1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nije u pitanju poredjenje 2500K i G3220 procesora, vec kako danasnji naslovi idu na 2 jezgre, a Zeleni je postavio link sa FPS mjerenjima u BF3. na Pentium G3220.

    Moj post je samo licna observacija na performanse 2 jezgrenog procesora u BF3, gdje cak i na 4.5GHz moderne 2 jezgre ne mogu da iznesu BF3 multiplayer a kako ce to onda uciniti G3220 sa 2 jezgre na 3GHz.

    Uostalom ko je skonato , skontao je. :D
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Koliko ja vidim ide na 71 fps što je jako dobro.
    Ja tvrdim da još dobro idu i najnoviji naslovi na dual core,ali da to vrijeme prolazi.I ja bi prvi uzeo ovaj Athlon koji sam naveo.
    Pošto je ovaj pentium još mlad,sačekaćemo da izađe još benchmarka pa ćemo vidjeti ko je bio u pravu.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To 71fps su performanse single playera sto je miljama daleko od multiplayer-a. Moj phenom 965 na 3,8ghz nije mogao da prati BF3 MP kako treba a SP je razvaljivao.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To je zbog sinhronizacije, što više ljudi, sve zahtjevnija sinhronizacija podataka, te to tare procesor.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija




    Evo naiđoh na ovaj klip.Mislim da bi sa finim overclockom ovo bilo igrivo,uz možda blago smanjenje detalja išlo glatko.Znači BF4 je u pitanju.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    G3220 se ne moze overclockati.

    Na tom videu se BF4 jedva vrti na 30tak FPS, sa i5 4 core procesorom islo bi lagano na +60 FPS na istim detaljima.
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Znači i pentiume su zaključali.Koja glupost.
    Kako su smislili jednostavan način da od ljudi uzmu pare.Ako hoćeš normalan otključan procesor moraš doplatit 30$.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zakljucani su svi Pentiumi i svi i3 modeli.

    i5 i i7 modeli mogu se klokati za dodatnih 200 - 300MHz, a samo K modeli i5 i i7 su u potpunosti otkljucani za overclock.(2500K, 2600K,2700K, 3570K, 3770K, 4670K i 4770K).

    Razlika u cijeni izmedju G3220 i slijedeceg najjeftinijeg i5 3570K je 180$, a ne 30$.
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Na,ja sam mislio na razliku u cijeni između naprimjer i7-4670 i 4670K,koja je oko 30$
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Blah. Broadwella izgleda nema ove godine... nista od mog apgrejda.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bice na ljeto Haswell "refresh", sto dodje kao "tock" u njihovim terminima.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bice haswell-e :) ko sisa to
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Zar nije odgođeno tamo negdje do Computexa (juni)?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da po zadnjim glasinama ciljaju na decembar ove godine ili januar/februar '15 za Broadwell. Problemi sa 14nm procesom i yield-ovima navodno.

    Za krajnje korisnike, situacija je takva da treba sada kupiti Haswell i Z87, ili cekati Skylake.
    Haswell Refresh i Broadwell su totalno nejasni i oprecni proizvodi u ovom trenutku. Z97 je trebao biti chipset za Broadwell, a onda su u odsustvu 14nm na brzinu sklepali ovu Refresh seriju koja nije kompatibilna sa x87 chipset-ima. Sto bi rekli "clusterfuck".

    Ali barem nesto rade, dok AMD tri godine nije napravio novi chipset. :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nisam siguran, zadnje što sam čitao na tu temu bilo je u oktobru kad su objavili "odgodu" i naglasili da su riješili problem u proizvodnji, ali ako ne bude prototipova na CeBIT-u u martu, neće biti ni finalnih na Computexu u junu :)
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bolje to, nego kupis novu seriju procesora i normalno ne moze na stariju maticnu, pa i to moras mijenjati.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Diskutabilno. Intel je barem "pokrio" sve formate matičnih sa svim chipsetima. Nesto što je trenutno AMD-u jako daleko.

    Uvijek sam više volio "crvene", ali sa zadnjom promjenom komponenti nisam imao vise razloga da ih favoriziram.
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Evo da i ja nesto pitam, mozda je i prije postavljeno, ali nisam uspio da nadjem...

    Pravim mini-ITX PC za gaming, znaci iskljucivo za tu potrebu (eventualno bi nekad mozda pustio film ili nesto slicno). Plan je da bude nakacen na full HD TV od 32", eventualno 2560x1440 monitor, ali to nije u planu. Konfiguracija je slijedeca:

    Asus Maximus VI Impact
    HyperX Beast 2x8GB
    CM Elite 130 kuciste, neka Silent Pro napojna ili V550S ako nadjem...
    LG 32LA660S TV kao monitor
    Asus GTX 770-780 DC2, koja max bude mogla stati u kuciste a da ne dozivi toplotni udar.

    Samo me zanima da li uzeti i5 ili i7 procesor (4670K ili 4770K)? :D Tj da li ima ikakvo opravdanje da idem na i7. Od igrica volim Skyrim, GTA, PES/FIFA, Civilization, Total War...jedino ne igram FPS, znaci uglavnom RPG, strategije i slicno.


    EDIT: http://www.ocaholic.ch/modules/smartsec ... 061&page=6 izgleda da je zanemariva razlika, ali bi volio cuti iskustva ovih sto su imali i5 pa presli na i7 (SB, IB)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na 1440p, ne gledaj nista ispod gtx 780, ne zbog snage ili mogucnosti gk104 vs gk110, nego zbog 2gb vrama koji se popune kao ludi.

    Sto se tice i5 vs i7, sa single gpu skoro pa i nema razlike, u multi gpu je ima, u c3 na primjer sa i7 dobitak je skoro 30%.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uzmi Asus Z87-I Deluxe koja je jeftinija a ima vise SATA i USB portova i ustedi koju KM.

    Grafika moze svaka koja moze da stane u to kuciste.

    Za CPU, definitivno i7, ako ne planiras klokati onda obicni 4770.