Hardware Base v4

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 29, 2010.

  1. neko

    neko Aktivista

    haha, a ja maloprije na portalu kliknuh na "kolumne" i vidim nagradna igra "bitdefender", nakon sto sam pokusao naci odgovore i nasao ih, vidim da je nagradna igra bila jos 2006. godine. :D :D
    da vas napomenem da to mozete obrisati slobodno. :D
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za pohvalu je sto sada slike i ostalo odmah otvara u novom tab-u, jer se cesto znalo desiti da otvori u istom, pa kad pogledam izadjem te moram ponovo naci temu na kojoj sam bio. Jos u skorije vrijeme da napravite SEO friendly URL-ove na forumu, i nista vise ne bi trebalo u skorije vrijeme :)
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam primjetio da opcija "view the latest post" ne radi kako treba nego mi funkcionise kao "view first unread".
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam mislio na te opcije Enise,znaci kad kliknem na view new posts pa mi izbaci postove pa kliknem na plus pored nicka da mi otvori zadnji post iz odredjenot topica ne otvori mi taj post nego onaj kojeg sam ja zadnjeg citao nekad prije.A za tu opciju je zaduzen plus ispred imena topica.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni to uredno radi, kod nicka strelica "View the latest post" otvara zadnji post, a prva otvara prvi neprocitani.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja vidim samo jednu strelicu, ispred imeta topic-a. Ona otvara zadnji procitani.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    A kako npr. kad pregledam sve moje postove (rezultati su izbaceni kao teme) da odem do jednog u nekoj temi?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kliknes na ime teme:

    Post subject: Re: Hardware Base v4
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    dobro bi bilo kad bi se razlikovao naziv / ova mala ikona u tabovima Chromea (vjerovatno i drugih broswera), ovako nikad ne znas koje je od portala a koje od foruma (identicno izgledaju), fulim redovno :)

    [​IMG]
     
  11. klima

    klima Aktivista

    Vidim ovdje se glavna rasprava oko portala, a on je refreshovan :) vodi, a i forum se spominje... Pa da ne otvaram novu temu, ili ako ima potrebe, otvorit cemo novu temu :D

    Imam par prijedloga sto se tice foruma, po mom misljenju sta bi bilo zgodno da postoji i ovdje,

    Prije svega, opcija Multicitiranja, da se moze odjednom oznaciti vise postova i kliknuti na Post reply a da svi selektovani budu pod quote u postu koji cu pisati... Ovako moram svaki kliknuti na Quote u novi tab pa ga kopirati i ubaciti u post koji pisem...Barem ja ne vidim druge mogucnosti :mrgreen:

    U editoru za pisanje posta, ne bi bilo loše dodati par zgodnih BBCodova, kao sto su
    WrapImage koji sluzi za ubacivanje slike u post na takav nacin da je moguce pisati tekst nakon slike, s lijeve ili desne strane (odnosno pozicionirati sliku pored teksta lijevo ili desno), evo slikovitiji prikaz
    [​IMG]
    A evo i konkretno bbCode
    HTML Replacement
    Code:
    [wrapimg={TEXT}]{URL}[/wrapimg]
    Example
    Code:
    [wrapimg={TEXT}]{URL}[/wrapimg]

    Takodjer od BBCodova, jos jedan zanimljiv je Legend
    Taj pravi okvir oko teksta koji zelimo istaknuti i dodatni okvir za naslov tog teksta
    [​IMG]
    Evo i za njega Code
    HTML Replacement
    Code:
    <fieldset style="width: auto; border: 1px solid #008000; padding: 10px;">
    <legend style="border: 1px solid #008000; padding: 4px; color: #0000BF;">
    <b>{TEXT1}</b></legend>{TEXT2}</fieldset>
    Example
    Code:
    [legend={TEXT1}]{TEXT2}[/legend]

    Ovaj, ne toliko zanimljiv BBCode, ali dodje koristan kada se ubacuje neki tekst u forum koji ima dosta karaktera, a koji ne zeli mozda svako citati, pa da ne bi napravio od posta roman, moze se ubaciti u ovaj bb kao Scroll tekst koji pravi okvir predefinisane visine u postu (300px)
    HTML Replacement
    Code:
    <div style="width: auto; height:300px; background:#FFFFFF; overflow:auto; border:1px solid #000000; padding:8px;">{TEXT}</div>
    Example
    Code:
    [scroll]{TEXT}[/scroll]
    Ajd eto, to je to za sada da ne pretjeram. Ima jos par sitnica, dok mi naumpadnu pa cu napisati... :mrgreen: (možda ubaciti neke malo ljepse smajlije) :)

    EDIT:
    Evo jedna preporukica i za portal. Ne znam da li bi bilo bolje da prilikom odabira stranice članka automatski se prebaci na odabranu stranicu iz padajuceg meniija, bez da se mora kliknuti prikazi. Jeste lijepo gudme ali da ga se ne klika svaki puta :)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Za multi-quote opciju, problem je sa phpBB-om jer nema te podrske kao na vBulletin pa se moraju traziti modovi, a sto je poslije prava mora odrzavati zbog nadogradnji. Ipak, ima jedna po meni sasvim "ok" alternativa, umjesto koristenja "quick reply", izabere se opcija "post reply" nakon cega ispod polja za unos odgovora dobijes zadnjih 25 poruka uz "quote" dugme desno koje mozes iskoristiti za automatski prebacivanje tog citata u polje za unos teksta, bez potrebe za copy/paste i slicno. Cini mi se kao "ok" opcija :)

    Za dodatne bb kodove cu pogledati pa cu vjerovatno dodati sve, dobre ideje, hvala. Sto se tice skakanja na novu stranicu, bila je nekad debata o tome da li je bolje imati taj automatski skok pri izboru stranice ili dodatnu potvrdu, cisto zbog mogucnosti greska i izbora pogresne stranice.
     
  13. klima

    klima Aktivista

    Eh vidis, to za citiranje na takav način nisam do sada ni skontao, hvala na sugestiji :mrgreen: U sustini, dodje slicno multicitiranju i jako je prakticno...u svakom slučaju bolje od dodavanja novih modova pa petljanije oko upgrade-a

    Ove bbcodove sam ti dao direktno iz administratorskog panela Posting u phpbb-u koje sam ja dodavao, tako da su kompletno, jedino ti mozes dole help dodati kako zelis :) Jako su jednostavni i praktični. Ako treba, mogu i cijeli print screen uraditi.

    A sto se tice skakanja sa stranice na stranicu, ma nekako sam valjda previse navikao kada citam clanak pa prelazim na drugu stranicu, obicno je izaberem u padajucem i cekam...a par puta se zatekoh cekajuci i nista se ne desava, dok ne skontam da moram kliknuti :mrgreen: Ali to sam samo ja :D
     
  14. Mirzaa

    Mirzaa Novi član

    gdje je download * sada uopće nema linka do download page-a ? prije je bilo
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma


    neki dan sam se i ja ovo pitao,i onda mi je sinulo u glavi da su vjerovatno radi promjene hostinga ukinuli download? :?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Tako je, odgovoreno vise puta na razlicitim threadovima.
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    MOJE misljenje u vezi oglasa, iskreno, mnogo mi je bolje bilo prije kada su svi oglasi (Racunarske komponente, mobiteli. itd) bili pod jednim nazivom "oglasi", a ne odvojeni u 6 sub-kategorija.
    Ovako moram otvoriti svih 6, sto vrlo cesto i ne uradim. A prije, otvorim oglase i ono sto me mozda i ne zanima i nisam imao namjeru kupovati otvorim, pa mozda cak i pazarim...

    Uglavnom, MENI je bilo ljepse prije u vezi sa kupo-prodajom :)
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bez ikakve razlike i sad mozes kliknuti na Oglasi i dobiti isti rezultat kao i prije, bez otvaranja odvojenih kategorija jedne za drugom.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    ma ok to, nego zar nije prije bilo, kliknes OGLASI, izbaci ti sve oglase, vezane i za racunare, mobitele, software, ostalo sve u jednom, a ne ove pod kategorije racunari, mobitel, software...
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa jeste, ali kako rekoh imas istu opciju i sad, kliknes OGLASI i izbaci ti sve oglase iz svih kategorija. Samo sto sad imas i razdvojeno, te smo dodali i neke nove kategorije za koje se ranije nije praktikovalo oglasavanje.

    [​IMG]