada/simulacija igara ili budi jedno ili drugo. Kad se iskljuci TC auto se ocajno ponasa jer su pokusaji meny setupa jos vise ocajni kao i namjestanje kontrole gasa/kocnica/upravljanja ocjena za to cista jedinica!
    Ukljucis TC ostalo na off, stavis protivnike na savage ili extreme i zabavis se malo, jer ovo nije nikakva simulacija nego samo dobro upakovan NFS.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    @kolinsb - Prvo probaj Richard Burns Rally pa vidi da li je teška igra...ovo je kao što nFare rece, samo dobro upakovan NFS.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tema su Catalyst driveri :!:
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    OK, sorry sto sam zaspamo :mrgreen: evo sad cem probati kako ide GRID sa novim drajverom :)
     
  9. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    I meni se ista stvar desava u Gridu sa 4870 radeonom. Skinuo ove najnovije Catalyste 8.8, ali i dalje iz nekog razloga zasteka kad je na 8xAA. Kad stavim na 4xAA sve ide odlicno. rez. 1680x1050. Mada iskren da budem, ne vidim neku razliku u grafici na 4xAA i na 8xAA...
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa zbog velike rezolucije. Stavi sta manje pa probaj onda.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Ma to je neki bug ili do igre ili do Catalysta, ne znam je li na Nvidiji isto..
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Jok :smt007 :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nvidia uvijek umire sa 8xAA, tako da ova igra sigurno nije izuzetak. :lol:
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Umire i HD4870, kako je gore receno. :(

    Fakat bi mogao biti bug, cuo sam da je na omega driverima ovaj memory leak dosta rijedji, pa ako ko ima XP i omegu, da nabaci grid da nam potvrdi na 8XAA. Ja bih probao al nea jos omege za Vistu.
     
  15. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Pa sad zavisi u kako kojoj igri.... recimo kad igram NFS PS sa 8xAA sve ide ok,rez. 1680x1050. jedino se pad frejmrejta osjeti u Gridu. Pokusao sam kao sto rece Konjislav u manjoj rez. i onda radi ok i sa 8xAA. Ipak mi igra puno ljepse izgleda u 1680x1050 sa 4xAA,a onda ubija kako radi. Ma i na 8xAA ide fenomenalno,fps bude i po 80-90 i onda samo padne.... cak sam primjetio da nekad padne bez nekog posebnog razloga... konkretno recimo u nekoj vecoj frci ide super,a onda sve ravno,prvi sam i nigdje guzve,a igra zasteka.... moguce da je ipak do drajvera.
    ostale igre rade fenomenalno,doduse radile su isto tako i sa 8.7 catalystima. recimo CoD4 sve na high 4XAA i 1680x1050,minimalni fps koji sam primjetio je bio 60 i to samo na trenutak,u onoj misiji s pocetka kad se treba odbraniti onaj tenk,a frka je zestoka. fps nekad ode cak i do 200,a u sustini se krece od oko 100 do 140 tako.... Crysis nemam instaliran,imam nekih problema sa instalacijom u Visti,moram nabaviti novu verziju igre.
    karta je klokana na 820/1000,a vidio sam na bench forumu da je lik istog sapphire-a 4870 klokao na 880/1100,pa cu i ja jos malo da je cimam :)
    edit: jeste malo off topic,ali evo ih rezovi klokanog 4870:
    http://www.benchmark.co.yu/forum/showth ... p?t=169432
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama vidish da je bug, na svim atijevim karticama dolazi do pada fpsa bez ikakvog razloga.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I to je bug u igri a ne u driverima jer i meni se dogadjaju te stvari na 8800GTS!
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    problem je u visti zato jer u visti se ne moze iskljuciti VPU Recover kroz ccc dok u xpu moze :)

    i ne spamajte vise za grid :smt006
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije samo problem do VPU recovera, i na XPu kad sam ga ugasio isto se desavalo, prema tome..
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    meni ne : ) ja kada sam na 64 bitnom xpu prof iskljuci imo sam 100 frejmova bez problema nikako nije lagalo

    dok na visti 64 ni govora radi radi radi lock na 1 fps