Konfiguracija----->Sta kazete???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Hells, May 2, 2005.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Evo konfiguracija koju kontam uzet,pa mi recite sta mislite:
    ASUS A7V8X-X, Via KT400, socA, DDR400,+SB,+L.. 77,00 KM
    CPU SEMPRON 2600+, socA, 256 KB, BOX 145,00 KM
    DDR 512 MB, PC3200, DDR400 68,00 KM
    HDD 80 GB, CAVIAR WD800JB, 8MB, 7200 110,00 KM
    FDD 3,5 1,44 MB, SAMSUNG 10,00 KM
    DVD RW LG Double Layer +/- 16X 99,00 KM
    CD REWriter LG 52x32x52 40,00 KM
    Tastatura KB-1806, 102 zn, BiH, Win, PS/2 6,00 KM
    Mi? Maxxtro MUSOPTI optical, PS/2 7,00 KM
    SVGA ASUS A9550GE, ATI RADEON GAMER, 128 mb .. 127,00 KM
    Monitor 17" SAMSUNG, SM793DF, SREBRENO CRNI 207,00 KM
    Kućište, midi P4-MJC-BL1, BLACK, ATX, 400W 43,00 KM
    Modem,mi ne treba,idem preko LAn-a.
    A zvucnike imam 5.1


    Umjesto ovog Semprona bi uzeo Barton-a 2500+,(nema u ponudi od geneleca)kao sto sad imam,pa bi ga na 3200+ clocknuo
    Hdd je u-ata,jel mi preporucujete sata ili uata hdd-ove
    Graficka je 9550ge,kako znam ona je 128bit i mislim da se moze clockirati nesto ,a ima i obicna 9550,ali ne znam jeli 128bitna kosta oko 100KM.
    Sta mi predlazete?
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Bljak slozeno. Nemam vremena pisati sta bi ti preporucio. Idem pisat maturski.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    maticna bi trebala biti nforce2 u400, procesor athlon xp 2500m, a graficka barem "moddabilna" 9800se. sve to bi povecalo cijenu za nekih ~250 KM.
     
  4. [tota]

    [tota] Aktivista

    Slažem se s enisom. Barton > semperon
    Mislim da nema potrebe za dvd/rw i cd/rw. Dvd/rw je sasvim dovoljan ;)
    Možda bi za disk uzeo seagate (mozda veceg kapaciteta ako je potrebno) te uzmi bolji mis a moze i bolja tastatura. Best buy mis je Microsoft Intelli 1.1a, oko 25-30km.
     
  5. kenci

    kenci Aktivista

    jok sempron.. nego jarane bolje ti trazi 64bitni cpu.. danas su cijene niske za takav cpu...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    prilicno lose slozeno. prvo stavi nforce2 plocu, dvd citac+dvd pisac, hard disk je vec za danasnje pojmoe premalog kapaciteta, ako se igras fpsa i strategija, taj mish je blago receno jadan. radije zbavi tbred b athlona 2700+ nego semprona. ima jos, ali da vidim sta ce drugi reci posto mi je mrsko kucati.
     
  7. Hells

    Hells Aktivista

    za mis i tastaturu sam stavio samo onako formalno najjeftinije,ali ljudi vi meni pricate o 64 bitnim procesorima i 9800se,a gdje mi te pare?
    Mislim da cu uzet bolju maticnu i bartona mobile kako ste gore naveli,a za graficku neam vise para zasad,ali mislim da je dobar izbor 9550ge 128MB.
    A dvd pisac cu uzet,necu cd-rw + dvd-rw.
     
  8. Hells

    Hells Aktivista

    Uglavnom bice bolje od ove moje sadasnje konfiguracije.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ajde imam ja vremena :D

    matičnjak abit nf7 2.0 (nemoj brate taj asus).
    barem barton 2500 desktop ili možda 2400 mobilni.
    uzmi gigabajt rama jer nikad jeftiniji nije bio, a uvijek ga možeš iskoristiti kasnije u nekoj konfiguraciji (gledaj da ne uzmeš baš največi no-name drek).
    disk uzmi seagate pata 80 ili veći.
    dosta ti je samo dvd-rw ako već štediš... nec 3520 radi duže garancije od pioneer-a 109 (makar 109-ka dobro radi, ali kod nas ima godinu dana garancije, a nec 2).
    ova asus-ova 9550 se podosta dobro clocka ako se ne varam.

    inače cijeli koncept si malo krivo zamislio... štediš na periferiji što nikako nije dobro. okreni malo ploču - svaki dan se družiš sa: mišem, tastaturom i monitorom... kvalitetan monitor ti može preživjet 5 i više promjena kompletne konfiguracije, miš i tastatura isto tako nisu mjesto za štednju jer tipkaš po njemu, a ne po procesoru, kvalitetno napajanje isto tako nisi uzeo u obzir... mislim uštedit ćeš 50-ak km na napajanju, a ako ti isto krepa, gotovo pod obavezno povlači za sobom bar matičnu.

    razmisli ponovo i eventualno uštedi još malo novaca, pa onda nešto poštenije uzmi.
     
  10. GV

    GV Komšija

    Bolje bi ti bilo da si napisao kojom lovom raspolažeš pa da onda tražiš savjete o konfiguraciji za tu sumu, ovako će ti svaku popljuvati. Ja imam samo jedno pitanje ako već hoćeš DVD pržilicu onda zašto onda ne kupiš i DVD čitač umjesto onog CD RW.
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    Pa eto ja sam mislio dati oko 900-950Km za novu konfiguraciju,bez modema i bez zvucnika.
    Imam iskustva sa przilicama kako se brzo pokvare,pa sam mislio da uzmem cd-rw za przenje cd-ova ,a dvd-rw za przenje dvd-ova.
    A ako budem htjeo gledati dvd(sto rijetko kad radim)gledacu na dvd-rw.!!!!
     
  12. GV

    GV Komšija

    Ali ako hoćeš kopirati dvd direktno onda ti ipak treba čitač (a sigurno će ti zatrebati). Onako laički najbolji ti je savjet od svih gore navedenih da obratiš pažnju na napajanje i da ideš na nf2 ploče.
    Kažem ja, a vidi potpis :wink:
     
  13. Hells

    Hells Aktivista

    koliko kosta ta ploca nf2 ,a napajanje sam mislio 400W,!
     
  14. postal dude

    postal dude Aktivista

    uzmi vako
    epox 8rda+ ~ 130
    barthon moblni2.4+ 180
    hdd 80gb netreba ti vise (sprzi svu muziku na dvdove) 110
    rama 1gb (gdje ti nađe 512 za 68KM) 200
    9550 je dobra grafa za te pare(saphire) 140
    MONITOR 200
    OSTALO 200
    ___________________________________________________
    sve 1160

    ako ti je puno odkresi mobilnog i stravi sempron2.3 koji je 99KM a za igre ti bolji netreba
    otkini rw obični i
    po gige rama
    i to ti je
    900KM :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    monitor za 200KM! pa ne bih takav ekran ni na mobitel stavio. monitor je zadnja stvar na kojoj se stedi fyi.
     
  16. Hells

    Hells Aktivista

    u genelecu je 512 ram-a 68Km,(3200)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kupovati K7 arhitekturu je suludo :idea:
    Skupljaj za 939. Ostalo nije vrijedno spomena.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    pa cek, covjek je rekao koliko ima para na raspolaganju i sad bi svi trebali reci hajde dodaj jos samo 400 KM, uzmi a64 i sve ce biti ok :)

    ne bih se slozio da je odzvonilo za k7 iz prostog razloga sto a64, a ni em64 nece biti iskoristeni prije longhorn-a u pravom smislu, dakle, za ~2 godine, sto je taman negdje vrijeme za novu konfiguraciju.. mobilni barton 2500+ clockan do neba, zasto ne? i u "tvom" slucaju covjek sigurno ne bi isao preko a64 3000+ koji i nije neki eXtremni clocker, ne?

    naravno, bilo bi krasno sada uzeti s939 s nekom fush pcie karticom pa nekad to sve lijepo nadograditi, ali...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Don Kingu gore se navode ploce tipa NF7 ''a zna se kolika je njihova cijena kao i za A64'' sa minimalnim dodavanjem love SixtiFour bi bio u konfi.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    kljucna rijec je dodavanje.. imaj na umu da je njemu vec "znacajno" dodavanje samo za nf2, a kamo li za a64 platformu.. uz to, cijena jedne epox-ice u odnosu na kvalitetnu 939 plocu?