CS nema dalje!

Discussion in 'Igre i konzole' started by Virty, Mar 7, 2006.

  1. Virty

    Virty Aktivista

    Sta mislite o doticnoj igri...?

    Na WCG,ESWC,CPL-u ubjedljivo najveci nagradni fond ima CS.

    @tota
    to je vjerovatno zato sto je neka druga igra bolja i popularnija od CS-a !?
    Sto se tice skill-a , u CS-u je potreban i Team Skill (timing,veci osjecaj za prostor,sklad...), za razliku od nekih drugih FPS-ova.
    Dalje, igra koja je zasnovana na starom HL engine-u iz 98.god i dan danas je najpopularnija.
    Pojasnjenje za totu - ovo je naglaseno jer sve ostale igre imaju nove,savremene engine-e i opet su dole ispod CS-a, a ne da bi ti na to rekao da je HL engine preradjen quake e., to svi znaju i potpuno je nebitno u ovoj prici.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ne znam... ali je meni uvijek UT bio bolji..... CS je ono cucni, sakrij se, opali... trci iza zida, cekaj... opali...

    a UT
    aaaaa, drz' ne da, vamo, ne tamo, ops... ne tu
    aaaaa nemoj mene


    daj ba povuci...... dje zastava... ?! trci trci trci......jel se ono supak zasteko.... gadjaj.... metakaaaaaaaa




    :D

    to mi se vise svidja :D
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    bila dobra dok je bilo ljudi na serverima, sad previshe debila. 1.5 verzija i oni collision box bugovi, dobar teamplay. sta ima josh da se kaze, odlicna igra dosadila davno :|
     
  4. wacko

    wacko Aktivista

    lju di ba igrajte Americas Army. Po meni najrealniju online takticku pucacinu 8)
     
  5. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    CS je nazadan u potpunosti.
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    BOLAN jesam li ja davao primjere BF2 i tako nove igre.
    Dao za primjer Q3 ako je tebi to igra koja je bolja po grafici....
    Jeste malo ali to nije bitno. Ja sam navodio gameplay.
    A vidim da si ti igrao TDM Q3/UT pa znas da su one lake i nemaju team playa nikako. Potpuno suprotno.
    Nemoj pricati o onome sto neznas tj. o gameplayu Q3/UT.
    Nije isto igrati SP i MP online ;)
    I samo da se zna danas sam igrao CS online da nebi ispalo da ja prezirem CS mrzim ili kako vec... :p
    I sto mi se cini da je ovaj topic usmjeren meni zbog nekih postova.
    Ako ima netko nesto reci meni PM je tu ;)
     
  7. Virty

    Virty Aktivista

    Char CS-a nije na public serverima, nego u 5v5 mecevima. Kao takav opstaje i jos uvijek je No.1 ;)
     
  8. [tota]

    [tota] Aktivista

    E ko da neznam. Nema nista mrze od pub 13vs13 guzva,
    ali spray kod ak/m4 radi bolje ;)
    Sad da neispane... igram 5vs5 najcesce blic.net/LOL CW/ Lan / CW.
     
  9. Virty

    Virty Aktivista

    @tota
    Itekako dobro poznajem MP UT/Q3-a, dosta sam igrao, pogotov CTF i ne moze se poredit sa CS-om 5v5.
    I opet ne kontas neke stvari, moram ti ponovo pojasnit...
    'Dao za primjer Q3 ako je tebi to igra koja je bolja po grafici....'
    ne govorim o Q3, vec je prvo bio pomenut Doom i FEAR , ocigledno si zaboravio sta si pisao.
    btw. sto se danas na najjacim svjetskim turnirima kao WCG,CPL... ne igra umjesto CS-a UT/Quake MP
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    AJ molim te. Ja sam dao za primjer Q3 a mozda si ti shvatio da spominjem i ostale. Jer kad sam citirao Nani-a bio je spomenut i Fear i Doom.
    Meni je diglo zivac kad je on digao CS u nebesa a ja sam dao primjer Q3.
    I kad sam rekao da je sranje engine CS, nisam mislio na sam izgled grafickog engine-a, nego njegovu neoptimiziranost.
    Kad vidim topice "kako dobiti 100 fps-ova u CS-u" a engine star.
    Npr. sa samim q2 i q3 (spominjem ih jer je CS engine derivat ovih) nemam problema sa dobivanjem 125 Fps-ova (radi rocket jumpa) a sa CS-om imam.
    I vjeruj mi, imam userconfig.cfg pun naredbi, ljudi se preplase kad im pokazem :D
     
  11. Virty

    Virty Aktivista

    I zbog svega toga se danas na CPL-u igra Quake MP jel tako ?
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    hahahha
    Pa oko cega se mi okrecom prijatelju..... (aj dobro si proso mene nani nazvao bolesnikom :D
    Pa znaci quake se treba igrati na CPL-u da bude bolja igra
    (igra se samo vidi q4) ;)
     
  13. Virty

    Virty Aktivista

    hahahah ti si nevjerovatan, jel ti vidis dobro ?
    Ne igra se MP! nit se ikad igrao.
    I naravno da su NAJVECE SVJETSKE ASOCIJACIJE mjerilo kolko je neka igra popularna, igriva, dobra...! Da je Quake ili neka druga igra bolja, popularnija... onda bi upravo ta igra bila na prvom mjestu.

    A i opasan je problem uradit 3 stvari da bi imao na net graphu 100 fps-a (iako net graph ne prikazuje realan fps, to vjerovatno nisi znao ;) )
    Ta neoptimiziranost je inace uticala dosta na CS scenu, pa je oduvjek bio glavni event na svim vecim turnirima :)
     
  14. [tota]

    [tota] Aktivista

    Jesi siguran da je opasan. Aj pa na gamers.ba pa ce viditi nekoliko topica o trazenju pomoci za dobivanje 100 Fps-a (max)
    Pa da li se igra CPL World Tour quake 1vs1?
    Ili da su najvece nagrade po pojedincu u Quake-u
    (jer je quake vise duel igra nego timska kao UT ili CS)
     
  15. Virty

    Virty Aktivista

    Nije tolki problem namjestit net_graph da prikaze 100 fps-a, znaci net_graph je ogranicen da prikaze max 100 fps, a nije igrica ogranicana. Ja recimo imam oko 500 fps-a. Moze se net_graph podesit da pokaze i vise od 100fps-a, ali ponavljam nije realan.
    Uostalom, ta neoptimiziranost(nazovimo je tako) i to sto je engine star, samo ide u prilog CS-u, jer je kao takav opstao i no1 je, sto znaci da mu je gameplay odlican, i da je igra izbalansirana maximalno.

    Sto se tice turnira ovako...
    -WCG (World Cyber Games) koja je najjaca gaming asocijacija na svijetu, u listi 2005/06 od 8 igara na kojoj je CS naravno PRVI(sa ubjedljivo najvecim fondom), nema uopste Quake-a niti UT-a, mislim..dalji komentari su suvisni!:)
    -Onda na ESWC-u CS je ponovo na prvom mjestu sa 4x vecim fondom od Q4 fonda, skoro polovina ukupnog fonda :) Igra se 6 igara, s tim da je poseban fond odvojen i za Counter-Strike Women part!
    -I na CPL-u je takodjer na prvom mjestu sa slicnom situacijom.

    Znaci ukupne fondove sve 3 asocijacije su unaprijed odredile i podijelile po prioritetima, prije ikakvih prijava ekipa/igraca (nadam se da necu i ovo morat pojasnjavat).
    Na ESWC se prijavilo za CS 44 zemlje, a za q4 27.
     
  16. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo nemam ja nista na ovo reci :)
    I sta cemo sad, mogu li reci da si me "dobio" :D i da si dokazao da je CS popularnija igra. 500 dobijes samo preko developer 1 je li tako.
    Ali i onda vidis u lijevom gornjem kutu kako neko ulazi na server i izlazi. Bitno je da imas stabilnih 100 a ne kad gleda u pod :D
    Aj ko ce sad solitare-a.
    Evo da jos nesto reknem... nemorate odogovarati na ovo.
    Opet govorim da nemislim da je losa igra nego IMO Nani ju je previse pohvalio. to je sve
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja igram CS od prve BETA verzije, i dan danas ponekad odigram koju partiju na netu...i vec jaako dugo pokusavam da se "odviknem" od te igre, jer me svaki put nazivcira njena nerealnost :)

    jedan od primjera takve nerealnosti jeste pucanje kroz debele objekte/materijale (npr. oni debeli kameni blokovi u mapi de_acztek)...razumijem kada metak prodje kroz materijale od drveta ili slicno, ali kroz neprobojne materijale... :shock:

    u zadnje vrijeme sam poceo da igram CoD2, i jedna od stvari sto mi se svidja kod ove igre jeste ta sto mogu vidjeti odakle me je neprijatelj ubio, sto u CS-u nije slucaj

    ako vec treba da bude nerealno, onda je bolje igrat HL-Q3-UT :lol:
     
  18. [tota]

    [tota] Aktivista

    Dosli smo do zakljucka 1000 ljudi 1000 cudi :D
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Ti si Toticu moj nevjerovatan, ti se nerviras sto je meni CS No. 1!!! To je moja stvar i moje misljenje, ti imaj svoje i zdrao djaci! Kad bi se ja nervirao ko je sta rekao za ovo ili ono sto ja ne smatram da je tako odma gore u ludaru sa dvije ludjacke i psecom brnjicom da ne ujedam. Kad komentarises nesto pod jedan nemas prava da vrijedjas, da govoris da neko suti ili da je zalosno sto je neko kupio ovo ili ono, halo ba pa odakle ti pravo da na taj nacin komentarises bilo koga i onda se cudis kad ti neko uzvrati!! Kupovina je stvar pojedinca i njegovih zelja i potreba. Po toj logici ovde pocni psovat i vrijedjat dobar broj usera foruma jer su skoro svi hardware ludjaci i ako nisu u stanju sebi da kupe imaju skrivenu zelju jednog dana da si priuste sto sad nemaju. To je ljudski i ne vidim u cemu je problem. Mozda bi bolje bilo da se umjesto hardware-a ode do obliznje birtije i nalije ko stoka, hm ko ce ga znat 1000 ljudi 1000 cudi!!! Ti nemas nista s tim. Gledaj sebe i ako ti ne zelis da das pare na top notch hardware ne vrijedjaj druge sto to rade. Ima jedna momak vidio sam sto je postavio temu Raptor 150GB, pogledaj njegovu konfiguraciju pa sta bi onda rekao da je debil na kvadrat. Po meni, konfa za koju prvi ja ne bi dao onolike pare ali sigurno ne bi se zalio da je imam pored ove moje trenutno. Covjek je imao pare, sigurno se odrekao mnogih stvari i kupio beshtiju od sistema! Svaka cast! I ne vidim zasto bi mu iko suflirao sto si i kako si, na kraju svi smo zaljubljenici u hardware! Sto se tice CS-a imam jednu stvar da kazem, zaista volim igre, ali zaista, merak mi je sjest kuci i igrat se ko stoka, igram igre na candy eye postavkama, znaci svaku al bas svaku igru sto iole nesto znaci u zadnje 3 godine sam prekucao u dan sto se kaze, medjutim ima jedna cinjenica, CS je na jednu ruku na neki cudan nacin ziva igra, OVO JE MOJE MISLJENJE i mogu imati FEAR pored sebe i Q4 ja cu se opet logovat na LOL i ubijat chehe, slovake i turke i poljake, jer igram protiv ljudske inteligencije za razliku od nazovi umjetno stvorenog "AI-a" u SP igrama! Ostale MP igre su jednostavno meni spore, FPS nije stvoren za taktiziranje od pola sata, da se cucne u neki rov ili hoda kao na stakama kao COD 2, svaka cast igri ali poslije CS ta je igra meni prespora, kao i sve druge! Dakle 1000 ljudi 1000 cudi, end of discution!
     
  20. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja i moj jaran mrzimo one što igraju UT i CS. Zna se da je to starudija iz internet klubova. Isfurane igre skroz. Prazni serveri i tako. Ne znam za CS servere, ali na lanu se samo igra. Glupost obična. Eno poigram često CoD2 nikad nije prazan osim u 06.00 ujutro. Kupiš sebi WoW i tad se isplati igrati 2-3 godine jer si platio 120 KM.. :roll: A ne udarat jedno te isto 7 godina otkad je nastalo....