BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Probaj prvo da uneses u Windows DNS-e, primarni je 195.222.60.60, a sekundarni je 195.222.32.30, u modemu odaberi ovako kao na slici, sacuvaj postavke i ugasi i upali modem, ako ne promjeni, onda rucno u modem unesi.

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako sa napiso promjeni dns kada prebacim na auto , ali to ne utice na snr margin.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imas li pristup kutiji gdje se razdvaja za tebe i za komsiju parice, ako mozes otvoriti da vidis kakvo je stanje tu, lako se moze desiti da nije dobro pricvrstio zice i da ti dolazi do slabljenja.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Drug, a kako to mjeris / mjerite ?

    Daj molim da i ja to provjerim kod sebe ?
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Koji ti je modem?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam ali ne znam smijem li ja to dirat i kako cu znat koja je moja?
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovo i mene zanima pravo, download je prilicno los za 10 Mbps (mislim da je max 550 kb/s).

    TP-LINK TD-W8901G
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Jeste da je peglancija, ali ako imas kakav stari fiksni telefon, otvoris kutiju i spajas ga na parice i svaki put kad spojis trznes sebe na mobitel, sve dok ne nades paricu, ili da vizualno pregledas zice kako su spojene u ormaricu i jesu li dobro utegnute.
    Ja sam to radio kod sebe na tavanu, zice osmiglo od oksidacije i zaletovao i dobro izolirao.

    To je brzina 5Mbps, a ne 10.
    Adresa modema je 192.168.1.1 Username: admin Password: admin, ako nije ovaj pass onda probaj ovaj vr10vr10tajn1pa55 ako ne upali onda probaj sa velikim slovima.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    To ti ja pricam :D

    Kada odem na provjeru brzine http://www.speedtest.net/, pokaze 8-9, ali kada skidam nesto nisam jos vidio 6 :D.

    Znaci one opcije sto je dmr napisao se gledaju kada udjem u modem ?!

    Edit. Ah ! gledaj sad ovo, ovo je jos jedan internet od 10 ;
    [​IMG]
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    POgledaj pod status koja je modulacija postavljena. A koliki je prihvatljiv snr margin? Evo cacko sam u uticnici u zidu i sada ne spada ispod 6 i ne puca za sad. Jest da nije ni blizu prijasnjih 20 al ako je i ovo normala neka stoji vako :)
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zajednička kutija :smt003 samo zamijeni tvoju i njegovu paricu.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sta je ovo, ne mogu pristupiti ruteru, ne pomaze nista od navedenog na 192.168.1.1(sa . ili bez .) ;
    [​IMG]
    Niko se ne javlja na 1444 :|
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ukucat fixne IP adrese u network properties compa
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    password isto admin
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    Izgleda da zavisi gdje si. Ja evo cekam vec 15 dana, a povukao sam sve veze sto sam imao.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa jesam :D nece, a nece ni admin-vr10vr10tajn1pa55, nece ni ADMIN-ADMIN, ni Admin-Admin :D
    Nece ni preko Chrome, ni preko IE.
    Bas ne razumijem.

    Edit.aaaa scene, ali opet ne znam zasto.
    Ono je User-pass za Windows (admin) kao kada palis racunar, ali je caka sto ja nemam to ukljuceno. Ukljucena je opcija "vi i svi ostali mogu koristiti ovo racunalo"...moram ovo malo dodatno istraziti .
     
  19. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Na koju foru se moze dobiti wifi router od telekoma? Koristim ovaj stari crni bez wifia na kojem pise bh telecom.
     
  20. ibran

    ibran Aktivista

    Zatraži zamjenu, nazovi 1444 pa se raspitaj ili jednostavno modem pod ruku i u telekom traži wi-fi modem/ruter.