BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni opet problemi sa mojatv.Ustvari nikako nisu ni prestali od onih napada od nedavno.Samo sto je sada sve cesce.Svakih 10-15 min modem se resetuje tj izgubi konekciju.Prijavio maloprije ali djaba kad oni nisu sposobni nista da rijese kako treba.Ima li iko od vas problema?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ne
    sve radi uredno
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Starci su mi imali taj problem, zvao 1444 i prijavio problem. Riješili su resetovanjem modema, ali od njih. Barem mislim da su to uradili, jer kasnije kad su zvali da provjere stanje vise nije bilo problema. Proces trajao dan i po :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja također imam problem s pucanjem konekcije radi resetovanja i resinhronizovanja modema, a modem je u bridge modu. Stoga me zanima, kako ce netko izvršiti napad na modem ako je on u bridge modu i nema public IP?????
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Ne znam stvarno.Znam da mi je sinoc konekcija za redom 5x pucala, znaci samo sto uhvati internet,ponovo se podize ispocetka.Jucer me zvali, naravno nisam u kuci.Trebali bi danas doci.Ne znam koji k ce dolaziti,kad svaki put dodju, bezveze lafo nesto rade,a sve ljudi u centrali resetuju,cackaju i kao to je to,a za par dana opet isto!

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nema veze, opet dolazi do onoga što je iza modema, a to iza ima IP adresu. Svakodnevno imam pokušaje logiranja od strane botova na različitim lokacijama, a ispred routera je također modem koji je u bridge mogu. Nikako da se pozabavim access listama :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako sam se rijesio Moje TV i telekoma i uzeo optiku TXTV-a, mirno spavam, nisam resetovao modem 5 mjeseci, niti je kad slika zatrzala na 4 tv-a.
    Da ne spominjem 15 HD kanala koji su u standardnom paketu.
    Čak sam od sve muke, tražio da mi liniju BHT-a isključe iz kuće totalno.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ni ja resetovao modem vise od pola godine,kakve to ima veze ?
    nekome radi odlicno,nekome radi pa pocnu problemi a nekome od pocetka ne radi dobro
    ovakvih ima kod svih provajdera i uvijek ce biti,jer ima i previse promjenjivih koje uticu na to

    evo ovi zadnji problemi sa resetovanjem,mene nisu potrefili i nije mi niti jednom pukla konekcija a mnoge je pogodilo i imaju probleme
    sve je random
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Fazon je sto ja nemam nikakav pokusaj logiranja, a imam router koji mi omogućava da to vidim, i usto na njemu imam implementiranu zastitu od takvih napada. Znaci nije u tome kvaka.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zamjena modema? 1444?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Stihi kome je upucena poruka? :) :)
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svi koji imaju tp link 8901g/GB i pti 8901 i starije tipa tellindus, Siemens, Thompson neka pozovu 1444 da se modem zamjeni

    Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja imam tp link TD-W8901G i nema vise pucanja veze.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je TP link 8840T, jel i moj onda treba mijenjati?
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod mene na poslu crni paradigm. Mislim da bi njega mogli zamjeniti. Niko ne spominje nikakve promjene na cjenovniku ADSL paketa hmmmm

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Kad će se mijenjati ovi Innbox modeli? :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja imam zte h108n i opet mi puca veza.Zvao pametne iz bht i nazvali me sutradan ja nisam mogao biti kuci.Kaze nazvacu te sutra ali vise niko zvao nije.Bice da cu opet na tel pa nekome hebavati po spisku dok se ne pojave.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @Enes - tu smo dje smo za sad

    @Spooky ako se danas ne dogovoriš s monterima javi se na pm :smt006
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac evo zove danas neki decko.Sutra ce doci.Mada evo vec 2 dana nema pucanja konekcije za cudo Bozije.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    priprema li se sta novo za 2017. ?
    nove brzine,nove usluge,nove cijene neta...bilo sta ?
    od proljetos i onih promjena brzine,sve stalo
    hoce li biti sta za moja tv ?
    imas li kakve informacije ?