Konfiguracija - Pomoc oko kupovine

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pimi, Jun 1, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vala za tih 1549KM koliko traze moze se bolja konfa sastavit.
    AMD != Intel.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Bolje ti je uzeti ono sto je hurmashica napisao nego tu, ako je 1549KM..
     
  3. pimi

    pimi Aktivista

    Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz 6MB cache, FSB 1333MHz, BOX
    ECS P33T-A (1.0) LGA775, Intel G31/ICH7, FSB1333, VGA, SATA2
    A-DATA DDR2-800 2GB PC6400 240pin
    Maxtor 320GB SATA2 HDD
    ATI Radeon HD 3870 512MB PCS DDR4, 256bit, 800MHz GPU, 2340MHz MEM, DX10.1, 2 slots
    LG DVD-RW drive black ATA, Bulk
    21.6" AOC 2216S Display 5ms, resolution 1680x1050, Contrast 2000:1, 300 cd/m2
    Tastatura Codegen KB-1002 CAC9CA, PS/2
    Codegen Optical Mouse MO-001-CA PS/2, 800dpi
    MidiTower Codegen 6215-CA 400W Front USB and Audio, 1XSATA
    Zvucnici (par)
    Lexmark X2550 MFI P Poklon kopir/printer/skener sa colornim kertridžom
    ev ima i ovaj 1700 km.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Niko C300 kod Slavoljuba:

    • Procesor • INTEL Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB box
    • Ploča • INTEL DP35DPM
    • Memorija • OCZ PC2-6400 Gold Edition XTC 2048MB
    • Grafička • GeForce 9600GT 512MB/ATI Radeon 3870 512MB
    • HDD • WD 320GB SATA2
    • CD & DVD • DVD-RW Dual Layer 20X
    • Kućište • CHIEFTEC DG-01BD-U-OP + OCZ StealthXStream 500W
    • Ostalo • Garancija 3 godine

    Jos ostaje monitor i to je to.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ode ti u oblake sa cijenom.

    @selvin: Opet post'o prije tebe :lol:

    Edit: Sad mene Dog zaeba, bas sam ovo htio postavit :lol:
     
  6. pimi

    pimi Aktivista

    ajd sad vi meni iskreno recite od ova 3 koji da uzmem iskreno al da mi nezapinju igre koji je najbolji?srecom sva 3 mogu na kredit kao sto planiram da uzmem....
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da se optimalniji izbor ne moze ni napraviti za te pare. Dobra cijena i garancija od tri godine cine cuda.

    Ja ne znam koliko je pimi mislio odvojiti, ali za nekih 1600KM s monitorom, ovo je pravi izbor.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa i u toj konfi od 1700 je napojna haos, ista ona.. Nemoj gledat te akcije.. sastavi sebi konfu, ili se odluci do koliko KM pa nam reci..

    @ hurmashica, trebam nabavit ultra gamer opremu za postanje.. :D
     
  9. pimi

    pimi Aktivista

    gdje si ti vidio ovo i koliko je para ovo sa monitorom 22 inca sad neznam tacno koju marku samsung il nes da stavim nebitno?napisi samo gdje si nasao ovo
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pimi, uzmi kratkorocni nenamjenski kredit i kupi konfu kako treba. Sve tri konfe koje si ti naveo su neizbalansirane, sa svakom ce ti stopati igre.

    http://www.barico.net
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Barico.net

    Istocno Sarajevo, ali nije problem nikakav. Raja s ovog foruma kod doticnog gospodina kupuje godinama, i nikad niko nije imao problema (barem koliko sam ja upoznat). Covjek ima najbolje cijene i najduze garancije i zato je omiljen u ovom drustvu.

    Nema bas velik izbor monitora.
     
  12. pimi

    pimi Aktivista

    eh posto vas ima iz sarajeva ajd vi fino pogledajte na internetu po sarajevskim firmama racunar do 1300 km al da moze na rate da se digne pa sastavite konfiguraciju pa mi napisite ovdje.bio bih vam zahvalan.i obavezno napisite koja firma....posto gledajuci ove akcije i vase komentare izgleda da ovo nicemu nevalja.ev dao sam vam prijedlog pa bujrum pisite........
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    tesko da moze do 1300 to sto ti hoces.. barem 1500.. ono sto je vec predlagano..
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pimi, mislim da imas malo previsoke zahtjeve. I posto vidim da si ocaran 22" Samsung monitorom, mislim da je najpovoljniji u plusu, 530KM - 2232BW.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisi ti shvatio poentu izgleda. Ako hoces 22" monitor, ne moze se uzeti masina za te pare da moze gurati danasnje igre, posebno ne na tom monitoru. Za igrati na 22" treba ti masina od 1800KM (monitor ukljucen). Ako ides na masinu do 1300KM, ovako od oka rekao bih da ne moze preko 19".
     
  16. pimi

    pimi Aktivista

    ajd more i 1500 et da bude lakse za vas.nezelim da vam budem prenaporan samo vas molim da mi pomognete da se nekajem poslije..
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Eto samo se vracaj unazad i citaj, akcijske prodaje ne uzimaj jer se tako tuse nepopularne komponente.
     
  18. pimi

    pimi Aktivista

    Zelio sam da kupim ovaj racunar pa molim vas da mi pomognete::
    Inter Core2Duo E4700 2.6ghz
    Maticna ploca Asus P5KPL LGA775 Intel G31
    Graficka kartica Nvidia Ge force 8600GT 512mb DDR3 -(zamjena)GF9600GT 512MB SSC
    Ram memorija Kingston 2gb 800mhz ddr2
    HDD 250gb
    Monitor Asus VW222U 22 inca LCD
    Asus Tv Tuner kartica P7131

    eh ev ga raja skontao sam veze preko jednog covjeka da mi samo zamijeni ovu graficku 8600 na nVIDIA GF9600GT 512MB SSC.umjesto 1300 kostat ce 1500.pa jel sad ovo ok??ja se nadam.ja mislim da sam dobru graficku stavio za razliku od ove koja kosta 150 km fakat sam se uvjerio da je smece ova 8600.valjda ova valja sto sam zamijenio.e sad valjda nece zapinjat...
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lol, SSC. :lol:
    Kao prvo, ploca je tu tanka.
    Kao drugo, SSC je dosta skuplja od obicne nenaklokane verzije, a i raja prica da ima nekih belaja sa SSC.
    Kao trece, monitor je bezveze.

    NHF, ali ti izgleda radis bas kontra od onog sto ti mi pricamo...
     
  20. GW

    GW Moderator

    AMD konfiguracija sa 19" monitorom, 9600GT, 2 gige rama, dobra napojna, sve može stati u tu cijenu. Komponente uzimati od različitih trgovina, jer ćeš tako najjeftinije proći pimi.
     
Thread Status:
Not open for further replies.