Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ciljam na 40-43" Samsung UHD TV kojeg ću koristiti kao monitor (solidan VA panel, nizak input lag), samo nisam odlučio da li da idem na zakrivljeni ili ne. Video materijal neću gledati tako da mi 16:9 nije velik hendikep.
    Btw ovaj LG na ekupi.ba košta ravno duplo nego u EU. Prestrašno.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Neki Philipsov model se također hvalio za te namjene, 40"... Vidio sam na par mjesta. E, sad, 40"+ udaljenosti od 1m, nisam siguran..
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad imam 32" i na manje od metar sam od njega, tako da bi 40" sa malo više od metar bilo ok, a košta kao 29" 21:9 1080p monitor.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Citao sam o njima i u biti su recenzije skretale pažnju da za neki ozbiljan "diazjerski" posao nisu preporucljivi radi stvaranja distorzije. Opet nije iz prve ruke sto si trazio i ne znam sta ces raditi na njima ali ako ti je taj aspekt bitan, pogledaj i sa te "strane". Meni bi recimo taj concave dizajn bio problem za fotošop i fotografiju.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E sad ne znam kakve su te krivulje po specifikacijama na monitorima a kakve na televizorima, na ovom 55KS8500 koji mi je primarni tv se gotovo i ne primjeti iz daljine. Ako bude oko 100KM razlike između modela KU6072 i KU6172 onda bih išao na zakrivljeni, ali ne više.
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda dobro ovaj Philips, al' problem je gdje ga kupiti po službenoj cijeni. Vjerovatno bi me na kraju izašao kao dva 40" Samsunga.
     
  8. somer

    somer Aktivista

    Raja, da ne češljam sad 70 i kusur stranica, u procesu sam kupovine monitora.

    Asus VX239H 23'' mi je za sad prvi 1080p izbor, nije skup, a vidim svi ga hvale.
    Ali sam došao do ideje za 1440p monitorom, svakako imam i grafičku za isti, tj. mogu 'poćerat' igre u toj rezi, bar za sad :D međutim, ne mogu kod nas naći u radnjama, izgleda da im je 1080p još uvijek neprevaziđena.. :D

    imate li neku preporuku, ali ne nešto preskupo... na netu sam našao da je best budget 1440p entry-level ovaj: https://www.amazon.com/Acer-G257HU-smid ... zon0606-20 ali naravno kod nas ga nema ni na olx.ba

    ukoliko neko prodaje nešto slično, nek se javi pa da vidimo 'đe smo šta smo' :)

    btw, da li je bolje 1080p@144hz TN panel ili 1440p@60hz AH-IPS?
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    @Neo, koliko kosta taj Samsung 40" sto ganjas i gdje ima? Nadjoh samo 43" kod u mobilmedia, ako je to KU6072. Taj Philips bi kod nas bio preskup, gledao sam i LG sto Enis spominje, ali je 2200KM cini mi se.
    Prije tog sam gledao ovo: https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... 080-b01170
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    https://www.next.ba/product.asp?product ... e=02411067

    Mislim da bi mogao zaokružiti na 1000 ako se pozoveš na HWB jer je gazda aktivan na forumu. :)
    Razmišljao sam i o 43" modelu (koji je najjeftiniji u Mobilmediji btw), ali mislim da bi mi ipak bio prevelik.
    Kad uzmeš u obzir da se 32-34" 1080p monitori prodaju za malo manje, onda je ovo daleko bolja investicija.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ko je to iz nexta :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kolega "chivas" :)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci imamo genelokovca i nextovca :D kul :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pa idealno bi bilo 27", 144 Hz, IPS, zar ne? Samo što košta 1500+ :)
    Ako nisi hardcore gamer, idi na 1440p i veću dijagonalu. Koliki ti je budžet?
     
  16. somer

    somer Aktivista

    Pa, bilo bi. :D ali ne daje mi se toliko za monitor.. Budžet mi je kao čuna - jako mali. :D
    da mi je neki 24" 1440p za 400KM bilo bi idealno :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala ti je bas mala ćuna :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Teško da ćeš naći jeftiniji 1440p od ovog Acera što si postavio..
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ima i ovaj AOC, cca. 560 KM, ali je TN panel za kojeg Hexus kaze da je iznenadjuce dobar: http://hexus.net/tech/reviews/monitors/ ... e-monitor/
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Hajde molim te postavi iskustva kad ti stigne 40/43, kako to izgleda kao PC monitor.