Kućište do 100KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sgtPepper, May 27, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    a ne dobiju se oni filteri za prasinu za taj bocni usisni vent? meni je u mom kucistu, kad sam stavio jedan 12cm bocni da uvlaci zrak u kuciste, za 7 dana bilo prasine kilu unutra :roll:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Najlon carapa i rijesen problem.
     
  3. mahalas

    mahalas Novi član

    Ima na dnu kucista jedan filter, i mozda se moze staviti na bocni otvor, nisam pokusao jos.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Danas prohodah do plusa i troumim se izmedju ovih :

    1.http://www.chieftec.com/ch-02b-b.html 127 km
    2.http://www.chieftec.com/bx-02b-b-b.html 126km
    3.http://www.chieftec.com/cx-01b-b-sl.html 130km

    Pune nude za cijenu sva tri, nekako mi je pod 2. najbolje, mada je cini mi se aegis najbolji sto se tice hladjenja (imaju verziju sa mrezom sa strane), ali mi dizajn nije nesto. Kod svih su HDD poprecno postavljeni a sa strane idu do tri 90, mada sumnjam da bi i jedan stavio. Ne znam 2. mi najozbiljnije izgleda i nakvalitetnije od ovih.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    2 i 3 su potpuno isti. Razlika je samo u plastici s prednje strane. Ja prvo ne bih. Jedno od ova dva, koje ti se vise svidja.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Jest isti su, bilo je pod 3. jedno sto mu se otvara citava prednja strana mada je mislim manje po dimenzijama. "Dvica" mi se vise svidja nego mi je lakse kad jos neko potvrdi da je dobro :D
    Ovo svoje staro sam vise toliko iskasapio da svaki put kad ga otvorim nesto pukne :lol:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja imam bravo, i opet je razlika samo u plastici. Kuciste je cvrsto, vrh. Minus su zakrenuti disk kavez i 92mm ventovi naprijed. Nazad je 120mm. To je to. Lim je debeo, kuciste cvrsto, nema vibracija.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    To je to sto se trazi :D manje vise mi je nebitna konfiguracija ventova, neka samo ima 120 nazad.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam postavio i naprijed jedan 92mm, cisto da mi ne uvlaci prasinu kroz svaku rupu. Ovako je malo lakse kontrolisati.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja imam ovu "tricu". Nikad bolje kuciste u zivotu nisam imao. Postoji naravno i boljih, ali za tu cijenu je fenomenalna kupovina. Samo ces mozda trebati uzeti i "L" SATA kablove.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Upravo sam takve dobio uz plocu :) , mislis da se ne bi mogla stranica zatvorit da su oni "pravi"?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mogla bi se zatvoriti, ali bi vjerovatno stranica vrsila mali pritisak na kablove. Tako je kod mene, samo sto ja koristim PATA kablove. Nista strasno doduse. Vise sam se namucio sa molexima da ih postavim kako treba.
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Antec 900 - 150 KM. Mislim da je dobar deal. Kućište je kupljeno, pa ću malo slika/test ubaciti kad dođe (sad je u Sarajevu).
     
  14. doox

    doox Aktivista

    gdje ima Antec 900 za 150km?
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    Preko bare ili polovan.
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    kod nas je to kuciste 200km
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Polovno, tri sedmice staro. (gotovo novo). Čovjeku bilo višak i prodao ga za 150 KM.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Znam ja lika, uzeo CM590 i prodao tog Anteca. Meni ga nudio :lol:
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    I nije mu neki upgrade :wink:
     
  20. Amash

    Amash Aktivista

    Ne bi bilo lose ako bi ponekad usis'o i obris'o prasinu u sobi :p :D