Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko si voljan dati za polovan, mislim da još uvijek ima garanciju u imtecu?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima novih i za 400 dok ima jedan polovan za 230 tako da blage nemam kolika je realna.. reci koliko trazis ?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li smisla fhd na 27 inča, konkretno Philips 273E3LHSB/00 ?
     
  4. nikolamo

    nikolamo Novi član

  5. efo

    efo Komšija

    Ljudi, sta mislite o ovom monitoru; ASUS MX239H AH-IPS- 23"

    Preko firme ga mogu uzeti za 340 KM, imaju jedan na stanju jos. Vrijedi tih para ili ima kakav bolji u tom rangu?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja imam VX239H, gotovo je isti kao taj.
    Odlican monitor, ja sam zadovoljan.
     
  7. efo

    efo Komšija

    Citam razlike izmedju ta dva monitora, kazu vx ah-ips, mx ips, a ovom u nazivu pise ah-ips... Pa mi nije jasno :D
     
  8. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Da odgovorim sam sebi.

    Uzeo sam LG 34um67 sa rezolucijom 2560*1080, citao sam dosta po internetu da li je to premala rezolucija za monitor od 34", ali meni je sasvim dobra, ustvari dodje na isto kao 1080 na monitoru od 27" jer su iste visine monitori. Nakon 15 dana upotrebe, nema šanse da bih se vratio na 16:9 monitor, na ovome je skoro sve bolje, Visual Studio, Excel, Vegas, igre koje podrzavaju 21:9 su bolje, filmovi su bolji jer popunjavaju citav ekran. Jedino sto nije bolje su videi sa YT jer je 99% videa u 16:9 formatu, pa ostaju crna podrucja sa strane monitora.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Yepp, 21:9 je sigurno bolja kupovina od 16:9 4K monitora. Moj slijedeci monitor ce sigurno biti 21:9 G-Sync monitor.
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Trenutno imam Asus VS228 LED monitor , pa bih uzeo neki monitor do 400-420KM (gornji limit) , sta preporucujete u tom cjenovnom rangu ? Znam da bi bilo puno bolje skontat jos 200-250KM pa kupit nesto poput onog BenQ gaming monitora ali to sad nije slucaj :). Najvise me nervira to sto moj trenutni monitor ima samo VGA ulaz..

    P.S. Monitor bi bio koristen najvise za igre
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Dell U2412M
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema ga novog za 400KM. Od 550KM na piku pa na vise.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Cc, ja ga 550 KM platih ima i 3 godine, nije valjda da jos uvijek drzi tu cijenu :S
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Razmisljam izmedju ova dva modela , sta mislite o ovome : Dell S2340L , P2314H ?

    @Vedo , jasta nego drzi.. ne popusta :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Monitor se kupuje jednom u 5-10 godina, halali stoju vise i uzmi pravu stvar, ja na monitoru ne bi stedio.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Budzet je takav kakav je , ne moze ni vise ni manje :)
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja bih uzeo P2314H ako ti dizajn monitora ne igra ulogu, takodje P model ima bolju podesivost postolja u odnosu na S.
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Dizajn mi ne igra neku ulogu , po review-u bi trebalo da im je slika identicna samo sto je prednost P2314H ta sto se moze podesavati postolje a kod S2340L ne moze.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' neko imao priliku vidjeti uživo ili koristiti zakrivljeni monitor? Iz ličnog iskustva znam da na televizorima nema gotovo nikakve koristi od "krivulje", ali pročitah negdje da je sa monitorima drugačije jer je korisnik sjedi mnogo bliže. Volio bih čuti mišljenja iz prve ruke, bez nagađanja.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Da, imas utisak da je lakse "pratiti" desavanja na desktopu, posebo ako ciljas na 34". Sadrzaj u 21:9 izgleda fantasticno, 16:9 i ne bas (black bars). Probao sam par komada u radnjama, ali me nervira lutrija oko panela i BLB-a, te tanka / skupa ponuda u Gsync varijanti. Na ekupi.ba se moze naci LG 34", ali nije zakrivljen.