1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Fala. Eh kamo srece da sam u USA, a ne ovoj kasabi (Sarajevu). :p

    Rodica narucila sa egg-a i donijela. A naravno kuciste i napojna koje mi trebaju nema prije Njemacke, pa sad valja cekati da neko ode tamo. Do avgusta valjda sastavim komp. :)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Steta sto nisi isao na mITX, ali ovako si prvi sa Haswellom. :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skontao sam u medjuvremenu da je Silverstone SG10 (mATX) tek neznatno vece od FD Node 304 ili Bitfenix Prodigy-a (oba mITX), a daleko je funkcionalnije.
    Previse kompromisa moras praviti sa mITX kucistem jbga, najvise sa napojnom i grafickom.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Nema u USA ovakvih tepiha :mrgreen:

    Neo, bas si se zgotivio :D Samo sto ce te sad pojesti cekanje kucista :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozda nadjem kod nas Silverstone kucista? /sarkazam
    :D

    Sreca pa ne uzeh 4770 kako sam planirao. Tacno bih poceo ujedat'. :)
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Imas u Genelecu Silverstone, pa vjerovatno mozes naruciti to sto zelis. Eh sad, da li cijena odgovara, to je drugo pitanje :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poslao sam upit, mada vjerovatno nisam ni trebao jer sam kasnije vidio da je skoro 5 godina staro SG04 kuciste preko 260KM. SG09/10 koje meni treba je sigurno naucna fantastika za njih.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Neka je sa srecom neo. Javi dojmove.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesu smradovi to je strašno. Kako mi je krivo što AMD nikad da napravi konkurentan čip koji će natjerati ove smradove da ne budu ovoliki smradovi. Kod AMD-a si mogao otključavati dodatne jezgre, l2 keš a ovi će izgleda bilo kakav OC disejblat :lol:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Procesori zalemljeni na plocu bez mogucnosti OC-a su izgleda buducnost. :p
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prodigy je poprilicno dobro kuciste, ljudi trpaju sve i svasta u njega. Nacu ti par projekata.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prodigy je na oko lijep, ali je zapremina u potpunosti neiskoristena.
    Silverstone SG09 koje sam narucio jeste malo ruzno, ali je zapreminom manje od Prodigy-ja, a mozes staviti dvije najduze i najjace graficke u SLI/CFX ako zatreba. A i pozicija napajanja je genijalna, a prima i 180mm napojne...
     
  16. DarGar

    DarGar Aktivista

    eto prvi post na forumu, i odmah da izrazim nezadovoljstvo haswellom. Licno sam ocekivao veci skok o odnosu na 3. generaciju. ko kupuje novi komp, pa i ok da ide na haswella, al definitivno ko ima 3.generaciju, nikakve potrebe nema da prelazi.

    Pozdrav ekipi,

    nadam se dobrom druzenju
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dobrodosao na forum. :wink:

    Sto se tice Haswella prehype-n je bez razloga, najveci napredak donio je na podrucju integrisane rafike, sve ostalo dobro poznato i vidjeno sa Ivy Bridge pa i visoke radne temperature.

    Slobodno u overclock podforumu imas Chinebench, 3DMark 11 i teme vezane za overklok pa postavi svoje bench rezultate ili oc rezultate da vidimo kakvi su iz prve ruke.

    Takodje u temu o kucistima "koje kuciste posjedujete" slobodno postavi slike svoje konfe :smt006
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Lik na OCN-u postavio 1.5V na 4770K, mnozilac na 49x, pokrenuo SuperPi i skoro trenutno ubio procesor (imao je Corsair H100i vodeno hladjenje).

    http://www.overclock.net/t/1402493/is-she-dead-4770k

    Probao je drugi CPU , ploca radi , znaci da je roknuo headshotom procesor :smt005
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto je najgore SuperPi nije multithreaded.

    H100i ni na 1.3V ne moze ohladit Haswella, a on ide roknut 1.5V. :lol: