Kupovina klima uredjaja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by russ-co, May 27, 2008.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Kupovina klima uredjaja

    Nama su dolazili i precvikali sve radijatore. Pola familije smo nagovorili da uradi isto, i svi se osjecaju sad rahat kao i mi.
    Kod nas u Ze. grijanje jedino dobro radi kad je napolju u plusu. Hahaha. Tad kao da ga jos dodatno nahajcaju. A cim padne minus, odmah neki kvarovi, pucanje ovog ili onog. Hem Mital zavrne kad im cejf, ako im ko sta prigovori u vezi bilo cega. Uz opravdanje da je naravno kvar neki.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Kupovina klima uredjaja

    Beko je uglavnom proizvodjac, a model ne znam. Znat cu ti reci za par mjeseci kad se vrnem u Zenicu. :D
     
  3. black

    black Komšija

    Kod mene je dobro stolarija , prije tri godine stavio Ugarak REHAU profil. Izolacija je 5cm stiropor a zidovi su dupla cigla.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko obicno košta postavljanje klime ? Ne znam kako fercera, nisam u toku. Trebaju mi doci ljudi i rekose mi da je 150KM do 3m.. sta god to znacilo. Da li je njihovo samo montiranje ili su njihova crijeva, ima li dodadno punjenje koje rade ili je klima vec puna itd.. ?

    Pitam cisto da me ne lupe po usima jer je prosle godine bilo 100KM ali mi mrsko sada traziti ko jos radi jeftinije. Vec sam ove narucio.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    3 metra ti znaci razmak izmedju unutarnje i vanjske jedinice. Crijeva ondosno cijevi dodju uz klimu i dovoljno su duge za pokriju ta 3 metra a plin se vec nalazi u kompresoru i nema se tu sta dopunjavat.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam uzeo klimu preko Ekupi i odmah sa ugradnjom. Isti su ti uslovi, do 3m razmaka, do 5 metara visine. Ljudi sve postavili, kanalicu za kabal do uticnice, akrilni silikon da nema supljina, poprilicno sve pedantno odradjeno, pravo sam zadovoljan kako je postavljeno.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Haval Dino.

    Dobro je to sto Ekupi kompenzuje ugradnju. Mene je na kraju ugradnja izaslo oko 210KM. Nisam imao predstave da je toliko skupo po metru ali sam zadovoljan. Vjerovatno su nam radili isti likovi.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam uzeo osnovnu Vivax 12-ku, cijena sa ugradnjom 585 KM, Electro Lux Zenica je radio ugradnju.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo su momci koji su iz el. servisa kod Atlantisa. I ovlašteni su za vecinu marki na tržištu. Sad' ne znam da li je to Electro Lux.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U Zenici je najlošije, a najskuplje grijanje u državi, budala je ko se grije na "ono" ako se može uopšte nazvati grijanjem, tako da je svaka druga opcija bolja.
    Dok je u Tuzli situacija drugačija, prvo po cijeni, drugo po kvalitetu (para iz TE Tuzla), još gdje se koriste kalorimetri ispadne "dodžaba" grijanje. Za sezonu kolegu dodje grijanje ispod 500 KM sa kalorimetrom, a grije ko ludo.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sada ce navodno traziti 30% cijene grijanja kada skineš radijatore tako da ce prisliti narod da placa taj šit.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I sad se placa 10%. Valjda sto prolaze cijevi kroz stan, pa koristis tu toplotu. Lol
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali mi reče službenica iz grijanja da ce povecati na 30%.. gamad.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne mogu oni nista povecati dok gradsko vijece to ne odobri.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    U Sarajevu je to 40%...

    Poslano s moje Lumia 1520
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je meni uvijek bilo čudno. Pa zar ne bi oni trebali plaćati što prolazi kroz tvoj stan do drugih potrošača?
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hahahahha. Raja to je preuzeto sa zapada gdje je to regulisano dodatnnim stvarima. Npr akp ti je stan na jugu dobro izolovan itd itd placas manje pausal jer ne trosis energiju i obratno. Ovisi ti pausal o101 stvari. Kod nas se sa tim nisu zamarali nego bubnuli fixno i zdrao. Jer ih samo cash interesuje i nista drugo.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja znam jedan slucaj gdje je tako zavrsilo. Covjek nasao dobre advokate i trazio na sudu da se njemu placa ili da izmjeste cijevi. Mislim da je u blatuši bilo ali me nemoj drzati za rijec.

    A kada mi budemo zapada i kada bude mjerac, i kada u svim zgradama bude podjednako grijalo a ne kako je koga zapala prijeratna pumpa, taj procenat ce nama biti najmanji problem.

    Ja sam proširivao stan, gospoda mi zaracunala vecu kvadraturu i lupila vecu cijenu grijanja a nisu ugradili dodatna rebra. Isto grijanje isto sve samo vise placam. Jos mi sjebali ventile pa morao i to placati.

    Grijanje se kod nas palaca po kvadraturi a ne po kvaliteti grijanja i koliko si potrosio. Mi i logika.
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ima li ko preporuciti dobrog servisera za klima uredjaje? 10 komada treba redovni godisnji servis.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Može li se spojiti jedan vanjski uređaj sa dva unutrašnja?