Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Nov 13, 2005.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kolega hoce dobar racunar za igranje igrica uglavnom. Sta mu preporucujete ? Evo nekih ponuda:

    1. AMD Sempron 3000+
    DDR 512MB PC400
    HDD 80GB 7200rpm
    DVD RW DUAL LAYER
    ATI RADEON 9550 256MB TV OUT
    FDD 1.44MB
    NETWORK CARD 10/100 Mbps
    FAX MODEM
    SOUND CARD
    ZVUCNICI 2+1
    TASTATURA MULTIMEDIJALNA
    OPTICKI MIS S PODLOGOM
    CASE MIDI TOWER 400W
    MONITOR 17¨ FLAT

    VPC: 1345 KM

    2. P4 3000MHz i sve ostalo kao gore VPC: 1495 KM

    3. AMD Athlon 64 3000+ i sve ostalo kao gore VPC: 1445 KM

    Ne znam razliku izmedju Semprona i Athlona. Ja imam p4 i jako sam zadovoljan. Buraz mi ima AMD. Ljeti ima problema s hladjenjem procesora. Radi to ventilatorom katkad... Koje su vase preporuke ? Napisite razlike izmedju navedena 3 CPU da znam. Ja bi mozda preporucio da uzme jacu graficku. Mozda 9800PRO ? Pisite preporuke.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ce se igrat nek uzme 6800le i malo modda usput, AMD kakav 939 i gigu rama ostalo nek reze (ovo mislim samo ako ce 98% vremena provodit u igranju).
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako rece sulu...

    Skidaj zvucnu, jer ti na skoro svim plocama ima sound, osim ako mislis uzeti audigy ili slicno.
    Skidaj modem ako ti ne treba..

    Gore si izmjenio samo procesore, moras znaci mijenjati i ploce
    Sve u svemu, graficka ti je tu najlosija komponenta, a s njom sigurno neces igrati, barem ne na zadovoljavajucem nivou.

    Kako rece sulu, i kako se ponovilo vec milion puta na forumu, za igranje A64 s939, na NF4 ploci i min 6600, a pozeljno neki 6800 le, Ati radeon x800 ili jaca graficka, giga rama...

    U kojoj firmi mislis kupovati i do koliko para, da ti mozemo sastaviti? Vidim da si iz Bihaca pa bas i nemas neki izbor, osim ako ces ici negdje dalje.

    9800pro je dobra kartica, ali ove koje se danas prodaju su uglavnom napravljene od viska cipova te imaju losiju memoriju i nisu puno bolje od 9600xt. U savkom slucaju to je za danasnje uslove zastarjela tehnologija.
     
  4. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Uzet ce:
    AMD Athlon64 3200+
    Asrock 939 A8X-M Sockel 939,Uli 1689, FSB 1000, 4xDDR 400, AGP 8x, 3xPCI, 7.1 Audio, LAN, SATA, RAID 0/1
    Maxtor 120GB HDD/7200rpm
    DDR 512MB PC3200 x2
    ATI Radeon 9600Pro 256MB 128bit, AGP 8X, DirecX 9.0, DVI, TV-out
    DVD RW
    LG flatron 17'' f720B
    tastatura mis i te gluposti
    oko 1400 KM. Dobro ?
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    graficka je losha i nek uzme plocu sa pcie slot(ovima) :smt001
    btw ako ti je frend iz Bihaca najbolje je da ode do Zagreba, Links ili Hgspot..
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Grafika je socijala.
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kakve vi graficke zahtjevate ?
    Ja imam aTI RADEON 9600SE 128MB overclocked sa 324:203 na 276:220, a
    ta pro verzija gore navedena ima 400:500 standard settings. Ja mislim da bi to radilo sasvim fino na vise nego solidnim postavkama. Kod mene je sve cesto na HIGH pa radi. :lol:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ti je dovoljno onda ne ostane :?
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    plocha je shit....fakat uzmi neku sa pcie
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne valja. Sta ce mu 1GB memorije + sranje ploca i osrednja graficka?


    Evo ti iz Plus-a.
    CPU: ATHLON 64 3000+BOX Sck.939 - 330KM
    MBO: ABIT KN8 nVIDIA NF4 Sck.939 - 235KM
    MEM: 512MB 400MHz A-DATA - 98KM
    DVD: DVD RW/RAM NEC ND-4550A 16X SILVER - 110KM
    VGA: LEADTEK PX6600 TD PCX 128MB TV-out DVI - 235KM
    HDD: 160GB SEAGATE SATA 8M - 185KM
    + monitor, tipkovnica, mish, kuciste - ~1500KM.
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    *udara glavom u zid koliko je to moguce*

    Kad cete vise naucit? AMD sck. 939 procovi su H L A D N I!!!!!!!!!! :evil:
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    9600pro je smece, neznam sta ti igras kad igras na high sa 9600se

    ja igram na 9550xt na 520/840 i ne igram na high, a moja kartica pojede i 9600 pro i se verziju
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Najmanje 9550 za kakvo takvo igranje, sa ovom kartom se većina današnjih igara sa štimanjem može igrati, a pravo je jeftina, znam razumijem svi ste vi gurui i ja bi 7800, ali malo stvarnosti...
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nismo mi gurui, ali ako nije na nekom zadovoljavajucem nivou radije necu ni igrati nego se nervirati.

    Ja sam evo odustao od F.E.A.R.-a, zato sto me ne zadovoljava graficka

    Druga stvar, momak je fino naveo da ce masina sluziti pretezno za igranje, a po meni bi bilo veoma glupo i debilno danas kupiti 9550, bilo koju verziju, za mashinu koja ce sluziti za igranje.

    Pa covjece, ta karta ne moze gurati igre koje izlaze danas, a sta je s onim "Treba gledati u buducnost"

    Ako igra samo strategije, i flash igre onda moze kupiti 9550.

    Druga stvar, bolje je u svakom slucaju da kupi bolju graficku, nego gigu rama ako nema para.
    Svakako da je lakse u buducnosti odvojiti 100-tinjak KM na jos rama nego 300-tinjak KM na graficku..

    Eto toliko.
     
  15. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Imam pomenutu kartu i zadovoljan sam, svaku igru koju sam dosada probao radila je.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesi probao FEAR, ili nesto slicno? Spominjem FEAR zato sto sam samo to probao od novih igara.

    Nemozes biti zadovoljan nikako, to mozes nekom durgom pricati.

    A to sto mozda nemozes sebi priustiti bolju graficku, kakav sam i sam, to je druga stvar.
    Moja je karta brza od tvoje i ja nisam zadovoljan!!!

    Mozda ti igras samo sah pa ti je dovoljno.

    Pa ljudi prelistajte malo po netu, kakve zahtjeve nove igre imaju.
    Pogledaj zahtjeva za UT2007. To mozes igrati na 320x200 sa 9550, da imas FPS preko 20.
     
  17. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Eto moje konfiguracije dole. Igrao sam DOOM3 bez problema, Far Cry, UT2004, presao FAHRENHEIT (zanima me sta je rekla INDIGO CHILD JADE), SAN ANDREAS, SERIOUS SAM [fe,se,2 demo],CALL OF DUTY, FIFA 06, PRINCE OF PERSIA, PRINCE OF PERSIA 2, BATTLE FOR MIDDLEARTH, HALF LIFE 2,NFSU,NFSU2,BATTLEFIELD 2...
    Sve su mi radile bez belaja. Jos mi HDD bude natrpan da ne bi rekli da mi je HDD prazan i registry optimizovan i sve sriktano. Imam dosta programa za dizajn i programiranje... Tako da mi je 65% HDD-a zauzeto. Ali odrzavam sistem kako tako s TuneUp Utilities 2006, Diskeeper defragment. Planirao sam uzeti Serious Sam 2, a mozda naci od koga i F.E.A.R. da probam. Vi kada ste zacaklanili toliko za graficke, kao da igrate na ULTRA HIGH & 1280*960. :shock:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Uhh Quake 4 1280x1024 4AA/8AF (medium texture radi vga memorije). Ne mogu stvarno igrat igre na kompu ako nije upaljen AA ili reza ispod 1024x768 izbija oci.
     
  19. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    AA - antialiasing pretpostavljam da je. Ako je to to, onda ja ne mogu igrati s tim. Kada muti sliku. Beze mi. Kvari mi vid. :D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Muti ti sliku zato sto ti graficka nema snage, a usput ti i usporava.

    Haj majke ti reci na kojoj si rezoluciji igrao Far Cry?