Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Nov 13, 2005.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    800*600 nesto medium nesto very high. Stavljao sam vodu sto bolju jer mi se svidjalo. Davno sam to igrao. Ne sjecam se vishe. Znam da mi se vrtilo oko onih standardnih i nesto sam povecavao nakon sto sam vidio da mi ne stopa. 8)
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Gdje ce 9550 u masinu za igranje... 6600 se jedva nosi sa F.E.A.R.-om na 1024*765, Riddick 800*600 stim da se i dalje osjeti lijenost grafike, Dommoidne igre mogu lagano ici na sa 4xAA/8Aisnotropy itd... ako ce masinu za igranje sa 9550 grafikom onda ce hamanu svaku drugu igrati 800*600 bez ikakvih dodatnih poboljsanja... dakle minimala 6600 pa na dalje!
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    kako nemoze biti zadovoljan? graficka kosta 130KM...
    igrao sam FEAR i na 6600gt i na 9550 (naravno ne na default clocku), i ako smanjis texture i world detail na minimum, pogasis AA i AF, a sve ostalo ostavis na medium (800x600), igra ne izgubi pretjerano puno atmosfere odnosno meni je ipak totalno jebena kako god okrenes, to sto si ti nezadovoljan nista ne znaci...omjer cijena/fps je solidan...
    (prije nego sad nesto odgovoris znaj da sam uzasno osjetljiv na trzanje i ruznu grafiku)

    back to topic, ispod 6600GT ja u novu konfu nebi, osim ako ne namjeravas za godinu dana novu uzimat...
     
  4. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    I ja bi sebi volio 6600GT, ali treba izdvojiti lovu samo za nju. Pola racunara toliko kosta. Zato smanjis detalje i igras 8)
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma nije tacno...sto onda 3200+ ako je dosta skuplji od 3000+ (koji radi bez problema i kao 3200+ i kao 3500+)...zasto dvd-rw, to se bez problema moze dodati ako bude kasnije para, zasto 1GB DDR a graficka stara 2 generacije (nije ni tu neki problem dodati kasnije vise ako bude para)...

    u konfiguraciji namijenjenoj za igranje se ne stedi na grafickoj, isto kao sto se u konfiguraciji namijenjenoj za rad ne stedi na monitoru

    ova konfiguracija koju si ti naveo NIJE za ozbiljnog igraca isto kao sto 17'' crt monitor od 200KM nije za nekoga ko svaki dan vise sati ozbiljno radi na kompjuteru (znam da ces se sad naljutiti ali to ti je surova istina)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    već mi je polagano dosadno govoriti o važnosti monitora... bitno je da se izdvoji masa para za grafičku koja komotno može u smeće za 2 godine, a tamo neki monitor u koji se gleda 5-6 sati dnevno...
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    Aj majke vam sulu i dog father nisu svi ko vi ;)
    Mozda je nekome normalno da igra 1024x768 medium detalji
    bez AA i sl... isto kao sto je nekome normalno da auto vozi
    u prosjeku 60-70 km/h a nekome 100-120kmh ;)
    I da sto jeste jeste, 6600 GT je minimala, moze i obicna 6600
    S939+PCI-Express+512RAM-a neka kasnije jos uzme, i neka malo bolji monitor i napojnu uzme da to ne bi izgorilo... 3000+ S939 trebao biti sasvim dovoljan i best buy je,
    a nakon nekog vremena moze uraditi OC, Venice jezgra je najbolja i najhladnij
    pa neka potrazi 3000+Venice ;)
    Pogledaj ima li u Plusu Chiftec napojni ;) (Uvijek dobar izbor za napojnu)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa sta sam ja rekao?

    Covjek je lijepo rekao da hoce mashinu za igranje.

    ja sam lijepo rekao da ako hoce mashinu za igranje, onda ako je imalo normalan, nece kupiti 9550.
    Ta karta je bila dobar izbor prije pola godine i vise, danas to vise nije dobra kupovina, pogotovo ne za mashinu za igranje.

    Pitanje za vnm-a

    Jel bi sebi kupio jachu graficku sada da imas pare?
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    jarane samo po mojoj konfiguraciji bi ti trebalo biti jasno da nebih, ili mozda vidis neku komponentu da nije zestoki low-end krsh? sramota bi me bilo da u to ubacim grafulju skuplju od 150KM
    a da tek znas za kakvim monitorom sjedim po 6 sati dnevno...(syss bi me tukao sve do bolnice onom svojom toshibom, ja krvav a laptopu nista)

    ali da imam 1500KM za novu konfiguraciju normalno da bi ubacio kakvu dobru grafulju u to...ali to ne znaci da sad sa ovim sta imam nisam zadovoljan, niti da neko nemoze biti zadovoljan sa 9550...jer skontaj sta si prije godinu dana mogao kupiti za te pare...graficku koja hl2 ili d3 nije mogla da vrti ni upola dobro kao sto 9550 moze jedan FEAR...

    ja sam tebe shvatio potpuno i slazem se da 9550 ne ide u novu gamersku konfu ni pod razno (kao sto sam i napisao vec), samo mi je zasmetalo sto tvrdis da se fear nemoze igrat na 9550 a da se ne izgubi atmosfera, jer to je ipak tvoje subjektivno misljenje a ovo je forum tako da sam morao reci svoje iskustvo sa tom igrom i tom grafickom...eto...nemoj da se ljutis posto smo po pitanju konfiguracije za igranje istog misljenja, a posto je to topic...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    hehhe, ali ovo nije komp :D hebo konzolu :D kad nema civilizacije na njoj :D
     
  12. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Abit x700 LE Guru - prijedlog za grafiku, cijena ~ 250KM. PCI-E 256MB TSOPm3.3ns, 8/6 pipa. Kada se djamper prebaci naPro baci nekih 6500 Markova.

    Neki kazu da ima problema sa grijanjem... no ja mislim da je isplatnije uzeti to nego neku obicnu 6600 koja je 8/3 i obicno dodje sa jeftinim memorijama (4 ili 5 ns)