BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A cekajte, zar BHTelecom nije objavio cjenovnik koji startuje od 01.03, a koji je odobrila Regulatorna agencija za komunikacije? Znaci, nema izmjena u odnosu na taj cjenovnik, pa stoga ne znam o kakvom povecanju brzina vi pricate i nadate se, kad u cjenovniku to nije navedeno :shock:
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne nadamo se mi nicemu, ali premotaj film malo unazad...
    Mjesec mart je uvijek donjeo promjene..
    Prosle godine korisnicima mojetv je povecana brzina interneta....
    Uvijek je taj MART bio najbolji :)
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tacno je da je prosle godine povecana brzina interneta MojaTV korisnicima, ali je ona bila navedena u cjenovniku koji je BHTelecom objavio jos s pocetka godine, kao sto je to i sad uradio. Da ne supljiramo, premotaj ti film malo unazad, pa pogledaj cjenovnik koji je bhtelecom objavio pocetkom OVE godine... ili da se ne zamaras, radi se o ovom CJENOVNIKU

    Fino pise kad stupa na snagu, i koje su izmjene, tacnije, pogledaj stranu 133 pa nadalje, i uporedi cijene sa aktuelnim cijenama MojaTV paketa

    Jedino sto BHTelecom moze mijenjati u toku ove godine u odnosu na taj cjenovnik, jesu kanali u ponudi (jer kanali pojedinacno nisu ni navedeni u tom cjenovniku), i nista vise....
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Steta onda..jer ja koliko sam korisnik bh telecoma od pocetka Adsl-a pa do dan danas mojetv svaki mart je donosio nesto novo...
    Povecanje brzine neta
    Fer osnova se uvela (3GB,5GB itd)
    I doslo je jednom do snizenje cijena paketa...

    Nadam se da ce subota ujutro donjeti neke promjene i da nisi upravu :)

    Ali hajde definitivno ne bi bilo fer da ostane sve na istom :S
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja mislim da ce prije doci do pojeftinjenja nego do povecanja brzina, i sad mnogi nemaju zagarantovanu brzinu. Naravno ove godine nista od smanjenja cijena.
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    ove godine samo ocekivao povecanje na 10 Mbit/s ali od toga nista !! sramota BH Telecom uzas ove godine :(
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni samo nije jasno zasto nam ne daju makar maximalan upload koji je moguc po odredjenoj liniji. Sta imaju od tog sto su mi upolovili maximalni upload, jesu li i oni ograniceni uploadom ili sta?
     
  8. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Tehnologija (ADSL) je takva da ne dozvoljava veće upstream brzine. I da ne limitiraju upload to u najvećem broju slučajeva opet ne bi išlo iznad megabita.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa znam, kod mene je megabit maximum a ograniceno na pola. Puno bi mi znacilo da imam duplo veci upload.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja se opet nadam tom 1 martu :D

    Steta bi bilo da ruse tradiciju koju su imali svakog marta..
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne bih rekao da će se išta raditi po pitanju brzine čisto jer na DSL tehnologiji nema prostora za pojačanje, da nema tehničkog limita vjerovatno bi bila 2x brzina.
    Ko je na GPON,VDSL je druga priča al nisam siguran da će se tu išta raditi.

    Mislim da će sve biti usmjereno na pojačanje iptv dijela ( novi kanali, video on demand) i sl.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako nema, evo kod mene maximum download 25Mb a upload 1Mb. Neka urade onima kojima moze!? Ili neka podignu svima na njihov maximum.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    evo jedne zvanicne infromacije koja baš nece biti sjajna :D

    RTV Živinice: Od ponedjeljka članica velike porodice MojaTV
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja bi volio da na moja tv postoji neki "folder" gdje mogu sakriti odredjene programe
    tako bi sve ove kantonalne i "oprema stara 100 godina" televizije sakrio i rijesio se mukotrpnog saltanja 160 kanala,ovako bi broj spao ispod 100 :D
    i nemojte samo pisati da "ne godi kada ima puno kanala,ne godi kada ima malo" :p
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije zar da ne mozete kreirati foldere i liste po svojoj zelji?
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    moze samo sto on ne zna XD
    vec sad imaju kategorije uglavnom ja sam sebi napravio "omiljene" gdje nema ovih kanala o kojim pricate
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    cuj on to "ne zna" :D
    ima to naravno ali recimo da ja nisam jedini ukucanin i da ima i onih sto im je i daljinski vrh tehnoloskog dostignuca,tako da ne mogu nista dirati i stimati
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Muku mucim danima pokusavajuci da slozim mrezu s ovim njihovim jadnim zakljucanim routerom i ne ide, da bi mi sad covjek s podrske rekao da se samo jedan port (prvi) moze koristiti za internet, dok su drugi i treci rezervisani za televiziju, a catvrti za telefon. Ako hocete da povezete jos neke racunare ili uredjaje, morate od nas kupiti switch.
    Da mi je samo znati kojem genijalcu je ovo palo na pamet, a gora sam ja budala kud potpisa ugovor. Ovo je na nivou eloba. Jos me covjek ostavi da cekam da nesto provjeri. I cekao sam dok nije pukla veza.

    I da pobrojim sve bonuse koje sam dobio uz dvogodisnji ugovor:
    -zakljucan router (besplatno)
    -samo jedan raspoloziv port (opet besplatno)
    -super ponudu da u 2014. godini kupim switch (ovo nije besplatno)
    -vrhunska podrska (obavezno kad imam problem kaze nazvace vas tehnicar ujutro, pa cekam po 3-4 dana)

    Hebo ja nas.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ceko 2 sedmice da neko dodje da vidi u cemu je problem a ti odmah dizes frku :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jebi ga, ja navikao da ide na bolje. Dvije godine na mojaTV paketu bio na drugoj adresi, sve radi ko metak. Dodjem na novu adresu, novi prikljucak, i onda imas ove zajebancije. Prosle sedmice nazovem podrsku, javlja mi se lik sudeci prema naglasku iz Bihaca. Ja mislim da je njegov maksimalan domet promijeniti pozadinu na desktopu i da za vise nije sposoban. Zao mi sto nisam snimio razgovor, mogao sam ubiti pare na jubitou. Jednostavno frajer govori naglas sve sto radi, a to ide otprilike ovako: "kliknem ovdje, ovdje sifra (pa govori slovo po slovo kako kuca), klik ovdje, oh sta je ovo, nije to to, idemo nazad, klik ovdje, ovo je uredu, da vidim ovo, aha, gospodine jeste li jos na vezi, ne mogu vam ja pomoci". Ja ne znam da li da se smijem ili da placem. Sutra cu ici raspitati se o mogucnosti raskida ugovora, ja ova sranja ne trpio naredne dvije godine. Podrska otprilike kao telemach na pocetku kad su one djevojke radile.