Jeli ovo dobro za GAMING

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by denisboy, Jun 11, 2008.

  1. denisboy

    denisboy Novi član

    Jeli ovo dobro za GAMING

    Intel Core 2 Quad Q9300 2.50GHz 6MB 1333MHz LGA775 BOX 45nm
    ECS P35T-A (1.0) LGA775, Intel P35/ICH9DH, FSB1333, SATA2, GLAN
    A-DATA DDR2-800 1GB PC6400 64MX8, 240PIN
    A-DATA DDR2-800 2GB PC6400 240pin
    Seagate-Maxtor 500GB SATA2 HDD 7200rpm
    ECS nVidia GeForce 8800GT 512MB ArcticCooling Accelero S1, DDR3, DirectX 10, PCI-e 2.0
    Asus DVD-RW Drive Retail,
    22" AOC L22W851B LCD Monitor + TV 5ms, WXGA+ 1680x1050, 1xHDMI
    Tastatura Codegen KB-1002 CAC9CA, PS/2
    Codegen Optical Mouse MO-001-CA PS/2, 800dpi
    MidiTower Codegen E6097-CA 450W 20+4 pin, Mesh side panel, Filter, 2 extra blue fan, 1XSATA
    Lexmark X2550 MFI P Poklon kopir/printer/skener sa colornim kertridžom


    KOD UNI EXPERTA za 2139 maraka. Znam da valja, ali reko da cujem vase komentare u vezi toga da nije prejeftino za konf za te pare, reko da li mozda brendovi ne valjaju ili slicno. I kakvo je vase iskustvo sa uniexpertom
     
  2. GW

    GW Moderator

    Sa tim ćeš uvijek biti najbolji u gaymingu.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lolz. :lol:
    Codegen napojna i kuciste, Codegen mis i tastatura (za GAMING treba razer periferiju uzet). :lol: Monitor je 'nako, taj proc nije za GAMING, nego uzmes kakvog dual-corea sa jacom frekvencijom. Ploca isto ima boljih. 2+1GB konfiguracija RAMa je apsurdna, ne Asus DVDRW...

    Konfiguracije je FULA totalna.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Škola gotova,a đaci masovno uzimaju gejming mašine :lol:
     
  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    Prolaze s peticama... :lol:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    kaos od konfe... ram (i to 2x1gb ili 2x2gb) i vga bi ostavio, ostalo sve mijenjat.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Treba podhitno otvoriti Sticky topic sa nazivom "Gaymerske mašine za petičare" :mrgreen:
    Ovo više nema smisla.
    Svaki dan neko drugi postavi jedno te isto pitanje.
    I još predloži profulanu konfiguraciju i pita za pomoć, ali ne želi da nas sluša.

    Evo upravo je GW sastavio jednu vrlo efikasnu konfiguraciju za gaymere i to je trenutno best buy ako "petičari" imaju viška para.

     
  8. denisboy

    denisboy Novi član

    stariji sam sa 27 godina od vecine vas. Vjerovatno.

    Kao drugo vec sam u radnom odnosu 4 godine. Racunar pretezno koristim za web dizajn.

    Nisam dobar sa gejmingom, jer nikad i nisam pretezno ni igrao. Ali zelja za jakom konfiguracijom da se izivljavam na igrama je uvijek postojala.

    Jeli puno traziti savijet od vas, a da ne vrijedate.


    Vecina ovdje igra igre vise od mene 10 puta, a i mladja je, zato ono receno se vise odnosi na vas nego li za mene.

    Od vas trazim savjet samo jer se vise razumijete u komponente adekvatne za gaming nego ja.

    Djetinjasto se ponasate. Lijepo vas molim samo za savijet bez sarkazma.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Malo raji smeta otvaranje "nova konfa za gaming" topika svako malo, zbog cega sam i predlagao da ima jedan thread za ovo ali hajde helem...
    U ovom postu iznad tebe imas ok konfu i sto je jos vazno dodati jeste kvalitetno napajanje i kulturno kuciste, znaci nesto poput Chieftec, Coolermaster, ako budes u uniexpertu uzimao imas CM jedno i drugo, u Baricu imas OCZ nekih 500W napajanje dosta.
     
  10. denisboy

    denisboy Novi član

    valja li ovo u IMTEC-u:

    Asus EN8800GT/HTDP/ GeForce 8800GT, PCIe x16, 512 MB, DDR3, 256-bit
    Kingston 2048MB 800MHz DDRII
    Intel Core 2 Quad Q9300 2.50GHz 6MB 1333MHz

    Koju mi maticnu uz ofu konfu preporucujete iz ove liste:
    http://www.imtec.ba/index.php?katid=00000000068

    Haj preporucite mi neku do 250KM
     
  11. denisboy

    denisboy Novi član

    Malo bolje kad skontam i shvatam ovu raju oko gaminga sto kritikuju. Ali vjerujte u meni je zelja da igram kao u djetetu od 10 godina, jer zadnjih 5 godina samo u profesiji koristim racunar, nikad nisam imao konfu adekvatnu za gaming. Sad kad se skupilo para i uzeo bi nesto da svoje zelje zadovoljim.

    Hvala na komentaru.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    P5K hebemu :wink: , ko zna sta imtec ima sa te liste, i procesor E8xxx ( zavisno od budzeta).
     
  13. denisboy

    denisboy Novi član

    jel bolje uzeti core 2 quad, kad vec mogu priustiti u odnosu na ove e8xxx koji su core 2 duo.

    de pojasnite, fakat ozbiljno kazem. Komponente mi nisu jaca strana. vise sam covjek od softvera.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. denisboy

    denisboy Novi član

    Asus EN8800GT/HTDP/ GeForce 8800GT, PCIe x16, 512 MB, DDR3, 256-bit
    Kingston 2048MB 800MHz DDRII
    Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz 6MB 1333MHz
    Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

    Moze li ovo, kad sve ostalo saberem, valjda oko 2300 bi me ispalo.

    Jel sad maticna i procesor adekvatna.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Sve ok samo pazi da je realna cijena te graficke 350-400 km, ta Asus bi mogla bit precijenjena, 2x1gb ram, i ne zaboravi na kvalitetan napon i kuciste.
     
  17. denisboy

    denisboy Novi član

    Hvala velika care. Molim moderatore da obrisu temu za dan dva dok nabavim pc. Javicu vam uglavnom.

    Nek je obrisu da ne nervira bezveze pojedince.
     
  18. denisboy

    denisboy Novi član

    ako neko ima bolje alternative u IMTEC-u za neke komponente da me ispadne do 2350 KM javite.

    http://www.imtec.ba

    uracunajte da 500 ide na monitor.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Imtec nema 30% stvari na stanju koje ima na cjenovniku, pa ti dobro provjeri. Licno, ja bi ti preporucio http://www.barico.net, covjek ti sve zivo moze zbaviti kroz par dana (sto nema u cjenovniku), cjenovno je najpristupacniji, a garancije su mu takodjer dobre pravo.

    PS: Nemoj praviti duple postove vec koristi EDIT
     
  20. denisboy

    denisboy Novi član

    Samo da pitam, da li bi mi se isplatio quad core na duze staze, ne uzimajuci u obzir danasnje igre i njihova isplativost.

    I jel velika razlika u performansama DDR2 na 800 i DDR3 na 1000 Mhz.