Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos jedno pitanje, koliko je bitan stabilan internet za rudarenje, sta ako dolazi do prekida u internetu u toku dana?
     
  2. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Mislim da i sam znas odogovor na to pitanje :)
    Prekid interneta prekid rudarenja

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ponovan dolazak interneta nastavi sam ili moras ti sve pokrenuti? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    U vecini slucajeva ce nastaviti. Osim ako ne prekucas neki veliki timeout. Imas TW zakacis se provjeris bar to nije tesko.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok znaci bh telecom je must have a txtv otpada :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Kod mene je telemach ali nikad ne prekida

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozes i jesti govna, ali ne moras, tako nisam bukvalno mislio da ne moze nego da nije pametno jer trenutno na eth za jedan mjesec na 33mhs dobije 0.1274, sto znaci skoro dva mjeseca ce da kopa kako bi dosegao limit bez fee od 0.2ETH. Za dva mjeseca ovo sve moze da ode 3pm. Ovako bar kada nakupi 30-40$ moze da ulozi u neki shitcoin i eventualno obrne neku paru :)
     
  8. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Cinjenica je,
    ali sta je prespektivnije da ce u ta 2 mjeseca narasti? Neki shitcoin ili ETH?
    I nemoras cekati 0,2 mozes i na 0,1 smanjiti. Isto je bez fee.
    Isto sranje drugo pakovanje.
    Samo mislim da je sigurnije imati valutu koja je perspektivna nego se kockati sa necim drugim.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Definitivno neki shitcoin, eth je vec dosta narastao i njegov rast trenutno ne moze biti parabolican :D
    A pogotovo sto eth odavno nije najisplativiji za kopanje.
     
  10. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    OK postujem,
    svako ima pravo na svoje misljenje, moje iskustvo govori drugacije, 24.10.2017 ETH je vrijedio 305$, trenutno vrijedi 750$, znaci preko 100% rasta, automatski znaci zarada preko 100%.
    Neki shitcoin moze skociti i vise od toga u kracem periodu, ali je trik pogoditi koji :)
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije ovo loše ko se razumije u ovo i prati dešavanja na tržištu.

    Mislim da je Al_Galone sve dobro objasnio cak i vise od toga.

    Kad covjek ima viška para nije loše sa ovim se igrati pa i kad padne cijena cekati da ponovo naraste i to je to :)

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Al_Galone likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uvijek vrijedi čuti objektivno mišljenje iz prve ruke :)
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Samo treba dobro razmisliti i potruditi se da se ne vidi samo jeena strana ulagnja u coine, tj. da se ne vidi samo kako neki coini rastu po 100% svako malo. Jako je bitno shvatiti da postoji realna mogucnost da se isto tako pocne i smanjivati i da izgubis sto si ulozio... Znam da je to sve receno X puta ali upozorenja nikad dosta ;) Likovi koji dizu kredite i hipoteke da uloze u coine mi nikad nece biti jasni... Osim ako nema 4 kuće pa mu svejedno da se "kocka" sa jednom...
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ko god digne kredit da bi ulozio u ovo je idiot. Cim dizes kredit, znaci da nemas viska love, sto znaci da ugozavas sebe i svoju porodicu, svojom gluposcu, idiotizam...
    Ulozi koliko si spreman da izgubis, ako imas neke love sa strane, da ti sjedi na saving account, a moras da shvatis da je terminologija rijeci "izgubit" u ovoj crytpo igri, veoma relativna. Ako danas kupis neki npr. X coin za 5000k, moras da budes spreman na cinjenicu, da mu cijena kroz mjesec dana, moze da padne na 5 dolara. Medjutim, to ne znaci da si izgubio 4995 $, padom cijene na 5$, jer ce rast opet. Ja uvijek kazem, ko ne moze da se nosi sa ovim fluktuacijama, ko nema zeludac da gleda kako mu par milja pada na par stotina ili cak na jednu decimalu, takva osoba ne treba da ulazi u ovo. Bas citam po onim cryptocurrencies investing grupama kako raja mastaju o exoticnim autima, vilama, gomilom kesa, a ulog im po par hiljada $, e pa ne ide to tako :D Nikad Bitcoin nece biti milion dolara, kao sto onaj serator John McAfee, kao predvidja da bi hype napravio i obrnuo kapital. Od milje dolara se ne moze napraviti milion, to je garant, al moze zato par milja, i ne treba biti pohlepan. Dosta mojih prijatelja zeli da udje u ovo i svi bi da obrnu pare u kratkom vremenskom periodu, sto je moguce ali nije garantovano. Ko je god spreman ulozit novac, koji mu nije neophodan u neko skorije vrijeme, samo naprijed. Ja ovo sve govorim iz licnog iskustva jer sam kupovao neke Litecoins po 80 per coin a prodao sam jedan dio kad su bili 340 a piece. Vratio sam svoj ulog na racun i sa profitom cu da se igram dalje.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne mislimo ici na kockanje, da kupimo dio bitcoina pa da cekamo da skoci cijena. Vec ovo sto Al Galone prica, uloziti 6kKM u masinu koja ce se otplatiti za 6 mjeseci, pa neka i za 8 mjeseci je sasvim realno!?
    U vezi dizanja love tj. unovcavanja onog sto se izrudari. Moze li opcija da to unovci neko od rodbine u USA pa ti uplati na paypal?
     
    Last edited: Dec 26, 2017
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno da moze. Izgubiti ces nesto na provizijama i malo ces peglati rodbinu

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jeste to za peglanje rodbine. A sto se tice gubljenja na provizijama opet bolje nego ici do Zagreba ili Bg!?
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Ne znam, mene mining ne privlaci nikako... Vise mi se svidja opcija direktnog obrta tj. kupovine/prodaje kriptovaluta. Ako si spreman ulozit 6k u masinu, bolje kupi sebi cryptos direktno pa obrni koju paru. Dok ti otplatis masinu sa ovim padovima i usponima, izgubit ces vrijeme a hardware brzo stari. Moje je misljenje da ces prije doci do profita sa direktnim ulogom.

    Ako imas nekog u USA, posaljes, ta osoba iskesira preko nekog exchangea i to je to. Al ovo se isplati samo ako si dobar par milja i vise jer moras biti spreman na proviziju.
     
    Last edited: Dec 26, 2017
  19. GV

    GV Komšija

    I onda mu dođe IRS i dernu mu porez:)

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
  20. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Trgovina je vise kao kocka, imas vecu sansu da propadnes skroz, imas i vecu sansu da brzo zaradis, dok kod miniranja traje duze ali je poprilicno sigurnije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk