komp zeza..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zlaajaa, Sep 26, 2006.

  1. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    Uzeo sam novu plocu asrock dual vsta s 939 i athlon 3000 64 box u genelecu i radon 9800 pro od druga... formatiro wind i snjimio drivere sa cd-a koji sam dobio uz plocu. kad sam snjimio agp driver komp mi se zajedi... vratim na staro i radi. drivere sam snjimo zadnje sa ati.com stranice... u 3d mark 05 mi je prvo pokazo oko 600 score poslje 1200 pa 950... koji bi score trebo da imam.. imam wind xp... igra prey vrlo dobro radi na pojacanim detaljima sve dok se komp ne restuje ili zaledi.. sta nije uredu?
     
  2. Chode

    Chode Aktivista

    Dok sam imao X700 karticu, njeni originalni diriveri su mi radili slicne probleme, naime kad instaliram originalni driver sa CD-a, komp se ledio... onda sam samo instalirao Catalyst 5.6 drivere, i sve je bilo OK.
     
  3. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    probo sam ubacit geforce fx 5600 ali onda mi komp totalno poludi. slika je sjebana kad ocitava hdd, memoriju... a kad udje u wind skroz zaledi. sta da radim? evo radon drivere sam snjimo nove preko starih... da formatiram da pa probam sa novim ili ima neko druge rjesenje?
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    pokusaj "na cisto" instalirat samo Catalyst 5.6. Ako ne upali, ja bih posumnjao da nije RAM malo smrdljiv...
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    Ma najbolje ti je, odnesi ga u genelec, odakle si ga i dobio, valjda imas garancijul. A ak nista promjeni ram , donesi od prijatelja pa isprobaj to sam da vidis jeli do rama!! :wink: :?
     
  6. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    evo malo sam graf pogledo i vrela je. sa ati tool sam smanjio clockove i ne resetuje se komp vise, ali i dalje 3d mark pogazuje lose rezuletate... kod jarana graf nije zadavala probleme...
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    Pa onda znaci da je do pregrijavanje kartice, problem jesi pokusavao neku drugu ATi-jevu (to radi drivera) karticu staviti. :mrgreen: :|
     
  8. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    kakav hladnjak da uzmem za ovu graf. u genelecu sam vidio neki od 10km koji sam davno uzeo da ati 9200 i radio je super. pa ocel moce za ovu ?
     
  9. Chode

    Chode Aktivista

    graficka i treba da je vrela. te ati karte i rade na nekih 70ak stepeni normalno. ako vec hoces dobar cooler na grafi, ja sam na x700 imao Zalmana VF-700, odlican je, aktivno hladi i memorijske cipove (a dodju i pasivnjaci za cipove)
     
  10. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Kako si to provjerio? Prstom? Nemoj to raditi dok je kartica pod naponom, a i kada nije zbog statičkog elektriciteta. Ljudima se znalo desavati da slucajno prstom omaše rebra na memorijskim ćipovima i da trajno oštete karticu.
    Ugasi kompjuter, izvadi karticu i provjeri da se hladnjak na GPU nije olabavio pa ne hladi kako treba.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Pogledaj ti ispravnost AGP-a.Desava se i taj problem a to sto ti ATI DRIVERI prave probleme tako ti je i UVIJEK CE TI PRAVITI PROBLEME to samo da znas.Ja ti sad kazem da ces imati i problema u igrama ponekad :D sa njima.Imao sam nekoliko ATI grafulja i svaka mi je srala :evil:
     
  12. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    pa sta da radim? kako da provjerim ispravnost agp-a? kad sam instaliro drivere za agp sa cde od ploce komp poludi... da im odnesem u genelec? mogul to oni provjerit?
     
  13. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    ja neznam sta vise da radim... jel mogu nekako provjerit ispravnost... dali da njima odnesem ... ili da ga bacim kroz prozor :)
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Naravno da mogu provjeriti.Kad se zeza sa svakom grafom to obavezno uradi ha ja :wink:
     
  15. Sale

    Sale Aktivista

    E jebiga ak se tebi ATi ne svida ili zbog nekih drugih razloga ne odgovara nemoras ga odmah ruziti, a to za Drivere sto pricas uopste nije istina, promjenio sam 3 atijeve graficke kartice do sada, sve tri su odlicno radile. Tako da te molim u buduce da ne pricas o necemu sto neznas !!!
     
  16. Sale

    Sale Aktivista

    Ah najbolje je odnesi u Genelec neka oni fino pregledaju sta je u pitanju, jesu li driveri, ploca ili pak pregrijavanje ili nesto drugo.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Pa bolan sto ljudi vise kupuju Nvidia grafulje.Zato sto imaju stabilnije drivere.Nisam ja rekao da Ati ne valja nego da su im driveri FUJ sto je potvrdilo mali milion ljudi :wink: Nedam ja Nforce stabilnost i samopouzdanost ni za sta :p :p :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E sad si ga vala provalio, nvidija uopce nema bolje drivere...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Open GL anyone?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ati je to poprilicno popravio, X800XL je u Q4 bila brza od 6800GT, druga je stvar sto openGL igre jako koriste stencil-sjencanje i slicne gluposti...