Jeli ovo dobro za GAMING

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by denisboy, Jun 11, 2008.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Razlika između ddr2 i ddr3 je minimalna,ne vrijedi razlike u cijeni.
     
  2. denisboy

    denisboy Novi član

    to sam i ja mislio.

    Jer 2G bi me ispalo

    DDR 3 300 KM
    DDR 2 85 KM

    Fakat me sjeba razlika pravo. Reko da nije bas nesto drasticno bolje pa da se isplati uzeti.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    vidi gore ovu gw konfu i samo stavi nutra 8400 cpu pa da vidiš igrica ;)
     
  4. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nemoj uzimati maxtora, uzmi seagate-a ili wd-a.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Sto da ne uzima Maxtora?
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Mah, mnogo mnogo raje je imalo lose iskustvo sa maxtorom, ali svakom svacije ;)
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Hajde pusti mahala prica, ako tacno ne znas sta je problem ne preporucuj napamet. Ista se prica vuce o maxtorima godinama.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Da. Maxtor ne valja zato što je tamo nekome rikno. Standardno.
    Dok ih nije kupio Seagate, imali su najbrže diskove (ipak samo par postotaka brži) koji su se i najviše grijali. Vjerovatno su se zbog toga i više kvarili od ostalih. Ipak, riječ je o par procenata razlike i zato dosta više priče "maxtor ne valja". Drži ga na 30 stepeni i trajati će 10 godina.

    Dalje, denisboy, uzmi onu moju konfu i stavi 8400 u nju kako ti je rekao syss. Nema potrebe dalje filozofirati.
     
  9. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    I Denis ako ti nije problem cekat da ti dostave pogledaj malo http://www.genelec.ba imaju pravo super cijene a i ponuda nije losa.
     
  10. denisboy

    denisboy Novi član

    Naruceno i cekam. Konfiguracija koju sam narucio je sljedeca.

    Svi daljnji savijeti su beskorisni, ali ispravke su dobrodosle da znam sta ubuduce srediti tj. ispraviti.

    Samo cini mi se da je ovo sto sam uzeo plocica od 2G rama, a ne 2x1GB RAM-a.

    Valjda nije toliko bitno. Jel dosta 2G u odnosu na 4G.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    2 gb nije dosta. Stavi 2x2 GB ako kanis instalirat 64bitne Windowse, a ako zelis 32itne onda dodaj jos 2x512MB npr.
     
  12. denisboy

    denisboy Novi član

    moracu se zadovoljiti sa 2 gige. Makar sad za sad. Nije kasnije problem za 100KM odnijeti da mi nadograde jos 2 GIGE, ali sad za sad to je to.

    De mi recite koji OS je vama najbolji za igre novije. Imacu dual boot sistem, jer XP bit mi je svetinja, koju moram imati za rad.

    Ali koji je vama od ova 4 operativna sistema najbolji za novije igre:

    XP 32-bit
    XP 64-bit
    VISTA 32-bit
    VISTA 64-bit
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    XP. :D 32-bitni jer nemas vise od 3GB rama. Ispada da ti i ne treba dual-boot. ;)
     
  14. denisboy

    denisboy Novi član

    A recimo kad budem imao. Koji bi sistem uzeo.
     
  15. GW

    GW Moderator

    2 32-bitna xp-a.
     
  16. denisboy

    denisboy Novi član

    ma sto smo pametni danas :smt003
     
  17. GW

    GW Moderator

    Glup odgovor za glupo pitanje. Prikladno, zar ne?
     
  18. denisboy

    denisboy Novi član

    Glupo pitanje. Što.

    Interesuje me jeli novije igre koriste potencijal 64bitnih sistema. Šta tu ima glupo. Jeli novije igre idu bolje na 64-bitnim sistemima nego li na 32 bitnim.

    I da li se zbog dx10 isplati koristiti Vista ili ne.

    Sve je to razlog pitanja, na koje mi treba odgovor od ljudi koji imaju sa tim iskustva. Jer ja do danas nisam sveukupno 3 igre igrao na racunaru.

    I de mi reci šta je tu glupo. Što si tako arogantan. Nemoj nikad mislit da si bolji od drugih dok ih ne upoznas. Mislim da su pitanja realna i sa razlogom i da zasluzim normalan dijalog.

    Pametniji sam o tebe garant, ali to ne znaci da se razumijem u hardware i igre kao ti.

    Nema glupih pitanja, samo glupih ljudi.
    Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.

    To sto ti znas neke odgovore na neka pitanja na koja ja neznam a meni trebaju, ne cini tebe pametnim, a mene glupim. Zato malo postovanja u diskusiji. Molim lijepo.
     
  19. GW

    GW Moderator

  20. denisboy

    denisboy Novi član

    Pise na youtoube-u :smt003
    Sta se to inace pise na youtube-u.

    Mir, mir, mir...niko nije kriv.

    Pod tim da mi ne treba dual-boot smatras da je Xp 32 bit dovoljan za igre i da necu imati bitnije bolje performanse na 64 bit sistemima. Jesam li u pravu.

    A DX10 igre i VISTA isto tako. Jel to smatras da je XP 32 bit dovoljan????