Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jok ba 4gb rama je no go definitivno. Preskupo je to i3 je tanak mozes uzet bolji.
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    A gdje? Tražim već sedmicu dana, a ne uzimam sebi, napisao sam par postova iznad. Za jednog malog je, i mora biti iz radnje..

    Sve u ovom cjenovnom rangu je otprilike isto, to je i3 5. generacije, također "U", obavezno 4GB rama, i 90% ima intel 5500 grafiku, ovo je apsolutno jedino što sam našao da malo odskače, a obišao sam 15 radnji sigurno..
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Pa realno ako nećeš ići na 1000 KM, to je vjerovatno najbolje što novo možeš izvući.. Za 1000 mi je interesentan Dell 15-3558 sa i5+920M.
     
  4. black

    black Komšija

  5. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Pa odabrao sam ovaj sa i3 i nvidia 840M, ipak nema potrebe za i5 s obzirom za sta će se računar koristiti, a SSD se može ubaciti umjesto optičkog drajva, nekad.. još podebljati ram i eto solidnog laptopa

    Hvala svima na pomoći :smt006
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Planirao sam uzeti ovaj laptop pa da vidim vasa misljenja,da li ima sta bolje u ovom cjenovnom rangu.

    CUK MSI GT73VR Titan VR Ready Laptop (Intel i7-6820HK, 32GB RAM, 500GB SSD + 2TB HDD, NVIDIA Geforce GTX 1070 8GB, 17.3" Full HD, Windows 10) - 2016 Oculus Rift Compatible Gaming Notebook Computer https://www.amazon.com/dp/B01JMBR12C/re ... OybNQFAXGH
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta mislite koliko vrijedi ovo

    ASUS U32U 13,3 ''
    Chipset AMD E-450 sa grafikom HD 6320
    RAM 4 GB DDR3
    DIsplay 13,3 '' LED 1366 x 768 (HD)
    HDD 160 GB SATA
    konektori
    VGA
    1 x USB 2.0
    2 x USB 3.0
    LAN
    HDMI
    webcamera
    bluetooth
    Laptop je debljine ultrabookova,dakle manje od 2,5 cm
    baterija drzi preko 4 sata
    https://www.cnet.com/products/asus-u32u ... hdd/specs/

    ako neko moze reci koje su okvirno cijene ovakvih laptopa
    hvala
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    to ima ocajne performanse, samo mu trajanje baterije i ukupna masa valjaju, tu steka i browser sa jednim tabom
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije nesto brz ali mu je mobilnost jaca strana i trajanje baterije
    moze se surfati normalno ali ne otvara nista munjevito...za sve trebaju 2 sekunde :D
    a nije mu ni cijena neka pljacka...samo sam htio provjeriti jesam li platio onoliko koliko vrijedi...a ovdje niko da baci neku procjenu :D
    za ove pare koliko sam ovaj platio,nema niti jedan da ima i HDMI i 3.0 USB ...za ovu cijenu prodaju laptope iz 2008. , 2009. :D
    negdje se morao napraviti kompromis,jer mi je prvenstveno trebao laptop sa HDMI
    ovog hebe sto ima procesor u rangu intel atoma,samo sto ima puno bolju grafiku u odnosu na atom ali to je svjesno asus uradio,jer je dobio ekstremno dugo trajanje baterije...koje je bilo oko 10 sati sa novom baterijom (po recenzijama,nisam ja probao)
    i ima vrlo lijep dizajn,aluminijski pokrov i tanak je pravo
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ubacis SSD I još RAM-a i prodire laptop

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma znam ja to ali necu sada...osim ako ne naletim na kakav jeftin od 60ak GB...ne bi mi trebao veci,jer laptop koristim samo u dnevnoj sobi uz kafu i tako :D

    moram priznati da je malo iritantno koristiti ovaj laptop kada sidjem sa desktopa,sa i7 2600 procesorom...tamo leti sve :D
    a 4 GB rama je sasvim OK za laptop...usko grlo mu je procesor ,ali za ovo sto meni treba,sasvim ok
    stavim ga na stomak i citam pdf. a to nisam mogao do sada,jer su bili preteski laptopi
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma đaba mu sve kad će ga procesor kočit..
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Srecom nisam poletio, a i ciljni budzet je sad malo veci tj malo iznad 1000 KM. 17" vise nije must have, jer sam svakako kontao uzeti i neki monitor.
    Dakle, s obzirom da su se zahtjevi malo povecali kakvo imate misljenje o Dell Vostro laptopima?
    Ciljna konfa je i5, 8 GB RAM i neki SSD, ako je sam onda je 256 GB optimalno, rezolucija 1920x1080. Izbor nije veliki. Nasao sam ova dva:

    https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop ... 3568emea02
    https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop ... emea01-ubu

    Prvi ima dvije grafike, ali samo 4GB i 1TB HDD, sad imam WD Red 1TB i pravo je spor. Drugi ima sve sto treba, malo je skuplji, ali samo ima ugradjenu Intel grafiku. Buduci da za nadogradnju treba sarafati nesto oko laptopa, radije bih odbacio tu opciju.
    Na poslu imam Dell Latitude 7440 i5, 8 GB i 256 SSD i pravo je fino na njemu raditi.

    Da li je ovo ok izbor ili nesto drugo predlazete? Na njemu ce se raditi Android i zato mora biti ekstra brz. Takodjer bih volio i da je malo kvalitetniji build da izdrzi cesta premjestanja i sl.
    Gledam po hefestu prodaju neke laptope polovne, ali sve su to generacije procesora 2010, 2011 uglavnom. Ne znam da li je to pametno uzimati i eventualno nadograditi... Monitor i nekako.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    RAM je uvijek lahko nadograditi.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Fora je da kod Della skidas cijelu donju stranu, jest da nema nekih caka dodatnih, jer imas pristup svemu. Asusa nema previse smisla da nadogradjujem, iako se skida samo jedan poklopac i tu su samo disk i RAM, jer mi treba Intelova virtuelizacija koja za AMD nije podrzana od strane Android Emulatora i onda naravno nema hw renderinga pa je spor ko kornjaca. Kod oca je Inspiron sa i3-2330m, 4GB, 640GB HDD i tu vec radi iako malo koci.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Danas kupljen laptop.
    Thinkpad T440p. Mada prije tenk nego laptop :D
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Meni se od lenova bas svidja onaj x1 carbon...kupio sam ovo cudo gt73vr,a sad me privlace ovi manji tanki laptopi nesto kao razer blade stealth.Ako ima ko da se mijenja :D
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja kupio ovaj, jer je bio na akciji u univerzalnom. Nov Dell mi je bio preskup.
    Na poslu imam Dell E7440 i7-4600U, 12 GB RAM i 256 SSD, znaci jede virtuelizaciju. I jos je skoro tanak kao taj x1, ali uzeo sam ovaj da radim na njemu, a ne da ga gledam, tako da sam i vise nego zadovoljan :)
    Dobra stvar kod ovog Lenova je dobra baterija i easy upgrade, imam vec tray za buduci upgrade na ssd znaci upravo sto sam htio. Jedini downside sto nema hdmi nego mini display port. Ima dock neki na piku, ali je 400 KM, a i ne treba mi toliko portova :)
    Trebam li spomenuti da je dosao sshd disk, znaci vec imam neki performance boost u startu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. Decerto

    Decerto Komšija

    Dobro je neki lik rekao...ne zele gameri macbook air.Zasto ne uzmu taj novi dizajn grafe (max-q),i ostave ga u starom vecem laptopu,ali stave recimo desktop cpu ili mozda veci kuler sa vise heatpipes itd itd..nego ako je manja grafa idemo i na manji laptop.Evo meni ovaj gt73vr nije smetao niti sekunde dok sam putovao iz amerike u bosnu.Strpao ga u backpack,i sa napojnom i svim ostalim dzidzama i to je to.A laptop je 17.3" i 4kg (5 sa napojnom).