komp zeza..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zlaajaa, Sep 26, 2006.

  1. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    vidim ovdje ima dosta ljudi sa dual sata 2 plocom. ja sam naso tonu postova ljudi koji imaju sa agp driverima. ja sam sa dual vsta nikako ne mogu da uspijem snjimit agp driver... pa zanima me kako kod vas radi..


    kad sam pogledo broj ljudi koji ima problema sa agp driverima asrock se pokazo kao pravi shit od ploce...
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Meni je svejedno koja mi je graficka u komputeru, sam nek je bolja od prehodne :mrgreen: , zato ja negledam jeli ATi ili nVidia, ali nije razlog ako npr volim nVidiu da pricam kako su kod ATi-jevih kartica driveri veoma losi i sl. (sto uopste nije istina) :wink:
     
  3. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Čovjeka ne zezaju driver-i za grafičku karticu nego drajveri od matične ploče za AGP kontroler.
    Pogledaj na sajtu proizvođača matične ploče postoji li nova verzija drajvera pa ih downloa-aj i instaliraj. Ako budeš imao istih problema odnesi kompjuter u Genelec pa neka oni pogledaju pošto pretpostavljam imaš garanciju. Iz tog razloga ti ne bih preporučio flešovanje biosa koje bi možda pomoglo, ali time dovodiš garanciju ploče u pitanje.
     
  4. zlaajaa

    zlaajaa Aktivista

    probo sam skinut stare i nove drivere ali nije pomoglo.. pa sam dogovorio da odnesem u subotu njima... hvala na trudu.. a zanima me koji bi trebo rezulatat imat u 3d marku 03, 05 ili 06 sa ovom dual vsta, amd 3000+, 512ddr 333 i radeon 9800 pro. priblizan neki rezultat...
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    3dmark 03 jedno 6000-8000 bodova a 3dmark 05 od 2500-3500 bodova za 3dmark 06 neznam, a mislim i da se nemzoe testirati jer nema sm 3.0. :wink:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    zašto uopće stavljaš agp drivere ako ne rade dobro? šta bez drivera nema slike? :D
     
  7. maniac

    maniac Novi član

    Imao sam i ja posla sa jednom Asrock plocom, nemogu se sjetiti koja je tacno bila ali je jedna od novijih, mozda od prije 5-6 mjeseci. I imao sam isti problem, sta god da sam uradio cim ubacim drivere za grafulju zamrzne odmah posle boot-a. Probao sam sa FX5200, FX5700 i 6800 od nVidie i sa R9250, R9600 i X800 o ATI-ja i isti problem je bio. Nisam radio flash biosa jer su mi rekli da samo vratim tu plocu i da cu dobiti novu, to sam i uradio i nova je radila bez ikakvih problema. Znaci lako je moguce da sam imao istu plocu kao i ti jer je imala 2xSATA i bila je 939, lako se moze desiti da se to moze rijesiti flashovanjem biosa ili mozda da je to fabricki problem sa plocom koji se nemoze rijesiti. Idi u genelec i nek oni prave, samo neznam sto ces uzimati ASROCK pokraj ASUS-a, ako je zbog cijene prevario si se pravo, pa ocigledno je da nisu dzaba jeftinije. Dugo se bavim ovim poslom i nikada nisam imao problema sa ASUS-om, dok su ASROCK i EPOX prednjacili sa nekim extremno losim plocama.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to nista...ali dobro je za jedan Asrock.
    BTW moja ploca recimo ide preko 350Mhz FSB i napon na procu cini mi se do cak 1,8V :)
    Na DFI-ci koju sam imao prije ove je mogao do cak 2,1V!!! :mrgreen:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Jest samo za DFi plocu mozes kupiti 3 Asrock ploce.
     
  11. maniac

    maniac Novi član

    Nisam rekao da sve nevaljaju vec da na nekim jeftinijim plocama imaju neke pocetnicke propuste koji i nisu bas vezani za cijenu ploce. npr. naprave plocu u koju nemoze stati highend graficka a podrzava je LOL.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Prvo kad pises ne pisi ''neke'' i ''neku'' nego napises model, pusti se mahalskog terorizma.
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kod ATI-ja je bitno samo potrefiti za svaku karticu posebno odgovarajucu verziju driver-a.

    Mene je ova X1300Pro zezala sa svim verzijama Catalyst-a i Omega drv., tek ovaj zadnji Catalyst 6.9 (u kojem je izmedju ostalog poradjeno na 1300 i 1600 seriji na Anti-Aliasingu) radi perfektno.

    Ne ureklo se. :)