Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Joj šifre od naziva, moro sam googlat.
    Pa nije za bacit kuler, al ako si ga dao jebajiga.

    Sa stranice proizvođača, ako imaš sumnje:
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma bio ISGC 300, pokusao sam 10-tak puta stvarno ne moze zamal pola maticne nisam sjebo...
    Gledao sam na kutiji ne pise, ali kao trebao bi 1156 biti isti kao 1155 jebiga
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moram da vas pitam da li je iko od vas skidao IHS sa procesora i stavljao novu pastu ?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    jesam ja
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    IHS ne bi trebao skidati, ako misliš na metalni "oklop" koji dolazi sa procesorom. (rade to neki :p ali mislim da ti to ne želiš)

    (Ako zaista želiš skidati IHS, onda se izvinjavam i želim sreću u toj avanturi :lol:)

    Ako misliš na hladnjak sa ventilatorom, jednostavna je procedura mijenjanja paste. Ono što je bitno -> less is more.
    Staru pastu čistiš sa medicinskim alkoholom ili acetonom (ne smije biti mirisni), štapićima za uši i toaletnim papirom.

    Kod nanošenja, najpopularnija metoda je "zrno riže" (http://assets.overclock.net.s3.amazonaw ... 13932.jpeg),
    druga koja je po meni ok je da na kažiprst staviš najlon kesu (za zamrzivač/sendviče and such) i razmažeš tanak sloj paste preko procesora tako.

    Ovo recimo, je puno
    [​IMG]
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dovoljno je samo tacka na sredini, nikako razmazivati
    cim postavis cooler ona pasta se sama razmaze
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja koristim "razmazivanje" metod vec 10-tak godina i pokazao se kao najbolji. Kod "zrno rize" metode cesto zna ostati nepopunjenog prostora po rubovima IHS-a.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To znaci da ili stavis premalo paste ili kontakt nije dobar. Mada ta pasta na rubovima ne igra neku ulogu.
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Što "nikako"? Par puta sam tako uradio, sasvim je ok, naravno treba znati :p

    Ev i bahamut potvrđuje
    Poenta je da između te dvije metode nećeš pogriješiti, ako odradiš kako treba i ako je pasta iole dobra.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako razmazes tanak sloj po procesoru, postoji mogucnost da IHS iznad procesora uopce ne dodiruje bazu hladnjaka. C2D procesori su npr. bili cesto konkavni, a to znaci da je sredina procesora udubljena, i kad postavis linijar preko procesora to je jasno uocljivo. Thermalright je recimo pravio konveksne baze hladnjaka bas zato da nadomjesti to udubljenje IHS-a.
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ja sam mislio da su bili ispupčeni procesori a ne udubljeni :/ Ili je oboje (bilo) prisutno?
    Koliko se sjećam (a eto možda se varam), radio sam lapping baš zbog ispupčenosti.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Čuj Silicone grease, šta je to na "našem"? :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Termalna pasta na bazi silikona. Valjda. :D
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prijatelju znam nanijeti pastu, uvijek je razmazem i nikad problema nisam imao.
    Nego me cisto informativno zanimalo :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Its alive.

    IB-E
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odlicno, cestitam a sad utegni tu memoriju pa onda clockaj procesor :D
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, jos hvatam konce, poprilicno drugacije nego na Z77.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    cestitam,nek su sa srecom,strasne komponente..
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    thx druze.