Kupujem novi racunar,pa ako vam nije tesko...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by forzajuve, May 11, 2006.

  1. qwerty

    qwerty Novi član

    ASUS A8N5X
    AMD Athlon 64 3200+
    SHARKOON Copper Twister cooler
    KINGMAX 512MB DDR * 2
    MAXTOR 200GB 7200rpm/8MB
    FDD SONY 1,44MB black
    PIONEER 110D black
    EVGA GF7600GS HDTV PCX 256MB
    TASTATURA LOGITECH value black
    MIS LOGITECH value black
    KUCISTE THERMALTAKE Mambo
    NAPOJNA SHARKOON SHA 450-8P 450W
    HP LaserJet 1020

    sve sklopljeno na http://www.barico.net i kosta 1760KM (sa porezom)
    e sad... namjerno nije uracunat monitor, jer ti nikako ne preporucujem da dajes skoro 250 KM na CRT monitor. na news-ima imas dobrih 17" crt monitora koji kostaju cca 70 KM.

    znaci ova cijena od 1760 KM + 70 KM za monitor = 1830 KM. skuplje je nego ta prvobitno sklopljena masina za 90 KM ali je bolje za klasu. to ti je od mene preporuka.
    thermaltake kuciste, shakoon napojna, sharkoon cooler....
     
  2. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    @ Dog_Father
    jbg,imaju samo 2 CRT monitora u ponudi: MAG Innovision AH778 17",i ovaj SAMSUNG. Jedino njega da uzmem, i nije mi neka razlika (u KM 8 razlike).
    @sulu
    nije toliko slaba,jeste,ali je za ove pare ja mislim OK. I nemaju LEADTEK-a vise u ponudi,samo ova. Jedino mi je zapala za oko ovo EVGA GF7600GS PCX 256MB,sa pasivnim hladjenjem 300 maraka...ostalo je sve skuplje,a bas sam knap s lovom. Ma ne daju mi se velike pare za graficku,kad cu je kad-tad morat' mijenjati,a nisam nesto previse zahtjevan tako da...
     
  3. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    @ qwerty

    Mislio sam ja na barico.net prije ovoga ali sam odustao,slaba ima je ponuda,a i ne uzima mi se gore kod njih...prvobitno sam mislio na taj procesor,koji je 280KM ali je bez coolera,a HDD mi je bolji 160GB ali WD. I to tvoje napajanje je 450W,ja cu uzeti 550W. Nego mi reci dje ima tih monitora za 70 kermi?
     
  4. qwerty

    qwerty Novi član

    hehe, pazi nesto, takva sklopljena masina pod punim opterecenjem nece trositi ni 350W, a kamoli 550W. wattaza kod napojnih je najmanje bitna stvar. (ukoliko naravno ne ide ispod nominale) sharkoon je mnogo bolja napojna od te lc. tebi je i 450W visak tu.
    2. stvar razlika izmedju 7600gs i 6600 je ogromna.
    treca stvar ... ni razlika u procesorima nije zanemarljiva.
    4. stvar - hladnjenje procesora sa stock i sharkoon coolerom nije ni slicno.
    i na kraju... ni 40GB diska viska nije na odmet. i da - i thermaltake kuciste je nesto :D

    po meni sve to vrijedi nekih 90 KM, mislim da ce se ostali samnom sloziti.
    do tebe je... mada meni nije jasno kako mozes izmedju ove 2 solucije izabrati onu goru.

    a za monitore, evo ti broj, nazovi i raspitaj se, cini mi se da ima vise modela:
    061/107 131
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Snaga napajanje, ili wattaza kako ti kazes je itekako bitna stvar.
    Mada se slazem da je mozda bolje da uzme sharkoon.

    @forzajuve
    Mozda bi bilo bolje da uzmes sebi kakvu polovnu 19" ili cak 21" za to para sto mislis dati na monitor
     
  6. qwerty

    qwerty Novi član

    ma ne kazem da mu je bolje manje watti, nego da mu je bolja dobra napojna (a 450W je za mnogo jace masine dovoljno).
    evo link pa pogledajte otprilike:
    http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
    ja kako god izracunam ne mogu preci 250W za ovu masinu.

    i ako je vec odlucio kupovat u plusu (sto, s obzirom na cijene u baricu, ne preporucujem) onda je bolje kupit chiefteca od 400W nego taj lc.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije bolje kupiti chiefteca od 400W. Da si rekao 480, ali 400 je malo pogotovo ako u buducnosti planira uzeti jacu graficku.

    I upravu si da ces tesko preci preko 250W ukupno, ali problem je sto te napojne o kojima mi govorimo nemaju ni u snovima onoliko koliko pise.
    I nemoj se zavaravati, nije LC bas lose napajanje.
     
  8. qwerty

    qwerty Novi član

    kako god. ja ti kazem da nema sanse da chieftec od 400W bude pravio probleme na takvoj masini. btw nisam ni rekao da je LC lose, nego da je sharkoon mnogo bolje. uostalom, moze se uzeti ova masina bez napojne, i staviti tu lc u nju. mada ja to ni u najludjim snovima nebi uradio. pogotovo ne radi pisljivih 25 KM.

    nego, poenta je da je bolje kupiti znatno bolju konfiguraciju u baricu nego u plusu za slicne pare .
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To svakako! :wink:
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Neznam ali ja nebih uzimao ni asus 4x niti abit k8n ultra...
    msi je beton k8nf1 je po meni best buy ....osim toga je bug free
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Epox 9NPA :smt002