BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    brzina je meni postala totalno nebitna,sada sam na 10 Mbps a i 5 Mbps bi mi bilo tamam
    meni je uvijek bila najbitnija stabilnost neta
    sada su u telekomu i brzine i cijene sasvim solidne i nema puno prostora da se zali,naravno kome se isporucuje ono sto placa,ne govorim ovo za one koji plate 10 a dobiju 2 Mbps
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    placam 20 a brzina 1Mbps zbog katastrofalne parice koja se nece kroz godinu-dvije mijenjati tako da od nove godine ide telemach,i kod njih je sada ok stabilnost konekcije koliko znam
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    nisam imao problema s netom u posljednjih nekoliko mjeseci, digitalna manje vise, po neki kanal zna zezati ali vecinom radi normalno mada pored interneta i d3go rijetko kad i upalim tv (osim kad jedem pa cisto da stvara buku u pozadini) :)
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kakva je ljudi vama situacija sa receiverom ? Meni npr na Discovery Channelu slika trza (na drugim kanalima nije slučaj) i dođe do te tačke kada se ne može ni kanal promijeniti, receiver kompletan zastane, moram vaditi napojno kablo da sve ponovo pokrenem. U pitanju je Hub Tech hd moja tv receiver.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To je obicno znak da imas neki issue sa linijom ( u određenim momentima ti pada attainable rate), probaj provjeriti spojeve na spliter (u 90% rijesi problem), ako ne javi mi se na pm
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode ima li ko problema sa mobilnom mrezom? Evo u dvije minute zovu me dva nepoznata broja, Jedan bosanski trazi covjek Kemu, a drugi njemacki nisam ga bas uspio shvatiti koga trazi.

    EDIT:
    Ja nisam Kemo samo da se zna :D
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Ima li sta od povecanja brzina ADSL od 1.1.2014 ??
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da sa ovom arhitekturom i tehnologijom i nece biti vise povecanja,jer ih puno ne moze ni sada imati deklarisanu brzinu

    ali ako insajderi imaju kakve informacije,neka se oglase
    zna li neko,dokle se doslo sa iducom fazom ovih DSL tehnologija,ne znam kako se tacno oznacava ?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba valjda da uvedu povecanje brzine placanja racuna :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    "zadovoljni" korisnici sa pjesmom placaju racune :D
    p.s.sta ti jos radis na ovom thread-u :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja jos uvije koristim telekomov internet samo sto vise ne korostim njihovu infrasrtukturu(sto ustvrai i jest njihov problem,stare ostecenej instalacije) sto je na kraju rezultiralo cini mi se najstabilnijim netom koji ima u BiH. Znaci net je na izvoru jak i stabilan(bihnet) a dobijam ga preko 5Ghz wireless sistema(wirac.net)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih da hoce biti, ja bih odmah na paket 10Gb al za 20KM :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    prvo, tu istu pricu ste pricali i pred proslo povecanje, pa je na kraju ispalo da prosipate iz supljeg u prazno :) drugo, ne mora biti povecanje, ali ces za istu brzinu platiti manje (ako parica ne moze vise), ili ces za isto para dobiti vecu brzinu (ako parica moze izgurati vecu brzinu). stoga, ne vidim razloga sto ne bi bilo povecanja? kod mene je telecom i ove godine mijenjao parice, i ubacivao nove. mozda negdje i optika ima.btw, a na koju ti arhitekturu mislis? pa vec telecom prodaje brzine od 50Mbps, zar treba vise? znaci postoji arhitektura i trenutno se koristi :D :) zdici, sugradjan moj, otkud tebi pade napamet da telecom mijenja brzine od 01.01? to obicno bude od 01.03 koliko se ja sjecam :D a 01.01 telecom najavi nove brzine, i vec nekad u drugoj polovini februara, krenu sa promjenom profila na RADIUS i DSLAM, dok neki na to cekaju i po mjesec dana :D :)
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    predprosle godine koliko se sjecam bilo je 1.1.2012 pa zato pitam da nece i ove godine malo uranit bilo bi dobro..a sta reci sve u svemu sporo ovo ide gore sa brzinama..kada cemo mi vidjeti brzine tipa 50/10 pitaj boga mozda za 20 godina..kod nas sve na kapaljku..uskoro ce zaživjeti VDSL brzine velike mada jos modeme/routere ne vidim u prodaji na pik.ba ili drugi PC radnjama izgleda jos je rano :D
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Mene iskreno interesuje povećanje upload-a.Ali i kad ga bude,vjerovatno će biti na kapaljku kao i prošli put.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Već se krenulo sa prebacivanjem na vdsl i gpon tehnologije u gusto naseljenim područjima. Ali opet ako na nekom području 80% korisnika koristi nf5 i nema nekog smisla postavljati vdsl kad se neće koristiti.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    VDSL je tehnologija koja je direktno preskočena na zapadu. Prevelik uticaj smetnji, veliki pad kapaciteta usljed malih promjena udaljenosti.

    Svugdje se uvodi FTTH, koji nema ograničenja na daljinu, znači ISP vam isporučuje deklarisanu brzinu od 100/100 Mbit-a simultano bez obzira, da li vi bili u centru grada ili u nekom selu 50km daleko na periferiji, nema nikakvih smetnji niti šumova (Elektromabnetno polje), ping i jitter perfektni tj na udaljenosti od 100km, Fiber vam šalje signal od 5Gb/s.
    Recimo brat za 11€ u Sloveniji ima brzinu od 100/10Mbit u kući, FTTH.
    Smiješno je da je fiber jefitniji u mnogome od bakra . Ono što je uradio Slo telekom, prodao bakar iz parica i zamijenio optičkim kablovima još i zaradio na tome. A dobio 100x bolju ponudu usluge.

    Glupost je ovdje uvodit, VDSL i proturati kroz devasitrane bakarne parice, ne kontam tu logiku telekoma da uvodi novu tehnologiju poslije ADSL-2, tj VDSL i HDSL koji je realno za ovo stanje parica nemoguće.

    Optika ili ništa, ali izgleda da ćemo mi ovdje da budemo otpad za korištenje isfuranih tehnologija, ipak zaradit će na nama prodavajući modeme.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tale, nisi dijete, nemoj da ti ja objasnjavam neke stvari :) treba iz godine u godinu krasti pare i uzimati svoj dio na raspisanim tenderima za nabavku opreme, za radove itd itd.. kad bi uveli optiku, ne bi vise bilo radova, kopanja, promjene opreme itd itd itd a odatle ne bi vise bilo ni tendera. To je razlog sto bhtelecom ne ide putem koji se pokazao ispravnim u slucaju ne samo Slovenije, nego i ostalih normalnih zemalja u regionu. BHtelecom je postao krava muzara za par ljudi ili stranaka i tu prica zavrsava. Ne zanimaju njih ni tehnologije niti bilo sta. Evo danas citam,potrosili 400000KM na klime (10000KM po klimi), 100000KM na suho meso (hrane se ljudi, od firminih para :lol: :lol: )
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a doci ce nekada i telekom na provjeru revizora i tuzilastava a onda ce neko u "cuzu" zbog suhog mesa :p
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Opet vam kažem hejt vam je uglavnom neosnovan (zna se gdje ide vdsl a gdje gpon i zasto), pogotovo ako uzimate avaz kao referencu.

    Sloveniju i BiH porediti u istoj rečenici nije baš realno
    1. Slovenacki telekom je dobio potporu vlade za FTTH ( 400M€)
    2. Slovenacki telekom je dobio poticaje iz fondova EU za Eth i FTTH mreže ( 550M€)
    3. Slovenacki telekom je iz onog sistema dobio i monopol i komplet infrastrukturu
    4. Slovenacki telekom direktnom pogodbom može sklapati ugovore