Konfiguracija - Pomoc oko kupovine

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pimi, Jun 1, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pimi

    pimi Aktivista

    Zelio sam da kupim ovaj racunar pa molim vas da mi pomognete::
    Inter Core2Duo E4700 2.6ghz
    Maticna ploca Asus P5KPL LGA775 Intel G31
    Graficka kartica Nvidia Ge force 8600GT 512mb DDR3
    Ram memorija Kingston 2gb 800mhz ddr2
    HDD 250gb
    Monitor Asus VW222U 22 inca LCD
    Asus Tv Tuner kartica P7131

    1300 Km (Akcija) Da li se isplati??

    Da li ce gurati novije igrice tipa Rainbow Six Vegas 2 ili Assasin Creed i tako te igre?
    Pomoc bi dobro dosla...Hvala unaprijed
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tesko.
    Moze se za te pare uzeti bolja masina.
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Gdje živiš,odakle kupuješ,da vidimo cjenovnik pa nešto da sastavimo.
     
  4. pimi

    pimi Aktivista

    a zivim u sarajevu a ovaj racunar sam vidio u imtec-u.izgleda mi kao dobra masina a posto neam pare kontam na kredit da ga uzmem..da li ce mi moci novije igre radit ono da mi nezapinju??Pokusao sam da neke stvari izmjenim al kazu mi posto je racunar na akciji nemoguce je mijenjati konfiguraciju...Pa sad neznam.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    postoji li mogucnost da dignes lovu u nekoj banci pa da onda za kes kupujes komp?mislim da bi tako puno bolje prosao ;)
     
  6. pimi

    pimi Aktivista

    ma neznam bogami.Ja nisam u mogucnosti da kupim sta jace.ja zelim samo da znam da li ce mi moci gurati novije igre.ak nece moci da ga onda nekupujem djabe ak ce ti zapinjati.to mene zanima
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    "zapinjat" ce ti.. ne kupuj..
     
  8. pimi

    pimi Aktivista

    pa jarane graficka 512 a ram 2gb i core2duo 2,6 pa sta nevalja ovdje il ram il graficka?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ta graficka meda ne moze na nativnoj rezoluciji tog monitora. Maticna je bezveze. Procesor se moze i slabiji uzeti. Kakva je napojna? (no-name garant)
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    graficka je problem, mada moze raditi solidno na manjoj rezoluciji i min detaljima.
    Edit: u isto vrijeme post :lol:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    nema veze sto je 512 MB.. :lol: ne valja grafa.. nije da ne valja, ali neces se sa njom naigrat kako ti mislis..
    edit: zakasnih.. opet hurmashica i njegova ultra gamer oprema za postove :D
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Monitor je los totalno.
     
  13. pimi

    pimi Aktivista

    a znam da graficka ne valja ja sam pitao da li se moze promijeniti kazu da nemoze posto je akcija a htio sam 8800gt a napojna je narawno no name.pa koliko vidim po vasim komentarima da ga ne uzimam.ak vec nemogu igre igrat na njemu da ga onda i neuzimam.hebat ga kad nevalja.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne uzimaj druze. Moze za te pare bolje. Bez obzira krediti ili ne, tebi je to platiti.
     
  15. pimi

    pimi Aktivista

    e pa ajd onda da mi sastavite racunar za ove pare 1300 km mi manje ni vise.ajd pricajte sta se moze uzeti al da kad igram igrica da nema zapinjanja.i da je dobar monitor gledaj ovu svoju 17-ku dodijala mi vise postala mala kad vidim kod jarana samsung 22 inca.et pa predlozite.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    E2220 -155KM
    P5K - 200KM
    2GB RAM - 70KM
    Chieftec 400W napojna - 90KM
    WD 400GB disk - 115KM
    Opticki drajv - 50KM
    Kuciste - 100KM
    9600GT - 300KM
    Monitor 19" - 330KM
    Logitech mis i tastatura - 35KM

    Sve zajedno 1455KMica. Profuro sam budzet 150KM, ali mislim da se to moze prezivjeti. Uzmes kredit u banci i kupis ovo.

    Edit: Tek sad vidjeh post iznad: 22" ovdje ne moze stat, al ono bas nikako. 20" bi mogla ako bi doplatio jos 100KM na ovu gornju konfu, ima istu rezoluciju kao 22" monitor.
     
  17. pimi

    pimi Aktivista

    imam i ovaj prijedlog samo neznam koliko je ovaj amd po intelu koliko ghz?
    AMD Athlon64 X2 6400+ BOX AM2
    ECS NFORCE6M-A (2.0) AM2, Chipset nForce 520LE, DDR2, GLAN, 8-ch HD Audio
    A-DATA DDR2-800 2GB PC6400 240pin
    Maxtor 320GB SATA2 HDD
    ECS nVidia GeForce 9600GT 512MB-MX 256bit, DDR3, Dual DVI, HDTV, Factory OverClocked
    LG DVD-RW drive black ATA, Bulk
    21.6" AOC 2216S Display 5ms, resolution 1680x1050, Contrast 2000:1, 300 cd/m2
    Tastatura Codegen KB-1002 CAC9CA, PS/2
    Codegen Optical Mouse MO-001-CA PS/2, 800dpi
    MidiTower Codegen 6215-CA 400W Front USB and Audio, 1XSATA
    Zvucnici (par)
    Lexmark X2550 MFI P Poklon kopir/printer/skener sa colornim kertridžom
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je UE pretpostavljam. Ukupno gledano, daleko bolja masina od one prve.

    EDIT:
    Bas sam htio spomenuti ove AOC monitore za budget masine. Bolji su od asusa po istoj ili nizoj cijeni.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    3.2 GHz je amd i vuce puno tako da je napojna tu slaba karika i maticna je nesto starijeg datuma i nije neki chipset na njoj. Da je bolja od prve jest pofino.

    Edit: opet u isto vrijeme post :lol:
     
  20. pimi

    pimi Aktivista

    a jel ono kao na intelu dual 3.2 iili samo 3.2 ghz? razlika izmedju ova 2 racunara je 300 km.da li se onda isplati ovaj uzeti?
     
Thread Status:
Not open for further replies.