Kućište do 100KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sgtPepper, May 27, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Uskoro namjeravam kupiti kućište do max. 100KM. Treba mi kućište koje će držati temperaturu u kućištu hladnom (a ne ko sad ovo 55-60C), znači dobro bi bilo da ima one 'rupice' i više od jednog ventilatora. Znači, best-buy do 100KM.

    Hvala unaprijed !
     
  2. GW

    GW Moderator

    Uzmeš bilo kakvo i napadneš ga sa bušilicom i brusilicom. :D
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kao i kolega, i ja imam namjeru da kupim kuciste do 100 KM, pa cu upitati kakav je Chieftec Dragon DG-01 B-D-U?
    prema slikama i podacima na njihovoj stranici, kuciste je solidno...

    a sto se tice hladjenja unutar kucista - moja preporuka je:

    [​IMG]

    extremne temp. zahtijevaju ovakva rjesenja :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Los je dragon. Ustvari nije los, kvalitetno je kuciste, ali prevazidjen dizajn. Taj dizajn je star 7-8 godina, nema mjesta za 120mm ventilatore itd. Nekog modernijeg chiefteca ili rebela zaganjati. Eventualno sacekati par dana da cooler master stigne u ue, pa vidjeti ima li sta da se uklapa u budzet.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Antec 3000B, CM590 ili Rebel9 Economy, ta dva kucista mozda nisu najkvalitetnija (nije mozda :D), ali su najfunkcionalnija.

    Nijedan Chieftec nije bas moderan, najvise sto dobijes je 120mm otvor straga, a sprijeda si ogranicen na 92mm. No, daleko su najkvalitetnija kucista u tom cjenovnom rangu.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gdje se ima kupiti ovaj Rebel9 Economy ?
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    sto se mene tice, kod kucista mi uopste nije bitan dizajn...jedino sto mi treba kod kucista jeste kvalitet (da nije izradjen od jeftinog kineskog materijala, da ne zuji, i td.)

    medjutim, posto CM uskoro dolazi u UE, i posto Centurion 590 izgleda zanimljivo, onda cekam jos koji dan :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ni govorio za dizajn, nego za funkcionalnost. Stavka koja bi trebala biti vaznija od bilo cega. Izgled ne gledam, a sto ce tice kvalitete, neka su materijali i obrada dovoljno dobri i to je to.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ne drži svako kućište u podrumu, tako da je dizajn bitan.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kazem sta ja gledam, narod se uglavnom povodi za dizajnom. :D
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja evo kontam chief ageis da uzmem .... al kontam ue ce dobit nesto po normalnim cijenama... al nidje povratne...
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    na HWB-u pise "kroz par sedmica"...e sad koliko je tih par sedmica :D
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    "Coolermaster stiže najkasnije 3 juna."

    Mene će da čeka jedan HyperTX2 :smt004
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ni Mac nema pa ljudi ne hejtaju
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Mac se ne kvari/bsoda, pa ne treba :lol:
     
  17. kaiser

    kaiser Aktivista

    u UE kazu da je vec krenula isporuka i CM 100% dolazi u utorak tj 3 juna.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nisam vidio ovo ranije - bili smo u UE, oni ocekuju da ce poceti s prodajom tamo negdje od sredine naredne sedmice, a mi cemo kroz narednih par sedmica gledati da testiramo najzanimljivije CM proizvode. Mislim da je taman u dobro vrijeme doslo posto je ljeto pa su takve teme popularnije.
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ovo su dobre vijesti, samo jos da hoce cijene stimati :D
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    ma oderace oni nas na pdv i jos za sta njihove zarade :x