Izgradnja sportskih objekata u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 22, 2011.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa zar BP ima tako kvalitetan travnjak da ga ostavljaju za kasnije? :smt003
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Taj ce travnjak prebaciti na Kamberovice, teren, gdje ce Celik, igrati prvih par kola, jer ovo nece biti gotovo do pocetka nove sezone Premier Lige BiH.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    I onaj na kamberovicu izgleda dobro. Nije se igralo kako su ga sredjivali osim sto se odzalo atletsko takmicenje tako da ne znam koliko je bas potrebno dizati renoviranu travu. Mozda ovo posalju gore na onaj kamp, ne znam dokle su tamo stigli sa terenom.

    Trava kao trava nije prioblem, brzo se zasije i naraste ali je ocito zahtjevalo dobru drenazu i valjanje da bi teren bio svaki put na kvalitetnom nivou a ne da ga jedno igranje po kiši uništi.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Počinje gradnja ragbi stadiona

    [​IMG]

    Na Kamberovića polju u Zenici za mjesec dana trebala bi početi izgradnja prvog ragbi stadiona u Bosni i Hercegovini, potvrdio je za eKapiju Semir Mahić, potpredsjednik Ragbi saveza BiH. Ideja koja se rodila prije nekoliko godina konkretizovana je prošle sedmice nakon sastanka sa upravom zeničkog ArcelorMittala koja je donirala 15 tona građevinskog materijala. Istovremeno, Federalno ministarstvo kulture i sporta za ove namjene odobrilo je 15.000 KM, dok je općina Zenica izgradnju stadiona za ragbi uvrstila u strategiju razvoja, te će svake godine za projekat izdvajati 15.000 KM.



    "Prikupili smo novac i materijal radove koji bi trebali početi najdalje za mjesec dana. Izgradnja kompletnog stadiona podijelili smo na dvije faze. Prvi dio izgradnje obuhvatit će izgradnju kvalitetne dreneže te ograde oko terene, što će prema premjerima koštati oko 100.000 KM. Do sada smo prikupili polovinu tih sredstva", kazao je Mahić.

    Druga faza radova uključivat će izgradnju tribina i adaptacija baraka koja nalazi u neporednoj blizini terena u sportske svlačionice. Ragbi stadion će se graditi na lokaciji Plandilo na Kamberovića polju, u blizini drugih sportskih sadržaja (dvorane, nogometnog stadiona, drugih terena), a zemljište za ovu namjenu dodijelila je općina Zenica.

    Idejno rješenje za projekat uradila je firma a.g. Sims Zenica, koja bi trebala raditi i glavni projekat. Glavnog izvođača još nisu izabrali, ali smo u pregovorima sa firmom ITC Zenica.

    Ragbi se u Bosni i Hercegovini počeo igrati prije 40 godina, u periodu nakon rata pao je u zaborav, dok u posljednje dvije godine doživio veliku ekspanziju. Došlo je do osnivanja novih ragbi klubova u Mostaru, Tešnju, Derventi, koji uz postojeće klubove u Zenicu, Sarajevu, Vitezu, Zavidovićima, Tomislavgradu intenzivno rade na popularizaciji ovog sporta.

    Izgradnja stadiona u Zenici dodatno će ohrabriti pozitivne rezultate ragbijaša u posljednih nekoliko godina."Mislim da će ovo korak od hiljadu milja. Ove godine naša se seniorska ekipa uspjela plasirati grupu više. Očekujemo uz kvalitetne pripreme i nove sadržaja kroz narednu grupu jednostavno prošetamo",istilče Makić.

    On objašnjava da je ragbi specifičan kontakt sport, u kojem su povrede česte, ekipe moraju brojati oko 40 članova, a pauza između utakmica mora biti 48-satna. Evropsko prvenstvo se igra dvije godine, slično kvalifikacijama u nogometu, a pobjednik grupe prelazi u višu grupu.

    Razvoju ragbija u BiH doprinijela je i konsolidacija redova u Upravnog odboru Ragbi saveza BiH, na čelu sa poslanikom Parlamentu BiH Šemsudinom Mehmedićem na čelu, te članovima uglednim pojedincima iz privrednog života BiH.

    http://www.zenicablog.com/zenica/sport/ ... diona.html
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svasta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I ja kažem ..
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje ce ga raditi ? Na A ili B terenu ? A teren je atletski teren a B je za fudbalere sa renoviranom/plasticnom travom.

    Jedino da nece neko novo mjesto naci samo ne vidim gdje. Tebalo bi ovo preseliti preko pruge na šljaku.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda će biti neke nafake od ragbija u fudbalu smo ionako rinaka.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pricam na pamet ali ragbi reprezentacija je nekada bila na odlicnom nivou a odokativno 90% igraca iz reprezentacije je iz Zenice bilo tako da ima logike sto se gradi. Nekoliko njih je otislo u francusku. Ja znam licno jednog dok je sin bivse komšinice otisao takodje u france povodom ragbija. Sad', kakvo je sada stanje, nije m ipoznato.

    U zadnjih par godina se zenica izgradi kao nikada prije. A u ovih par dana su digli teren stadiona i sa zapada udarili novi asfalt, digli su da prave veliku magistralu, udariše onaj kružni kod lamele, prave centar gore na crkvickom brdu i sada ovaj stadion. Naaaajs.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ragbi klub Celik, je bio visestruki prvak Yugoslavije. Jedan od najtrofejnijih klubova bivse Juge. I poslije rata, je najdominantniji klub u BH. Sad jos ima i Rudar Zenicki, koji je prvak ove godine. Nasi igraci cine i sada veliku vecinu reprezentacije. Tako da ima potrebe, jer ljudi do sada su igrali u uzasnim uslovima. Vrijeme je da i oni dobiju nesto sto ce pripadati samo njima, a ne da moraju po fudbalskim terenima se jeba...

    Ni ja nisam tacno svatio gdje ce biti taj novi...

    Zenica je ovih dana veliko gradiliste. Radi se gradska magistrala. Radi se Bilino. Zavrsen Metalurg kruzni tok. Pocela ili ce se poceti raditi jos tri kruzna toka: Drveni most, Babina rijeka i Bojin vir.

    Sto ti kazes bas je najssss. :)
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sto nije svaka godina predizborna
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je novi nacelnik dosao na vlast (ovo mu je drugi mandat), Zenica se renovira svakodnevno tako da ovo nema veze sa izborima.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hoces reci da ima veze sa jednim čovjekom, 8 godina je na vlasti, za mene je premalo urađeno u gradu u odnosu kada vidim druge gradove sličnih kapaciteta? Pa naravno da ima veze sa izborima, diže se ogroman kredit da se rekonstruise i izgradi neprofitabilna gradska magistrala bas ove godine.
    Zenica je davno trebala da rješava svoje infrastrukturne probleme, dugo vremena je bila grad sivila.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko li ce otplatiti te dugove izgradnje :)
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    SAmo se vi pozabavite u Tuzli, vasim poslovima. Nek vas pravi mnogobrojna Panonska jezera, dok vam sport u gradu umire uzasnom smrcu.

    I ne, ne radi se samo dok je izborna godina, nego se nemoze sve odjednom. Nismo mi veliki grad sa ogromnim budjetom. Tu je jos dosta projekata koji su se radili prije magistrale. ovaj nacelnik je daleeeeko bolji od predhodnika, sdp-ovca, koji je u svom mandatu posatio par drva i to je to.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Panonska jezera su vjerovatno najprofitnije mjesto u kantonu, ono je pun pogodak. Bude ljudi vise nego u Neumu :lol:
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Gdje sam ja rekao da je Tuzlanski načelnik dobar.
    Kao da je sport u Zenici bolji, Čelik je ove godine bio pri dnu tabele isto kao i Sloboda grcao se da opstane.
    Košarkaški i rukometni klub nemate, a druge discipliname ne smijem da spomenem. Dzaba vam sporstski objekti kad sporta uopste nema.
    Najgori su mi takvi koji svoje mišljenje grade na nekim sitnicama, to me odma baci na ono kad kroz neko selo asfaltiras cestu i svi odma kazu da je fino i dobro.
    Ako mislis da je to neka izgradnja, onda nisi daleko isao iz Zenice da vidis sta su drugi uradili za 8 godina, sto se tice infrastrukture, puteva i sportskih objekata.
    A ako mislis da Zenica ima mali budžet varaš se. Samo sto velike pare iz tog budzeta zavrse kod nekakvih kvazi kriminalaca i gastarbajtera tipa onog lika sto drzi Almy, Almy ovo, Almy ono, nema nikakve konkurencije, uštimavanje tendera, samo cekam da uz ogromne pogodnosti i subvencije opštine, otvori firmu Almy prodaja računarske i IT opreme.